"Кожна людина має моральну нагоду захищати свої права".

Чмона Альона Олександрівна

Помічник адвоката

E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Військова пенсія

Чмона Альона Олександрівна
Помічник адвоката
E-mail
chmona@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-31

Експерт в галузі перерахунку військових пенсій та військового права

Зв'язатися зараз

Військова пенсія буває різних видів – наприклад, за вислугу років, по інвалідності та по втраті годувальника. Розглянемо більш детально кожен з цих різновидів. А також розповімо, чому з питань консультування та супроводу запитів у галузі військового права варто звернутися до адвокатської компанії «Приходько та партнери». Ми регулярно беремо в роботу такі справи та знаємо, як у них потрібно діяти, аби клієнти залишалися задоволеними та отримували якісну юридичну підтримку.

Військова пенсія за вислугу років

Порядок призначення такого виду пенсії регламентується ст. 12 та 13 Закону № 2262-ХІІ. У нормах, викладених у цих статтях, йдеться про умови призначенні пенсії за вислугу в різних випадках. Якщо говорити про загальне правило, то пенсія передбачається після того, коли військовий прослужив 20 та більше років. Існує поняття пільгової вислуги років. Приміром, це стосується ситуацій, коли військовий брав участь у бойових діях з захисту Батьківщини. У таких випадках один місяць зараховується йому за три. Це лише один з прикладів пільгової вислуги років, насправді законодавство передбачає значно більше таких ситуацій та по кожній з них конкретизує умови призначення.

Також варто згадати про змішаний стаж. Це коли військовий не лише служив у війську, а й працював на іншій роботі. У таких випадках, аби мати пенсію за вислугу років, стаж має бути 25 років та більше, з яких не менше 12 років та 6 місяців – саме служба у війську, Національній поліції, органах внутрішніх справ та інших органах, передбачених згаданими статтями законодавства.

 

Військова пенсія по інвалідності

Наступним видом пенсії, який ми розглянемо, буде пенсія по інвалідності. Вона регламентується тим самим Законом, а саме – його статтями 18, 21 та 22. Пенсії по інвалідності встановлюються особам, інвалідність яких настала або в період проходження служби, або не пізніше ніж за 3 місяці після того. Якщо ж ідеться про пізніший термін, то тут для призначення пенсії по інвалідності має бути підстава у вигляді впливу травми, поранення, хвороби чи контузії, яка мала місце під час проходження служби.

Військова пенсія по втраті годувальника

Щодо пенсії по втраті годувальника, то вона призначається у відповідності до норм, закріплених у ст. 29 та 36 вже згадуваного Закону. Отож, право на таку пенсію мають сім’ї військовослужбовців, де годувальник помер під час проходження служби чи не пізніше 3 місяців з моменту звільнення. Винятком, як і в попередньому випадку, є ситуація, коли смерть наступила пізніше, але унаслідок проблем зі здоров’ям, які людина отримала під час проходження служби. Ще одна умова – смерть військового настала, коли він отримував пенсію, або не пізніше, ніж протягом 5 років після припинення її виплати. Що стосується сімей військових, котрі зникли безвісти, беручи участь у бойових діях, то вони прирівнюються до сімей загиблих в своєму праві на отримання цієї пенсії.

Право на перерахунок пенсії

До команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» часто звертаються клієнти, котрі мають запит на перерахунок військової пенсії. Таке право передбачено ст. 63 Закону, норми якого ми аналізуємо.

 

Щодо послуг, які ми надаємо в контексті перерахунку пенсій, то до них належать:

  • перерахунок, під час якого будуть враховані всі надбавки, підвищення, премії та доплати для тих осіб, котрі вийшли на пенсію ще до 2018 року;
  • повернення, згідно з ПКМУ № 713, доплати розміром 2 тисячі гривень;
  • зняття обмежень стосовно максимального розміру пенсії, котрі були встановлені ст.43 Закону № 2262-ХІІ;
  • повернення реально гарантованого законодавством відсоткового розміру забезпечення пенсії у випадку, якщо його незаконно зменшили до 70%.

Тож, з огляду на широкий перелік питань, з якими працює наша команда, ми можемо допомогти багатьом категоріям військових пенсіонерів. Звертайтеся – і ми надаємо великий спектр послуг, починаючи з консультування та закінчуючи представництвом ваших інтересів у суді. Консультацію можна замовити як очно, так і дистанційно.

Часто пенсіонери не відстоюють своїх прав, однак такий шлях веде до того, що ви відмовляєтеся від своєї законної пенсії в належному об’ємі.

Скористайтеся юридичною допомогою та вирішіть питання, захистивши свої інтереси. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує та надасть безкоштовну первинну консультацію по військовій пенсії.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви колишній військовослужбовець?

Так
Ні

2 питання

Ви вийшли на пенсію до 2018 року?

Так
Ні

3 питання

Ви тільки плануєте виходити на пенсію?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна консультацію юриста по військовій пенсії?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація