Припинення стягнення коштів з рахунку військовослужбовця, який виконує обов’язок по обороні країни

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Припинення стягнення коштів з рахунку військовослужбовця, який виконує обов’язок по обороні країни

Час прочитання: 3 хв.

Коли в Україні було введено воєнний стан, згодом законодавці побачили ряд проблем, які потребують адекватного врегулювання. Серед них – у тому числі, й питання щодо стягнення коштів з рахунку військового, який боронить країну. Цілком логічно, що у такий складний період військовослужбовці не повинні думати про кредити, а мають концентруватися на захисті Батьківщини. Саме тому Верховна Рада ухвалила актуальні зміни, відповідно до яких трансформувалися деякі норми Закону України «Про споживче кредитування». Зміни торкнулися саме тих норм, котрі регулюють питання стягнення простроченої заборгованості.

Про що йдеться в оновленому законі

У законі йде мова про те, що банкам, а також небанківським установам та колекторам заборонено стягувати прострочені борги з військових на період воєнного чи надзвичайного стану.

Отож, з яких військових не можна стягувати прострочені борги, якщо апелювати до нової редакції закону «Про споживче кредитування»? До цих категорій входять:

  • військові, які проходять службу на території України;
  • військові, які отримали інвалідність унаслідок захворювання, яке пов’язано з проходженням служби;
  • члени сімей військових, котрі померли, загинули або вважаються зниклими безвісти;
  • особи, які перебувають у полоні;
  • особи, з якими втрачено зв'язок.

Ініціатором подібних змін у законодавстві був Національний банк України. Саме Управління захисту прав споживачів НБУ довело Верховній Раді необхідність подібних змін. Більш того, передбачено якісний механізм захисту військовослужбовців від комунікації з колекторами. Документи і довідки військових тепер мають бути прописані так, аби надавачі позик не мали інформації щодо місця перебування самих військовослужбовців та підрозділів, де вони служать. Ініціатори цих законодавчих змін, таким чином, подбали про захист персональних даних військовослужбовців, а також захист їхніх сімей.

Звісно, усе вищезазначене не означає, що борги зовсім не потрібно буде сплачувати.

Йдеться про те, щоб військовослужбовці могли їх сплатити тоді, коли умови будуть більш спокійними. Представники регулятора акцентують на тому, що це та підтримка, якої потребують захисники на сьогодні. Разом з тим, у співпраці з Міноборони проводиться інформаційна кампанія «Знай свої права. Кредити». Це спрямовано на те, аби військовослужбовці могли краще орієнтуватися у питаннях, котрі для них на часі.

Однак для тих, хто хоче більш детально розумітися саме у своїй ситуації, варто звернутися в індивідуальне консультування до юристів, які спеціалізуються на таких темах. Ви можете знайти таких фахівців у компанії «Приходько та партнери».

Чи стягуються аліменти з військовослужбовця

Це питання є не менш актуальним, ніж про кредити. Однак тут відповідь є ствердною. Аліменти дійсно стягуються, а відбувається це не лише за рахунок зарплатні, а й за рахунок так званих «бойових». Єдині виплати, які не входять до цього переліку, це виплати, котрі не мають постійного характеру.

Якщо ви хочете дізнатися більше про це питання, ми теж з радістю проконсультуємо та допоможемо зорієнтуватися. Консультація може відбуватися як в офісі, так і по відеозв’язку, телефону чи навіть письмово, якщо ви перебуваєте у таких умовах, в яких незручно розмовляти.

Що ще змінилося у законодавстві

Окрім перелічених змін, також деяких трансформацій набув закон «Про виконавче провадження». Там теж закріплені деякі нові положення, котрі є актуальними на час воєнного стану. Наші фахівці готові дати відповіді на ваші запитання. Ми працюємо не лише у форматі консультування, а й забезпечуємо повний супровід запитів – у тому числі, в суді. Тож звертайтеся. Ви отримаєте відповіді на свої запитання та допомогу у захисті власних прав та інтересів.

Ми докладемо усіх своїх фахових знань та досвіду для того, аби ви почувалися захищеними та знали, що жодні стресові фактори не відволікатимуть від важливих завдань по військовій службі.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація