"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ КРИПТО ЛІЦЕНЗІЙ В ЄС

ОТРИМАННЯ КРИПТО ЛІЦЕНЗІЙ В ЄС

Євросоюз охоче видає ліцензії на діяльність у сфері криптовалюту. Рішення можна отримати крипто-обмінникам, біржам, ICO -проектам, стартапам, пов’язаним з blockchain та іншою подібною діяльністю.

Отримавши ліцензійну угоду, можна почати легально займатися крипто-бізнесом на території Європи. Ціна ліцензії – від 3 500 EUR .

З досвідченими юристами можна без значних труднощів провести компанію від оформлення до отримання ліцензії. Наприкінці процесу буде дозвіл на діяльність та VASP -авторизація.

Криптовалютна ліцензія VASP у Європі

Криптовалютна діяльність у Європі регулюється, тому перед початком крипто-бізнесу в ЄС необхідно отримати ліцензію VASP у конкретній країні цього регіону.

У 2023 році ще не всі юрисдикції ретельно регулюють та контролюють крипто-компанії – у таких країнах блокчейн – індустрія залишається сірим бізнесом. Сьогодні, щоб працювати легально, потрібно звернутися до регулятора Естонії, Болгарії, Чехії, Німеччини, Португалії, Ірландії, Польщі чи Литви.

Зібравши необхідний комплект документів, можна розширити свій бізнес та надавати послуги не в одній, а кількох країнах Євросоюзу. Підготовка документації важлива, оскільки тяганини з видачею ліцензії можуть бути суттєвими.

Юрисдикції з крипто-ліцензіями

Наведемо приклад кількох юрисдикцій і розповімо, як там справи з крипто-ліцензіями. Саме в цих країнах ліцензії отримати найпростіше.

Литва

Одна з найкращих юрисдикцій, у якій легко запустити криптобіржу чи обмінник цифрових грошей. При правильній підготовці та відповідності бізнесу низки вимог ліцензію видадуть вже через 3–5 тижнів.

Естонія

Це перша країна, яка почала регулювати питання криптовалюту. Компанії почали легалізувати свою діяльність у 2017 році. Перші проекти, які отримали дозвіл – обмінники та біржі за підтримки досвідчених юристів.

Чехія

Третя країна у рейтингу, з лояльними умовами до молодих крипто-компаній. У цій країні легко запускати стартапи, а тривалість отримання ліцензії становить лише 3-4 тижні. Чеський регулятор регулює крипто-компанії, токени, NFT , інші віртуальні активи.

Вимоги ЄС до крипто-компаній

 

Вимоги у різних країнах варіюються залежно від юрисдикції. Основні моменти, які потрібно знати криптопроектам:

Засновники компанії. Вони мають бути висока репутація без сумнівних моментів біографії, наприклад судимості. Щоб довести репутацію, регулятор просить довідки про несудимість. Також у деяких юрисдикціях важливо, щоби директор був громадянином цієї країни.

AML- офіцер . Єврозона бореться з відмиванням грошей, тому вимагає залучити до крипто-проекту MLRO – офіцера , який передаватиме дані про підозрілі угоди регулятору.

Боротьба компанії з відмиванням грошей . Криптовалютні компанії повинні надати робочі способи боротьби з відмиванням грошей та виконувати низку вимог:

  • Верифікувати клієнтів.
  • Застосовувати запобіжні заходи та дотримуватися принципів KYC (знай свого клієнта).
  • Проводити перевірку транзакцій клієнтів.
  • Підкорятися принципам санкцій та обмежувальних заходів.
  • Оцінювати ризики AML/CFT . Також важливо знижувати ризик, якщо виявлено підозрілого клієнта або транзакції.
  • Подання звітів та надання інформації регулятору.
  • Алгоритм внутрішнього контролю, підтримка політики AML .
  • Оповіщення регуляторів про сумнівні фінансові операції.

Щоб зберегти ліцензію, криптовалютна компанія повинна зберігати інформацію про клієнтів (не видаляти їх облікові записи) протягом 5 і більше років. Також заборонено видаляти дані про їх транзакції та будь-які фінансові операції.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна допомога у збиранні та підготовці документів для отримання ліцензії?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога у виборі юрисдикції для отримання ліцензії?

Так
Ні

3 питання

и готові ви розглянути покупку бізнесу з вже дійсною криптою ліцензією?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація