Фото: Погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами

Час прочитання: 3 хв.

Земельні суперечки, що виникають через неузгоджені межі ділянок, є поширеною проблемою в Україні. Щоб уникнути таких проблем, власникам та землекористувачам рекомендується пройти процедуру погодження меж зі своїми сусідами. Цей процес передбачає низку юридичних та технічних кроків, спрямованих на чітке визначення та фіксацію меж ділянок на місцевості.

 

Важливість погодження меж земельної ділянки

Погодження меж земельної ділянки має низку важливих переваг:

 • Усунення потенційних конфліктів. Чітко окреслені межі допомагають запобігти суперечкам з сусідами щодо володінь, що може економити час, гроші та нерви.
 • Правова обґрунтованість. Погоджені межі фіксуються в офіційних документах, що робить їх юридично чинними доказами у разі виникнення земельних спорів.
 • Можливість проведення кадастрових робіт. Для проведення кадастрової зйомки та отримання кадастрового номера ділянки необхідно мати погоджені межі.
 • Полегшення користування ділянкою. Знання точних меж дозволяє власнику вільно користуватися своєю ділянкою, не турбуючись про порушення меж сусідів.
 • Підвищення ринкової вартості. Ділянка з чітко визначеними та погодженими межами, як правило, має вищу ринкову вартість, адже покупці більш охоче інвестують у землю, де немає потенційних проблем з власністю.
 • Спокій та впевненість. Знання того, що межі вашої ділянки чітко визначені та погоджені з сусідами, дає відчуття спокою та впевненості у своїх правах власності.

Межі земельної ділянки

Процедура погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами

Процедура складається з наступних кроків:

 • Збір необхідних документів. Для початку необхідно зібрати пакет документів, що включають державний акт на право власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру, топографічну карту тощо.
 • Залучення кадастрового інженера. Далі рекомендується залучити кваліфікованого кадастрового інженера, який проведе необхідні геодезичні обміри та складе технічну документацію із землеустрою.
 • Повідомлення сусідів. Власнику необхідно повідомити сусідів про дату та час проведення геодезичних робіт, а також запросити їх бути присутніми при цьому.
 • Проведення геодезичних робіт. Кадастровий інженер проведе геодезичні обміри меж земельної ділянки, визначить їх координати та нанесе на топографічну карту.
 • Складання акту погодження. На основі результатів геодезичних робіт складається акт погодження меж, який підписується власником ділянки та його сусідами.
 • Державна реєстрація. Акт погодження меж подається до органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру для державної реєстрації.

Вартість погодження меж земельної ділянки може варіюватися залежно від площі ділянки, складності робіт та інших факторів.

 

Послуги юридичної компанії стосовно погодження меж земельної ділянки

Юридична компанія може допомогти вам, надавши такі послуги:

 • Підготовка необхідних документів. Юристи допоможуть вам зібрати всі необхідні документи для погодження меж, включаючи топографічну карту тощо.
 • Представництво інтересів у державних органах. Адвокати представлятимуть ваші інтереси в органах Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, а також інших державних органах, задіяних у процесі погодження меж.
 • Захист ваших прав у разі виникнення спорів. У разі виникнення суперечок з сусідами щодо меж земельної ділянки, наші юристи допоможуть вам захистити свої права та інтереси в суді.

Послуги юриста з погодження меж земельної ділянки

Переваги звернення до юридичної компанії «Приходько та партнери»

Звернення до нашої юридичної компанії для погодження меж земельної ділянки має ряд переваг:

 • Економія часу та зусиль. Вам не потрібно буде самостійно вивчати земельне законодавство, збирати документи та спілкуватися з державними органами. Юристи зроблять всю роботу за вас.
 • Гарантія якості. Наша юридична компанія несе відповідальність за правильність оформлення документів та дотримання процедури погодження меж.
 • Захист ваших прав. У разі виникнення спорів з сусідами, ви будете мати кваліфіковану юридичну допомогу, що значно збільшить ваші шанси на успіх.

Зверніться до нашої юридичної компанії, щоб отримати кваліфіковану допомогу з погодження меж ділянки землі.
Якщо вам потрібна консультація чи ціна послуг з погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація