Договір про надання послуг

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Договір про надання послуг

У сфері надання послуг важливо правильно оформити усе документально. Особливо це стосується взаємодії між суб’єктами господарювання – наприклад, двома компаніями або громадською організацією та фізичною особою-підприємцем. У такому випадку дуже важливо правильно подбати про всі документальні аспекти, аби прогалини на рівні фіксації домовленостей потім не працювали проти вас. Якщо вас цікавить така можливість, то її пропонують юристи адвокатського бюро «Приходько та партери». Ми спеціалізуємося на багатьох актуальних для клієнтів питаннях, серед них – у тому числі, й договір про надання послуг. Пропонуємо більш детально дізнатися про те, яким має бути зміст цього документу.

Істотні умови договору: що сюди належить?

Без дотримання істотних умов друга сторона зможе оспорити в суді юридичну силу договору. Саме тому вкрай важливо, аби вони були дотримані. У змісті документа має бути вказано:

  • Яка саме послуга надається. Оскільки сам договір називається «про надання послуг», то така інформація є центральною в ньому.
  • Строки надання послуги. Від цього залежить, скільки часу виконуватиметься відповідна робота та в який строк вона має бути завершена.
  • Оплата. Ціна послуг теж є однією з ключових умов договору, тож її потрібно вказати чітко.
  • Підтвердження надання послуг. Ця умова захищає обидві сторони, оскільки фіксує, що є результатом та яким чином він документується. Про останній з аспектів поговоримо більш детально далі.

А поки варто зупинитися на деяких особливостях того, що включає в себе поняття послуги. Передусім тут йдеться про процес, а не результат. Саме тому в договорі має бути чітко зафіксовано те, що конкретно має зробити виконавець. Аналогічно – добре, коли в документі є інформація стосовно критеріїв якості послуги чи недоліків у її наданні.

 

Чому акт є важливим документом?

Вище ми розповідали про підтвердження того, що послуга була надана. Для цього існує такий документ як акт наданих послуг. Разом з тим, під час його підписання можуть виникнути різні ускладнення – як для однієї, так і для іншої сторони. Приміром, уявимо ситуацію, коли виконавець надав неякісні послуги та мотивує замовника якомога швидше підписати акт. Або ж, навпаки – послуги надані в заздалегідь обумовленому форматі, а замовник хоче виконання додаткового об’єму послуг, який не було передбачено від початку. В такому випадку теж має місце шантаж з боку однієї сторони.

Аби не ставати заручником подібної ситуації, варто користуватися допомогою кваліфікованих юристів, які знаються на таких правовідносинах. Це допоможе вам відстояти себе та не вчинити тих дій, які в подальшому могли б привести до негативних наслідків.

Чим можемо бути корисними ми?

Іноді люди припускаються типової помилки, коли, укладаючи договір, беруть за основу готові шаблони. Добре, якщо ділові стосунки з контрагентами складаються належним чином. Та нерідко буває так, що свої законні права та інтереси доводиться відстоювати в суді. Такою є сувора реальність практики значної кількості ділових відносин. І тоді виникає питання, наскільки якісно складений договір та чи є від чого відштовхуватися, вибудовуючи свою стратегію поведінки.

 

Аби вберегти себе від подібних ситуацій, варто розуміти: дійсно якісними є саме ті договори, які укладаються з урахуванням саме ваших потреб та інтересів у бізнесі. Тому є сенс звернутися до досвідчених юристів та вирішити питання належним чином. Ми пропонуємо в цьому контексті 2 варіанти послуг:

 

Розробка тексту договору під ключ. Це оптимальне рішення для тих, хто дійсно налаштований на надійність документів, котрі регулюють ділові стосунки з контрагентами. В подальшому ви зможете розробляти схожі варіанти договорів на основі такого шаблону, який не просто взятий з відкритих джерел, а розроблений спеціально для вас. Це вбереже від негативних сценаріїв розвитку ділових взаємин та незахищеності в них.

 

Вичитка та коректура наявного договору. Така послуга буває особливо актуальною тоді, коли в колективі компанії вже працює юрист, який склав прийнятний текст документа, однак остерігається того, що без думки збоку міг пропустити якусь значиму деталь. Такий підхід аж зовсім не вказує на недостатній професіоналізм, а навпаки свідчить про системне мислення та розуміння потреби в зворотному зв’язку від ще одного неупередженого професіонала.

В обох зазначених випадках фахівці адвокатської компанії «Приходько та партнери» допоможуть вам дійти до такого результату, коли складений договір відповідатиме потребам вашої компанії та вберігатиме від неприємних несподіванок у ділових співпрацях.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно вичитати існуючий договір про надання послуг?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно розробити не шаблонний договір про надання послуг?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація