"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз."

Петрик Тетяна Олександрівна
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ВИЇЗДУ З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

Виїзд з території України для багатьох не складав жодних труднощів до початку війни. Але після 24.02.2022 року все змінилося. З моменту оголошення воєнного стану громадяни зіштовхнулися з такою проблемою як виїзд за кордон, а саме їх обмеження. Насамперед з такими обмеженнями зіштовхнулися чоловіки від 18 до 60 років та жінки, які є військовозобов’язані.

Нормативно правові акти, що регулюють основні моменти виїзду з території нашої держави за кордон в умовах війни:

 • По-перше, ЗУ “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.
 • По-друге, Правила перетинання державного кордону громадянами України, котрі затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 року № 57.
 • По-третє, Роз’яснення Державної прикордонної служби від 17.03. 2022 року № 23-6855/0/6-22-Вих “Щодо порядку організації виїзду за кордон на період дії правового режиму воєнного стану”.

Безперешкодно можуть покинути межі України під час воєнного стану:

 • жінки, які не є військовозобов’язаними;
 • діти у супроводі дорослих;
 • чоловіки, які досягли 60 років.

Для всіх інших є певні обмеження. Для військовозобов’язаних чоловіків можливий виїзд за кордон у тому випадку, коли Вони не підлягають мобілізації.

Категорії громадян, що не підлягають мобілізації, а отже також можуть покинути територію України передбачені у ст. 23 Закону України “Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку”.

Документи, що необхідні для перетину кордону в умовах війни?

Документи для перетину кордону для кожної категорії є індивідуальними. Наприклад, якщо це жінка або чоловік, які мають три і більше дитини до 18 років на своєму утриманні, то повинні бути свідоцтва про народження дітей, або інші документи, що підтверджують, що саме мати або батько утримують цих дітей. Для осіб, які здійснюють догляд за хворими членами сім’ї інший перелік документів, зокрема це рішення суду про призначення опікуном, довідка МСЕК або інше.

Тобто, як вбачається з вищенаведеного для того, щоб перетнути кордон в умовах війни потрібно детально вивчити життєві ситуації кожної особи індивідуально.

Для того, щоб не було “сюрпризів на кордоні” варто проаналізувати чи є підстави для конкретної особи у виїзді. В таких ситуаціях на допомогу приходять консультації юриста або адвоката, який може вивчити наявні документи та підкаже шляхи та можливості перетину кордону під час війни.

Коли потрібно звертатися до юриста або адвоката?

 • У випадку, якщо не можливо самостійно визначити чи є підстави для виїзду за кордон.
 • У випадку розбіжності в документах, які дають право виїзду з території держави за кордон.
 • Для отримання консультації щодо перетину кордону при бронюванні працівників.
 • При наявності інших питань на які самостійно не можна знайти відповіді.

Отже, якщо Ви маєте законне право на виїзд за кордон в умовах воєнного стану, але маєте сумніви чи випустять Вас з країни варто звертатися до спеціаліста в галузі права, який надасть повні та змістовні відповіді на всі питання, які виникають.

 

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕВЕДЕННЯ НЕЖИТЛОВОГО ФОНДУ В ЖИТЛОВИЙ. АЛГОРИТМ ДІЙ.

В українських законах відсутні норми, що безпосередньо регулюють процедуру зміни цільового призначення об’єкта нерухомого майна, а саме – переведення його із нежитлового фонду у житловий. Ба більше – питання про переведення в житловий фонд може стосуватися, як окремо стоячих будівель, так і приміщень в жилих будинках, які призначені для торговельних, побутових, комерційних та інших потреб. А отже, процедура буде дещо відрізнятися.

Процедура переведення будівлі чи приміщення із нежитлового фонду в житловий включає наступні етапи:

1. Перевірка придатності приміщення до використання як житла.

В Державних будівельних нормах (ДБН), приміром, визначено, що висота жилого приміщення повинна складати не менш як 2,5 м, а площа санвузла в ньому – від 3,8 м. Таке приміщення має бути обладнаним вентиляцією, а також бути підключеним до інженерних мереж (газ, тепло, водопостачання та каналізація, електрика).

Крім того, висуваються певні вимоги до рівня шуму, вібрації, санітарно-гігієнічних норм. Житло забороняється облаштовувати у підвалі. Ба більше – в ДБН встановлені навіть норми відносно опорних конструкцій, товщини стін та матеріалів, з яких ці стіни виготовлені.

До відома! Якщо приміщення за цільовим призначенням вже було житловим, переводилось в нежитловий фонд, а тепер повертається його попереднє цільове призначення, то за дотримання усіх цих вимог хвилюватися доведеться менше.

2. Збір та подання документів до ЦНАП.

Якщо йдеться про приміщення в багатоквартирному будинку, то зібрати потрібно наступний пакет документів:

 • заяву власника щодо зміни цільового призначення;
 • підтвердження того, що про зміну цільового призначення приміщення повідомили балансоутримувача (ОСББ);
 • копії паспорта та ІПН;
 • копію правовстановлюючого документа;
 • копію технічного паспорта приміщення та плану всього поверху, на якому воно знаходиться;
 • проект майбутньої реконструкції;
 • фото приміщення.

З ЦНАП документи направляються до Департаменту містобудування та архітектури. Розгляд тримає приблизно два місяці. За його результатами ухвалюється рішення про переведення в житловий фонд чи про відмову. Рішення передається в ЦНАП, звідки його забирає заявник. Якщо заявник отримує відмову, то така відповідь теж обов’язково дається у письмовій формі з обґрунтуванням причин.

До відома! У заявника є право оскаржити відмову Департаменту містобудування у зміні цільового призначення приміщення в адміністративному суді.

3.  Оформлення документів по аналогії з узаконенням реконструкції.

Наступні кроки не відрізняються від тих, які слід зробити для узаконення реконструкції, а саме:

 • реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт;
 • проведення будівельних робіт згідно з проектом;
 • виготовлення нового технічного паспорта;
 • подання декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
 • реєстрація права власності на об’єкт у Держ. реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

Щоб не обтяжувати себе зайвим клопотом та не зазнавати збитків від допущених помилок, ви можете доручити завдання з проходження всіх необхідних процедур та оформлення документів фахівцям юридичної компанії «Приходько і Партнери». Шукайте виконавців для будівельних робіт, а розв’язання правових питань ми візьмемо на себе!

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
E-mail
vashchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Помічник юриста, спеціалізується на адміністративному праві

Зв'язатися зараз

ВДАЛИЙ ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВОЇ ПЕНСІЇ

До АБ “Приходько та партнери” за допомогою у перерахунку військової пенсії звернувся Віктор Михайлович. Пенсіонер був звільнений з військової служби зі структур Міністерства оборони України.

До 2018 року Позивачу нараховувалася пенсія виходячи із наступних складових грошового забезпечення для обчислення пенсії:

 • посадового окладу;
 • окладу за військове звання;
 • надбавки за вислугу років;
 • додаткових видів грошового забезпечення.

24.06.2020 року набуло чинності рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19, де суд вказав наступне:

«Таким чином, з 05.03.2019 – з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ».

На підставі цього Віктор Михайлович звернувся до Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою підготувати та надати до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення від 05.03.2019 із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, відповідно до висновків Верховного Суду, викладених за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19.

Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготував довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 від 03.10.2021 № ФП522270/7.362

Пенсіонер направив до Пенсійного фонду заяву із проханням переведення з пенсії за віком, нарахованої відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на військову пенсію на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 від 03.10.2021 № ФП522270/7362.

Проте Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відмовилось здійснити перерахунок пенсії на підставі виданої Полтавським ОТЦК та СП довідки про розмір грошового забезпечення із урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

05.2022 № 440/149/21 В.М., було проведено перерахунок пенсії за вислугу років, яка виплачується відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.10.2021 року та нараховано доплату пенсії за рішенням суду за період з 01.10.2021 по 31.05.2022 у розмірі 43 910,56 грн .

Розмір пенсії з 01.07.2022 становитиме 10 654,13 грн.

Отже, за допомогою юристів нашої компанії, наш клієнт буде отримувати нову перераховану пенсію. Звертайтесь до нас і ми докладемо максимум зусиль для досягнення результату!

 

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ВІЙСЬКОВІ ПЕНСІОНЕРИ ВІДСУДЖУЮТЬ ПЕНСІЇ

За юридичною допомогою по перерахунку пенсії до нашої компанії звернувся військовий пенсіонер Валентин Андрійович. Останній був звільнений із структур Міністерства оборони України. З 14.12.2005 до 2018 року Валентину Андрійовичу була призначена та обчислювалася пенсія за вислугу років, яка становить 28 років, в розмірі 74% відповідного грошового забезпечення.

До 2018 року Валентину Андрійовичу нараховувалася пенсія виходячи із наступних складових грошового забезпечення для обчислення пенсії:

 • посадового окладу;
 • окладу за військове звання;
 • надбавки за вислугу років;
 • додаткових видів грошового забезпечення.

Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області у 2018 році зробило перерахунок пенсії Валентина Андрійовича на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій станом на 01.03.2018, виданої відповідно до постанови КМУ від 23.03.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» і не врахувало додаткових видів грошового забезпечення при обчисленні пенсії. У тому числі, пенсійний фонд почав нараховувати пенсію виходячи із 70 % від грошового забезпечення.

Уповноважений орган на запит Адвокатського бюро “Приходько та партнери” підготував та направив до пенсійного фонду оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 із врахуванням вже всіх надбавок, доплат та премій. Однак, Пенсійний фонд України відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, у зв’язку з чим ми змушені були звернутися до суду.

03.02.2022 Житомирський окружний адміністративний суд у справі № 240/36222/21 задовольнив позов та зобов’язав Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області здійснити перерахунок пенсії Валентина Андрійовича з 01.04.2019 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення виходячи із 74 % основного розміру пенсії.

З 01.04.2019 року Пенсійний фонд зробив перерахунок пенсії та почав нараховувати збільшену пенсію. Пенсія нашого клієнта до перерахунку складала 9 678 грн., після перерахунку складає 19 134 грн.

За всі роки такого не перерахунку сформувалася заборгованість в розмірі 258 296 грн.

Як ми бачимо, пенсія Валентина Андрійовича збільшена більш ніж у два рази. Тому, радимо і Вам не гаяти часу, та звертатися за допомогою до юристів, які саме спеціалізуються на перерахунку військових пенсій.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві."

Ясинський Євген Олександрович
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (098) 007-44-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

МЕТОДИ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ ПРАВ У ПОДАТКОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ

У відносинах з податковою службою платникам податків, для захисту свої прав необхідно розуміти всі можливі варіанти та алгоритми своїх дій. На практиці, кожне підприємство за свою діяльність отримувало від податкової служби податкові повідомлення-рішення, податкову вимогу чи інші рішення, що на думку представників бізнесу порушувало їх права. На жаль, велика кількість підприємців, отримавши такий «подарунок» від податкової служби банально не розуміють що з ним робити.

До відома, на сьогодні кожен платник податків, вважаючи свої права порушеними може їх захищати через процедуру адміністративного або судового оскарження.

Так, процедура адміністративного оскарження – тобто подання скарги до вищестоящого органу податкової служби по суті є вирішенням спору в досудовому порядку.

Зокрема, ст. 56 Податкового кодексу України передбачає можливість оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному чи судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення

Така скарга має бути подана до ДПС України протягом 10 календарних днів після отримання оскаржуваного рішення. Якщо вказаний термін буде пропущений – така скарга розглядатись не буде.

Контролюючий орган, протягом 20 календарних днів з моменту отримання скарги на рішення зобов’язаний надати вмотивоване рішення. При цьому, строк розгляду такої скарги може бути продовжений на строк не більше 60 днів.

У разі якщо, протягом зазначеного терміну Державна податкова служба України не надасть вам відповіді – скарга буде вважатися задоволеною в повному обсязі.

Варто зауважити, що адміністративному оскарженню не буде підлягали грошове зобов’язання, яке платник податків визначив самостійно.

Процедуру судового оскарження підприємство може застосовувати як після адміністративного оскарження, так і оминаючи його.

При цьому, необхідно дотримуватись встановлених Кодексом адміністративного судочинства України процесуальних строків. Так, ст. 122 КАСУ передбачає, що за загальним правилом, для захисту своїх прав та свобод особа може звернутися протягом 6 місяців, з дня коли така особа мала дізнатися про порушення її прав. У разі ж застосування процедури досудового врегулювання спору такий строк буде становити 3 місяці. Крім того, в деяких випадках можуть встановлюватись інші строки на звернення до суду, як на приклад, 1 місяць після завершення процедури адміністративного оскарження податкового повідомлення рішення.

Не залежно від того, який метод захисту своїх прав ви обрали, варто пам’ятати, що обов’язок доведення правомірності рішення буде покладатися на контролюючий орган.

Звертаючись до фахівців юридичної компанії «Приходько та партнери» Ви можете бути впевнені, що Ваші права будуть захищені.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Черніков Дмитро Юрійович
E-mail
chernikov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ

Побудувати будинок або інше приміщення ще не означає бути його повноправним власником. А все тому, що право власності на нерухоме майно настає з моменту його державної реєстрації. Якщо це нове будівництво, то перед державною реєстрацією його потрібно ввести в експлуатацію. І саме тут для власника нерухомості починається справжній квест. Адже потрібно обійти кілька інстанцій, правильно оформити всі заяви і лише тоді отримати документ про введення нерухомості в експлуатацію.

З чого почати введення нерухомості в експлуатацію?

 • По-перше, введення побудованого будинку є завершальною стадією будівництва. Спершу необхідно виготовити технічний паспорт на новозбудовану нерухомість. Для цього необхідно звернутися до суб’єктів господарювання, які надають послуги з виготовлення технічної документації, наприклад бюро технічної інвентаризації (БТІ).
 • По-друге, відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” необхідно звернутися до Державної інспекції архітектури та містобудування з заявою та декларацією про готовність новобудови до введення в експлуатацію. Це можна зробити через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем розташування об’єкта нерухомості або через сервіси “Дія”.
 • По-третє, якщо новобудові не присвоєно поштову адресу потрібно звернутися до органів місцевої влади з заявою про присвоєння поштової адреси. 

До заяви необхідно надати такі документи:

 • копія документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку на якій збудований об’єкт нерухомості. Така копія має бути нотаріально завіреною;
 • копію паспорта власника земельної ділянки;
 • копію декларації про готовність об’єкта нерухомості до експлуатації;
 • копію технічного паспорта будинку;
 • копію геодезичної зйомки земельної ділянки.

Рішення про присвоєння поштової адреси розглядається протягом 15 днів, про що виноситься відповідний наказ про присвоєння поштової адреси об’єкту нерухомого майна.

Заявник отримує витяг з Реєстру поштових адрес в електронній та паперовій формах.

На основі всіх вище згаданий документів новозбудований об’єкт нерухомості підлягає державній реєстрації.

Звичайно це не дуже легко процедура для пересічного громадянина. Але для адвоката або юриста, які надають послуги з введення в експлуатацію об’єктів нерухомого майна це звичайна повсякденна робота. Тому, якщо потрібен швидкий та якісний результат при введенні в експлуатацію об’єктів нерухомості довіряйте цю справу спеціалістам.

Яка роль допомоги адвоката при веденні нерухомості в експлуатацію?

 • робота на результат;
 • чіткість та послідовність дій при збиранні та оформленні документів;
 • консультація та відповіді на всі Ваші запитання, які будуть виникати в ході роботи;
 • економія часу та власних ресурсів;

Отже, якщо потрібно ввести об’єкт нерухомості в експлуатацію, спеціалісти завжди допоможуть та нададуть повний супровід та юридичну підтримку.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

НОВИЙ МЕХАНІЗМ ПЕРЕРАХУНКУ ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІЙ. ЯК ПЕРЕРАХУВАТИ ВІЙСЬКОВУ ПЕНСІЮ?

Багато хто з Вас вже перерахував або ж лише перераховує свою пенсію шляхом повернення до складових грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, додаткових його видів (надбавок, доплат, підвищень) та премій.

Однак, мало хто знає про додаткову можливість перерахунку військової пенсії через зміну прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року.

Пунктом 6 Постанови КМУ №103, окрім іншого, було внесено зміни до пункту 4 Постанови № 704 та установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт.

Однак, Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103, яким були внесені вище згадані зміни.

Тобто, відбулося поновлення первісної редакції пункту 4 Постанови №704, відповідно до якого розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Отже, прив’язка йде вже не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року, а до зазначеного прожиткового мінімуму встановленого законом на 01 січня календарного року.

А оскільки, кожного року відбувається збільшення даного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то відповідно збільшується і грошове забезпечення діючого військовослужбовця, що, у свою чергу, є умовою перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям.

Тож не зволікайте та звертайтесь до ЮК «Приходько та партнери» і ми допоможемо перерахувати Вашу пенсію.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація

Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕМОГА НАД ОФІСОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ

Нещодавно ми писали пост про те, як змінити підсудність у кримінальному провадженні. Ось надійшов результат – позитивне рішення Верховного суду України, яким задоволено клопотання захисника про направлення кримінального провадження № 12020000000000119 (справа № 335/2540/22), кваліфікація передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України та передано кримінальне провадження з Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя до Печерського районного суду м. Києва.

Представництво у Верховному суді України, вимагає від адвоката по кримінальних справах не просто бути адвокатом, а мати відповідний досвід розгляду аналогічних справ та чітко знати практику Верховного суду.  Андрій Приходько

Суд виходив з того, що частина перша статті 32 КПК України передбачає, що кримінальне провадження здійснює суд, на території знаходження якого було вчинено злочин. Якщо було декілька злочинів, то справу буде розглядати суд, на території якого було вчинено самий тяжкий злочин, а якщо злочини однакові по тяжкості тоді той суд, де було вчинено останній злочин. Якщо правоохоронці не встановили місце вчинення злочину, то справу розглядає суд за місцем знаходження органу досудового розслідування, який закінчив розслідувати кримінальну справу.

Органами досудового розслідування відповідно до статті тридцять вісім КПК України є:

 • слідчі підрозділи:
  – органів Національної поліції;
  – органів безпеки;
  – органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (зараз уже БЕБ);
  – органів Державного бюро розслідувань;
 • підрозділи детективів, підрозділ внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України.

Законодавство чітко передбачає, що кримінальна справа повинна бути передана до іншого суду, якщо до початку слухання справи буде встановлено, що порушені правила підсудності (ч. 1 ст. 34 КПК України).

Адвокат. Верховний суд України. Спір про підсудність. Це ті ключові терміни, поєднання яких, дає потрібний результат, якщо адвокат по кримінальних справах професіонал своєї справи. Андрій Приходько

Відповідно до справи, в якій працювали наші адвокати, обвинувальний акт був скерований до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя. Виходячи з акту, встановлено, що справа направлена до суду у зв’язку з вчиненням злочину передбаченого частиною 4 статті 190 КК України (шахрайство). Разом з тим, виходячи зі змісту обвинувального акту, органом досудового розслідування місце вчинення злочину не встановлено.

В той час, як слідчим органом є Головного слідчого управління Національної поліції України, і цей же орган завершив, закінчив досудове розслідування та направив справу до суду.

ГСУ НП України , відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, знаходиться за адресою – вул. Богомольця, 10, у м. Києві. Вказана адреса перебуває на території юрисдикції Печерського районного суду м. Києва, а отже і справа повинна розглядатись в цьому суді.

З урахуванням зазначеного, Верховний суд України (Кримінальна палата) взяли до уваги доводи захисту, про те що обвинувальний акт у кримінальні справі № 12020000000000119 з порушенням підсудності був направлений до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя та задовольнив клопотання адвоката до Верховного суду України.

Адвокат з кримінальних справ АБ Приходько та партнери – це високий рівень професіоналізму та компетенції. Більшість наших адвокатів – це колишні працівники органів прокуратури та слідства, що дає можливість бути завжди на крок попереду.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Помічник юриста практики міграційного права

Зв'язатися зараз

ЯК ПЕРЕЇХАТИ В УКРАЇНУ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ?

Важливо почати з того, що потрібно правильно розуміти, що під собою означає термін «імміграція» – це саме прибуття для постійного проживання.

Перш за все потрібно отримати дозвіл на імміграцію, який може бути:

 • В рамках квоти
 • Поза квотою

Куди звернутись по дозвіл?

 • Якщо Ви перебуваєте в Україні легально, то до Державної міграційної служби;
 • Якщо Ви закордоном – то до дипломатичних установ України країни вашого перебування/за місцем вашого проживання закордоном.

Повернемося до пункту «Дозвіл на імміграцію»

До першої категорії мігрантів, що підпадають отриманню дозволу на імміграцію в рамках квоти, належать:

 • Діячі культури і науки (документи: підтвердження клопотання на імміграцію центральним органом виконавчої влади України)
 • Робітники та провідні спеціалісти (копії документів, що підтверджують рівень кваліфікації спеціаліста або робітника вимогам. Вимоги передбачені у переліку, затвердженому Державною службою України з питань праці)
 • Особи, які здійснили іноземну інвестицію в українську економіку (сума – від 100 000$ США.

Документи: • копії статуту та/або зареєстрованих договорів (контрактів) про інвестиційну діяльність; • довідка банку про надходження іноземних інвестицій в економіку України іноземною валютою (конвертовану на гривні) на суму не менше 100 000 $ США.

 • Особи, які є братами/сестрами, дуідусями/бабусями, онуками громадян України (документи: копії документів, що мають доказування споріднення)
 • Особи, які раніше мали громадянство України (попередній паспорт, копії)
 • Чоловік, дружина, батьки та неповнолітні діти іммігранта (документи: доказування родинних стосунків з іммігрантом, документ про незаперечення іммігрантом проти імміграції дітей та гарантування їм фінансового забезпечення на рівні не меньше ніж прожитковий мінімум, встановлений в Україні)
 • Особа, яка постраждала від торгівлі людьми та з дня встановлення цього статусу безперервно проживала на території України протягом 3 років (документи: •підтвердження статусу; •підтвердження безперервного перебування в Україні протягом 3 років)
 • Особи, які прослужили в ЗСУ більше трьох років (документи: факт проходження військової служби в ЗСУ).

До другої категорії мігрантів, що підпадають отриманню дозволу на імміграцію поза квотою, належать:

 • Один з подружжя, якщо вони у шлюбі більше 2 років та один з них є громадянином України (документи: свідоцтва про шлюб, копії паспортів, документи іммігранта)
 • Батьки і діти громадян України (документи: ті, що засвідчують родинний зв’язок)
 • Особи, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувають під опікою чи піклуванням громадян України (документи: про призначення їх такими)
 • Особи, які мають територіальне походження (•ця особа особисто, •хоча б один з батьків, •дідусь чи бабуся, •брати/сестри, •діти, •онуки. Також ВАЖЛИВО: якщо ця особа народилася або постійно проживала до 24 серпня 1991 року на території, яка згодом стала сучасною Україною)
 • Особа, чия імміграція становить державний інтерес
 • Іноземні українці, подружжя таких, їх діти (документи: усі, що підтверджують надання їм такого статусу)

Необхідні документи

Разом із заявою на дозвіл необхідно подати наступні документи:

 • Три фотокартки (3,5 х 4,5 см)
 • Копія документа, що посвідчує особу
 • Документ про місце проживання
 • Якщо одружені – копія свідоцтва про шлюб
 • Документ про те, що ви не хворі на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено Міністерством охорони здоров’я України (цей документ не пред’являють – якщо ви у шлюбі з громадянином України більше 2 років, дітям і батькам громадян України, особи, які мають право на громадянство за територіальним походженням)
 • Квитанція про сплату державного мита або консульського збору (якщо таке вимагається)
 • Іноземці подають довідку про несудимість в їхній рідній країні
 • Документи щодо квот, зазначених вище.

Важливо: заява подається особисто до Державної міграційної служби України.

Якщо наявні поважні причини, через які у вас немає змоги подати ці документи особисто, то заяву можна надіслати поштою, або подати через нотаріальну довіреність третьою особою.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВИХ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ СУД – 2022

За юридичною допомогою по перерахунку пенсії до нашої компанії звернувся військовий пенсіонер Володимир Миколайович.

Останній був звільнений із структур Міністерства оборони України. З 11.12.2003 до 2018 року Володимиру Миколайовичу була призначена та обчислювалася пенсія за вислугу років, яка становить 27 років, в розмірі 71% відповідного грошового забезпечення.

До 2018 року Володимиру Миколайовичу нараховувалася пенсія виходячи із наступних складових грошового забезпечення для обчислення пенсії:

 • посадового окладу;
 • окладу за військове звання;
 • надбавки за вислугу років;
 • додаткових видів грошового забезпечення.

Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області у 2018 році зробило перерахунок пенсії Володимира Миколайовича на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій станом на 01.03.2018, виданої відповідно до постанови КМУ від 23.03.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» і не врахувало додаткових видів грошового забезпечення при обчисленні пенсії. У тому числі, пенсійний фонд почав нараховувати пенсію виходячи із 71 % від грошового забезпечення.

Уповноважений орган на запит Адвокатського бюро “Приходько та партнери” підготував та направив до пенсійного фонду оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 із врахуванням вже всіх надбавок, доплат та премій. Однак, Пенсійний фонд України відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, у зв’язку з чим ми змушені були звернутися до суду.

14.03.2021 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у справі № 160/90/22 задовольнив позов та зобов’язав Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії Володимира Миколайовича з 01.04.2019 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення виходячи із 71 % основного розміру пенсії.

З 01.04.2019 Пенсійний фонд зробив перерахунок пенсії та почав нараховувати збільшену пенсію.

Пенсія нашого клієнта до перерахунку складала 7 193 грн., після перерахунку складає 14 656 грн. За всі роки такого не перерахунку сформувалася заборгованість в розмірі 195 232 грн.

Як ми бачимо, пенсія Володимира Миколайовича збільшена більш ніж вдвічі. Тому, радимо і Вам не гаяти часу, та звертатися за допомогою до юристів, які саме спеціалізуються на перерахунку військових пенсії.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація