"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Складання договору

Ан Ірина Миколаївна - annv4 1

Складання договору

Автор

Ан Ірина Миколаївна

Послуги складання договору

Рано чи пізно кожна людина у своєму житті стикається з питаннями договірного права. На основі договору побудовані наші взаємини у суспільстві. Навіть купивши хліб у магазині, ми вступаємо в договір купівлі-продажу, навіть не замислюючись про це. Але настають моменти, коли дрібні побутові угоди стають більш складними. Наприклад, купівля нерухомості, транспортних засобів, влаштування на роботу за договором, виконання ремонту або надання послуг з обслуговування техніки. Всі ці категорії належать до договірного права. Тобто відносини, які нас оточують побудовані на договорах.

 

Договори бувають різні:

усні;
письмові;
нотаріально засвідчені.

І як не крути, але не завжди можна вчинити ту чи іншу дію лише на довірі, дуже часто виникає необхідність закріпити взаємини письмово, тобто укласти договір.

Договір — це угода до сторін із взаємних прав та обов’язків з того чи іншого питання.

Саме в цей момент і виникає питання, а як правильно скласти договір? І перше куди ми звертаємося за допомогою це інтернет, де є безліч варіантів договорів, правила написання договорів, які часто є недостатньо актуальними. Адже законодавство змінюється, а документи, які є у вільному доступі до мережі, не завжди відповідають цим змінам.

Що потрібно, щоб захистити свої інтереси чи право при укладенні договору?

 • Визначити тип договору. Договорів є багато і саме від конкретного виду договору залежать його умови. Для цього найкращим варіантом буде звернутися до адвоката, який спеціалізується на юридичному укладанні договорів. Адвокат не тільки допоможе визначитися з видом договору, а й підкаже якісь прописати умови для того, щоб максимально захистити інтереси клієнта.
 • Продумати умови договору, які будуть прописані у договорі. Тут варто не тільки застосовувати базові (істотні) умови, а й варто передбачити та прописати найменші деталі, щоб у майбутньому не довелося заперечувати чи доповнювати договір.
 • Уважно читати всі умови договору, не лише термін дії та розрахунки, а й порядок розірвання договору та внесення до нього змін, вирішення спорів, звільнення від відповідальності за невиконання договору, штрафні санкції та інше.

Коли звертатися до адвоката та у яких випадках потрібен адвокат при укладенні договору?

Варто зазначити, що адвокат це як лікар, він потрібний завжди. Насамперед, для консультації, щоб провести правовий аналіз договору і визначити потрібно цей договір укладати взагалі. Ірина Ан

Наприклад, клієнт звертається до адвоката, щоб визнати договір позики недійсним, оскільки було встановлено, що його умови є несправедливими стосовно клієнта. Але набагато легше було б вирішити питання якби клієнт звернувся до адвоката на момент його укладання, де можна було б вивчивши його та запобігти негативним наслідкам. Або підписавши договір про виконання робіт, з’ясувалося, що у Договорі передбачені штрафні санкції у великих розмірах, а внесення змін до договору або доповнень договором не передбачено. І в таких випадках набагато важче захистити інтереси сторони, але ж це було б зроблено на етапі розробки договорів.

Звичайно всіх хвилює вартість складання договору, заощадивши на укладенні договору юристами можна втратити набагато більше в майбутньому.

Для того щоб скласти договір ціну можна обговорити з фахівцем.

 

Які моменти може вивчити адвокат та підказати важливі моменти при складанні та оформленні договорів?

 • Договір купівлі-продажу нерухомості, транспортних засобів та інше;
 • кредитні договори та договори позики;
 • договори іпотеки;
 • складання трудового договору;
 • міжнародні договори;
 • договори про оренду приміщень або землі;
 • договори міни;
 • договори дарування
 • укладання договору на надання послуг;
 • складання контракту;
 • спадкові договори, договори довічного утримання та інші;
 • Адвокат може допомогти у складанні договорів онлайн.

Етапи і правила складання договору

 • Назва договору (договір, угода чи контракт);
 • дата та місце укладання договору, а якщо сторони договору зареєстровані у різних місцях, то місце укладання договору можна прописати за погодженням сторін
 • вступна частина договору; у ній зазначаються назви сторін (прізвище, ім’я по батькові або назва юридичної особи), паспортні дані, місце реєстрації та місце фактичного проживання;
 • предмет договору – з приводу чого договір укладається (постачання товару, виконання робіт тощо), при визначенні предмета договору слід перевірити КВЕД сторони, тобто має право сторона договору здійснювати ту діяльність, яку вона пропонує,
 • права та обов’язки сторін договір,
 • відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору,
 • термін дії договору;
 • ціна договору та порядок розрахунків,
 • умови припинення договору та порядок його розірвання або продовження,
 • порядок вирішення спорів;
 • форс-мажорні обставини,
 • інші умови договору; у цьому розділі можна передбачити порядок внесення змін та доповнення до договору та інші умови, які сторони бажають прописати;
 • реквізити сторін;

Це приблизний перелік умов, які мають бути в договорі, але наприклад, правила складання договору на надання послуг можуть трохи відрізнятися.

Роль адвоката у складання договорів:

 • аналіз договору та обговорення з клієнтом усіх моментів майбутньої угоди;
 • допомогти у складанні договору, рішення щодо виду договору, обов’язкових умов, які будуть прописані в договорі;
 • підготовка проекту договору та надання його клієнту для погодження;
 • підготовка остаточного варіанта договору;

Ще одна важлива послуга зі складання договорів це юридичний супровід клієнта з моменту отримання пропозиції на укладання договору до його підписання сторонами. Адже присутність адвоката на переговорах щодо укладання важливого правочину додає впевненості в тому, що всі важливі моменти будуть передбачені.

 

Якщо аналізувати судову практику щодо виконання договорів, визнання їх недійсними або розірвання, то більшість оспорюваних угод лише тому, що сторони досить легковажно підійшли до їх укладання, не передбачили важливих моментів у момент юридичного укладання договору. Не варто економити за допомогою юриста або адвоката при укладенні договору, бо яка економія з часом може призвести до ще більших витрат при судовому розгляді. Адже своєчасний юридичний аналіз договору це запорука впевненості у важливих справах.

Як ми працюємо:

1
Залишіть заявку зручним для Вас способом: через форму зворотного зв’язку на e-mail або дзвоніть
2
Проводимо зустріч, обговорюємо умови співпраці
3
Підписуємо договір, Ви сплачуєте за послугу і ми починаємо відразу працювати над Вашим питанням

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно скласти договір?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібен супровід договірної діяльності на постійній основі?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен юридичний супровід бізнесу на постійній основі?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація