«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»
Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.
Як змінити кадастровий номер земельної ділянки?
Кадастровий номер являється унікальним цифрово-знаковим набором. Він присвоюється певній ділянці землі, яка має конкретне функціональне призначення. Після присвоєння об’єкту нерухомості кадастрового ідентифікатору, детальна інформація про ділянку вноситься до Державного земельного кадастру. Присвоєний номер супроводжує весь період існування ділянки землі. Це стосується навіть випадків, коли змінюється її власник чи цільове призначення ділянки. В цій статті ми розглянемо, як змінити кадастровий номер ділянки землі.
Присвоєння кадастрового номеру: особливості
Індивідуальний кадастровий номер об’єкт нерухомості отримує незалежно від того, яку форм власності вона має. Наприклад, якщо право власності переходить до іншої особи, змінюється її користувач та ін., кадастровий номер не зазнає змін.
Новий номер об’єкт нерухомості отримує в разі поділу/об’єднання. Більш детально розглянемо це питання далі. Скасований кадастровий ідентифікатор в жодному разі не присвоюється іншій ділянці землі. Окрім цього, його скасування можливе у випадках, коли протягом року з моменту реєстрації в ДЗК не відбулось реєстрації речових прав з вини заявника.
На даний момент отримання цього номеру – обов’язкова умова визнання ділянки землі об’єктом цивільних прав. Він зазначається в рішеннях органів місцевого самоврядування, державної влади щодо передачі цих ділянок у власність/користування. Реєстрацію здійснюють державні реєстратори.
В статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» чітко вказано, що якщо до 01 січня 2025 року власником не було оформлено право власності на ділянку землі, він отримує статус такого, що відмовився від її одержання. Тому отримання кадастрового ідентифікатору – неможливе.
В яких випадках можлива зміна кадастрового номеру?
Трапляються випадки, коли, все-ж таки, можна змінити номер вже існуючої ділянки землі. Найчастіше це відбувається через звуження/розширення її меж шляхом:
- Розподілення об’єкта нерухомості на складові частини.
В цьому випадку початкові межі змінюються, а тому кожна із земельних ділянок отримує новий кадастровий номер.
- Об’єднання ділянок землі в одну.
Новий об’єкт нерухомості отримує новий кадастровий номер.
Тобто, в обох перелічених вище випадках, власник землі (або власники) отримують містобудівні умови та обмеження навіть вже при розпочатому будівництві. Інколи складається ситуація, що наявні на ділянці землі споруди суперечать виданій документації. В цьому разі забудовником мають бути змінені параметри забудови.
Отримання кадастрового номеру: що потрібно враховувати?
Процедуру присвоєння кадастрового номеру здійснює Держгеокадастр. Для її реалізації потрібно підготувати:
- Заяву.
Заява має встановлену форму. Подається в електронній чи паперовій формі.
- Оригінали документації, які підтверджують формування ділянки землі.
- Документи із землеустрою – підстава для формування земельної ділянки.
Вказані документи можуть подаватися особисто заявником або уповноваженою особою. Такої їх можна надіслати поштою.
Що стосується строків розгляду, вони складають 14 днів з дня реєстрації заяви. В результаті здійснюється або державна реєстрація ділянки землі або заявник отримує вмотивовану відмову у здійсненні державної реєстрації. При позитивному рішенні власник землі отримує Витяг із Державного земельного кадастру.
Послуги юристів із земельного права
На сьогодні земельне право в Україні – одна із найбільш прибуткових та інвестиційно цікавих ринкових напрямків. Саме тому до цієї сфери привернена увага контролюючих органів.
Спеціалісти нашого юридичного бюро Приходько та Партнери спеціалізуються на наданні всього спектру послуг із підготовки документів, розв’язання найбільш проблемних питань, пов’язаних із земельним правом. Наші клієнти – юридичні та фізичні особи.
Ми складаємо договори та експертизи, пов’язані з орендою, даруванням, купівлею-продажем землі. Наші фахівці стануть надійними помічниками в процесі:
- Приватизації об’єкта нерухомості.
- Зміни цільового призначення.
- Поділу/об’єднання ділянки землі.
- Реєстрації прав власності.
Наші фахівці з нерухомості здійснюють повни юридичний супровід операцій, які пов’язані із землею. Ми підготуємо всі необхідні документи для здійснення державної реєстрації. Завдяки проведенню комплексного аналізу ділянки землі перед її придбанням ми зможемо ідентифікувати потенційні недоліки та ризики ділянки землі. Вищевказані дії допоможуть в процесі приватизації ділянок землі та об’єктів нерухомості, а також присвоєння кадастрового номера та зміни цільового призначення.
Якщо у Вас ще залишились питання, будемо раді на них відповісти під час попередньої консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з нерухомості заповніть форму нижче.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня