Списання кредитів під час війни в Україні

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Списання кредитів під час війни в Україні

Час прочитання: 3 хв.

Багато громадян залежать від кредитів, які вони взяли перед війною або під час її перебігу. Зважаючи на складну ситуацію в країні, багато людей шукають способи списання кредитів.

Списання кредитів під час війни в Україні - urb 9864 1 3

Є декілька способів списання кредитів у наш воєнний час, які ж саме?

  1. Реструктуризація та списання штрафних санкцій

Реструктуризація – це перегляд умов кредитування з фінансовою установою. Банк або мікрофінансова установа може змінити графік платежів, зменшити розмір щомісячних виплат або видати кредит на більш тривалий термін, у випадку підтвердження боржником неможливості його сплати на попередньо визначених умовах. Якщо боргове навантаження на боржника надто велике, організація може погодитися на зниження частки відсотків, що становлять складову масу кредиту або надати клієнту кредитні канікули. Можливість реструктуризації боргів встановлено Законом України «Про фінансову реструктуризацію» та «Про споживче кредитування». Додатково в умовах воєнного стану Національним банком України був виданий Відкритий лист від 14.04.2022 року, яким рекомендовано фінансовим установам у зв’язку зі значним погіршенням фінансового становища надавати споживачам реструктуризацію заборгованості. Також новелою воєнного часу став Закон України № 2120, який вказує, що на час дії воєнного стану особи мають бути звільнені від сплати неустойки (штрафу та пені). Відповідно боржник може вимагати від кредитної установи списання незаконно нарахованих штрафних санкцій.

  1. Банкрутство

У разі тотальної відсутності грошей, можна звернутися до суду із заявкою про банкрутство. Суд визначить чи має боржник право на ініціювання даної процедури та прийме рішення про списання боргу. Подання банкрутства дозволяє зменшити фінансове навантаження та отримати часткове або повне звільнення від боргів. За певних умов, наприклад, якщо людина довгий час не могла сплачувати борги, її борг може визнаний безнадійним та прощеним з боку кредиторів та суду.

Списання кредитів під час війни в Україні - spisanie kreditiv photoВоєнний стан не став для кредиторів обмежувальним фактором стосовно звернення стягнення на майно боржників в разі наявності простроченої заборгованості. Ініціювання банкрутства може убезпечити від незаконної конфіскації майна та вирішити проблему в рамках правового поля.

Умови воєнного часу можуть призвести до зниження доходів та збільшення витрат у громадян. Відповідно це позбавляє їх коштів для сплати кредитних зобов’язань. Подання на банкрутство дозволить підтвердити власну неплатоспроможність та позбавитись боргу.

Після подання банкрутства фізична особа отримує можливість почати спочатку життя та свою кредитну історію. Це означає, що всі попередні записи про борги, платежі, заборгованості тощо, які мали негативний вплив на її кредитний рейтинг будуть знищені.

Які існують привілеї для окремих категорій громадян?

Під час війни доцільно згадати військовослужбовців, які були призвані на службу в період мобілізації, як особливу категорію, яка має привілеї щодо сплати кредитів. Зокрема, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що військовослужбовці мають право на отримання пільгових умов від фінансових установ, що включає звільнення від сплати відсотків та штрафних санкцій за кредитом.

Для консультації з питань кредитування та звільнення від сплати боргів залишайте заявку на нашому сайті. Ми станемо надійними партнерами у вирішенні питання з проблемною заборгованістю і забезпечимо Вам якісне списання заборгованості!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація