Адвокат по дезертирству (стаття 408 ККУ) – Захист у суді по справам про дезертирство

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Адвокат по дезертирству (стаття 408 ККУ) – Захист у суді по справам про дезертирство

Час прочитання: 3 хв.

Дуже часто при мобілізації, під час строкової служби або при виконанні бойових завдань військові або їх начальство можуть порушити чинне законодавство України. В останній час активізувалися судові справи, пов’язані з обвинуваченнями в «дезертирстві». Адвокат по дезертирству допоможе заощадити нерви та час звинувачених за статтею 408 ККУ. Захист у суді військовослужбовців по справах про дезертирство – один із напрямків діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Звинувачення в дезертирстві: стаття 408 Кримінального Кодексу України

Дезертирство відноситься до одного із найбільш небезпечних військових злочинів, скоєння яких призводить до деморалізації духу армії та падіння військової дисципліни. Відповідно до чинного українського законодавства дезертирство – тяжкий злочин, особливо, якщо він скоєний в умовах воєнного стану або у бойовій обстановці.

Поняття дезертирства як злочину безпосередньо закріплено в статті 408 ККУ. Мова йде про самовільний відхід з військової частини або місця безпосередньої служби з ціллю ухилення від проходження військової служби. Окрім цього, під дезертирством розглядають неявку на службу після лікування в медичній установі, відпустки, відрядження, ротації та ін.

Покарання за дезертирство за статтею 408 КК України

Дезертирство під час дії військового стану або у бойовій обстановці карається засудженням на 10-12 років. Якщо буде доведено, що дезертирство було заплановане раніше і здійснено групою військовослужбовців, термін засудження складає від 10-ти років.

Звинувачення в дезертирстві передбачає тривале кримінальне провадження. Його початок – самовільний відхід з військової частини/місця служби або з моменту неявки. При цьому важливо відзначити, що тривалість ухилення від служби не має ніякого принципового значення. Також на кваліфікацію злочину не впливає той фактор, що військовослужбовець прибув із повинною до органів влади або добровільно повернувся до місця служби. Тривалість ухилення від служби може вплинути лише на ступінь та кваліфікацію злочину.

Стратегія захисту у суді по справах про дезертирство

Дезертирство, як один зі злочинів при несенні військової служби, доводиться під час судового засідання при наявності достатньої доказової бази. Але ніхто не відміняє той факт, що інколи винесення обвинувачення супроводжується певним суб’єктивізмом.

 

Як отримати відношення з військової частиниЯкщо по відношенню до Вас або Ваших близьких розпочато кримінальне провадження в справі про дезертирство, Вам знадобиться допомога професійних адвокатів, які зможуть організувати ефективний захист у суді. Адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS» знайдуть найбільш оптимальні шляхи вирішення Вашої справи без затягування судового процесу.

Однією з головних складових для вибудови стратегії захисту являється збір доказів. Це достатньо складний процес, який, до того ж, проходить в умовах військового стану.

Адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS» підходять до справ про дезертирство військовослужбовців з усією відповідальністю, адже покарання за статтею 408 ККУ достатньо серйозне.

Якщо Вас звинувачують у вчиненні дій, які можна охарактеризувати як дезертирство, однак, при цьому, Ви впевнені у своїй невинуватості, треба попіклуватися про захист своїх прав. Юристи нашої компанії, діючи виключно в рамках сучасного українського законодавства, зможуть довести судову справу до логічного завершення – винесення виправдувального вироку.

Якщо Ви не знаєте, яке рішення прийняти в тій чи іншій ситуації, як захистити свої права, звертайтеся до наших професійних юристів. Для цього просто заповніть заявку зворотного зв’язку у формі нижче. Чекаємо Вас на попередній консультації - наші адвокати захистять Вас у суді!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація