"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."
Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій
ПОДІЛ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Земля є об'єктом цивільних прав. Тобто, земельні ділянки можуть бути в обороті (купуватися, даруватися, бути предметом обміну та інше). Відповідно до земельного законодавства якщо земельній ділянці присвоєно кадастровий номер, то вона вважається сформовано. Але життя не стоїть на місці й іноді вже сформовано земельну ділянку потрібно поділити на дві або декілька окремих.
Коли потрібно здійснити поділ земельної ділянки?
- По-перше, якщо громадянин бажає вчинити якоїсь правочин, що потребує частого відчуження земельної ділянки. Наприклад, подарувати або продати частину землі, або частину нерухомості, яка розташована на цій землі.
- По-друге, якщо земельна ділянка перебуває у спільній власності між двома або більше власниками. В такому випадку при поділі кожен власник отримує свою сформовану земельну ділянку з окремим кадастровим номером.
- По-третє, коли земельна ділянка відноситься до спадкової маси на яку претендують декілька спадкоємців. Зрозуміло, що для того, щоб кожен отримав свою частину у спадщині таку земельну ділянку потрібно поділити.
Які земельні ділянки підлягають поділу?
Законодавство не обмежує власників земельних ділянок, які можуть їх поділити. Поділу підлягають земельні ділянки незалежно від форми власності, тобто приватні, державні та комунальні.
Цільове призначення землі
Поділу підлягають земельні ділянки будь-якого цільового призначення, але зміна цільового призначення в процесі поділу не допускається.
З чого почати поділ?
Найперше це потрібно замовити та виготовити технічну документацію для новостворених земельних ділянок, які виникають в процесі поділу. Далі звернутися до кадастрового реєстратора для присвоєння новоствореним земельним ділянкам кадастрових номерів та їх реєстрацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Особливості поділу
Якщо земельна ділянка, яка має бути поділена знаходиться під заставою, в оренді або в іпотеці, то в обов'язковому порядку має бути отримана нотаріальна засвідчена згода тих осіб на чиї права та обов'язки вплине поділ земельної ділянки.
Після реєстрації поділу нових створених земельних ділянок договори оренди, якщо такі були варто переукладати. Це потрібно у зв'язку з тим, що попередня земельна ділянка перестає існувати та її державна реєстрація скасовується. В результаті поділу утворюються нові самостійні земельні ділянки зі своїм кадастровим номером та межами.
Отже, процес поділу земельної ділянки не дуже проста та швидка процедура. Адже спершу необхідно проаналізувати чи може бути земельна ділянка поділена, знайти землевпорядну організацію, яка може виготовити технічну документацію, присвоїти кадастровий номер, зареєструвати земельну ділянку. Тобто провести комплекс дій для отримання бажаного результату. Якщо є сумніви у проведенні процесу поділу земельної ділянки варто звертатися до земельного адвоката для отримання повної інформації про проведення таких дій, а також алгоритму роботи щодо поділу земельної ділянки.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня