Чи може банк подати в суд під час воєнного стану?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Чи може банк подати в суд під час воєнного стану?

Час прочитання: 3 хв.

Вплив війни на банківський сектор

Вторгнення на територію України спричинило далекосяжні негативні наслідки у всіх сферах життя українців. Банківський сектор також сильно постраждав від військових дій та їхніх руйнівних економічних наслідків. Через втрату роботи, зниження доходів та складну фінансову ситуацію багато позичальників опинилися у скрутному становищі, не маючи можливості виконувати свої зобов'язання перед банками та сплачувати взяті раніше кредити.

Питання права банків стягувати борги під час війни

У зв'язку з цим виникає логічне запитання: чи мають право банківські установи звертатися до судів із позовами проти боржників під час воєнного стану в Україні? Відповідь на це питання має важливе правове та суспільне значення, оскільки стосується фінансових інтересів громадян та організацій в умовах воєнного часу.

 

Обов'язок повертати кредити зберігається

Попри ситуацію війни в Україні, зобов'язання повертати взяті кредити продовжує діяти. Однак для запобігання надмірного фінансового тиску на позичальників під час воєнного стану законодавством передбачені певні пільги та особливості.

Пільги для військовослужбовців та цивільних

Військовослужбовці звільняються від обов'язку сплачувати відсотки за споживчими кредитами на період виконання ними службових обов'язків. Для всіх інших позичальників, включно з військовими, діє звільнення від сплати штрафних санкцій - штрафів, пені, неустойок за прострочені платежі по кредитах.

Перевірка розрахунків банку

Якщо банк вирішив звернутися до суду з вимогою про стягнення боргу за кредитним договором у зв'язку з несплатою під час війни, позичальнику слід ретельно перевірити правильність розрахунку суми заборгованості банком. Особливу увагу варто приділити відсутності нарахувань недозволених платежів.

Зупинення розгляду справи для військових

Для військовослужбовців передбачена можливість клопотати про зупинення судового розгляду справи на час виконання обов'язків у зв'язку з воєнним станом. Суд зобов'язаний задовольнити таке клопотання і відкласти розгляд до моменту демобілізації військовослужбовця або завершення війни. Це не анулює борг, але дає відстрочку щодо примусового стягнення.

 

Розблокування коштів під час виконавчого провадження

Якщо суд все ж ухвалить рішення на користь банку, розпочнеться виконавче провадження. Проте навіть у цій ситуації боржник під час війни може щомісячно розблоковувати частину арештованих на його рахунках коштів у розмірі двох прожиткових мінімумів для власних потреб. Для цього необхідно подати відповідну заяву державному виконавцю.

Необхідність активних дій позичальника

Воєнний стан передбачає низку пільг для боржників за кредитами. Але для того, щоб ними скористатися, позичальникам необхідно активно відстоювати свої права - оскаржувати розрахунки банків, подавати клопотання до судів, заяви до виконавців тощо. Лише вживши належних дій, можна повною мірою реалізувати передбачені законом пільги.

Звертайтеся за юридичною допомогою

У разі виникнення труднощів зі сплатою кредитів під час воєнного стану звертайтесь за кваліфікованою юридичною допомогою до компанії "Приходько та партнери". Досвідчені юристи досконало обізнані з особливостями законодавства, що регулює кредитні правовідносини в умовах війни.

Ви отримаєте допомогу в перевірці правомірності вимог банків, оскаржити незаконні нарахування, підготувати необхідні клопотання та заяви.

Завдяки отриманим послугам ви зможете повною мірою реалізувати свої права як позичальника і скористатися всіма передбаченими пільгами для боржників під час воєнного стану.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація