Вислуга років військовослужбовців

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Вислуга років військовослужбовців

Час прочитання: 3 хв.

Передбачена законодавством вислуга років – неодмінна умова для того, щоб військовослужбовець міг отримувати пенсію. Саме від кількості вислуги залежить те, яким буде розмір пенсії. До юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно звертаються клієнти з запитом на роз’яснення, на яку пенсію вони можуть розраховувати конкретно в своїй ситуації.

Військове право є однією з ключових ланок спеціалізації нашої юридичної компанії, тож ми готові якісно розповісти вам у консультаційному форматі про усі потрібні для вас правові норми.

Також ми здійснимо супровід під час вашої взаємодії з уповноваженими державними органами, аби вирішення пенсійних питань не займало надміру часу та зусиль. А поки пропонуємо детальніше ознайомитися з цим питанням.

Вислуга років військовослужбовців - tablet infoЯкі умови встановлює закон для призначення пенсії за вислугу років?

Отож, вийти на пенсію за вислугу років можна в двох випадках:

  • якщо термін календарної вислуги складає 25 і більше років;
  • якщо на день звільнення зі служби військовий досяг віку 45 років та має вислугу років 25 років, з яких не менше 12 років та 6 місяців припадає саме на службу в силових структурах.

Другий пункт стосується так званого змішаного страхового стажу, коли загальний стаж поєднується зі стажем у силових структурах. Коли ви збираєтеся оформити собі пенсію, варто попередньо проконсультуватися з фахівцями, аби врахувати усе необхідне, а її розмір дійсно відображав ваш стаж та досвід.

Вислуга років військовослужбовців - team informationЯким чином враховується вислуга років?

У цьому питанні діють наступні правила:

  • за 25 років вислуги військовий отримує 50% свого грошового забезпечення, яке мав протягом 24 останніх місяців своєї служби, а також по 3% додатково за кожен наступний рік вислуги;
  • якщо йдеться про змішаний страховий стаж, про який вже згадувалося, то тут передбачений такий самий, як в попередньому випадку, механізм обчислення розміру пенсії, однак за кожен наступний рік вислуги буде вже не 3, а 1% додатково;
  • коли військовий має 25 років вислуги та звільняється за станом здоров’я, то йому належить 55% грошового забезпечення та 3% за кожен додатковий рік.

Ось таким чином обчислюється пенсія при різних варіантах страхового стажу та різних причинах звільнення з силових структур.

Вислуга років військовослужбовців - gry 4843

Вислуга років військовослужбовців - dollar moneyЧи передбачено максимальний розмір пенсії?

Так, відповідь на це питання є ствердною. Щодо максимального розміру пенсії, то це 70% від грошового забезпечення, яке було у військового протягом останніх 24 місяців служби. Дещо іншими є умови для тих військовослужбовців, котрі були ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Для І категорії ліквідаторів це може бути до 100% ГЗ, а для ІІ – до 95%.

 

Вислуга років військовослужбовців - group protectionЧим ми можемо бути корисними?

Перш за все, до нашого адвокатського бюро звертаються за роз’ясненнями правових норм у консультаційному форматі. Ми роз’яснюємо їх не в загальному, а конкретизовано відповідно до кожної ситуації. Також нерідко доводиться відстоювати права пенсіонерів у судовому порядку, коли Пенсійний фонд нараховує меншу пенсію, аніж це передбачено чинним законодавством. Така ситуація є поширеною, а самі справи – виграшними.

Тож звертайтеся, ми будемо дуже раді допомогти. Команда нашого адвокатського бюро – це фахівці, які добре знаються на українському законодавстві та розуміють, як його застосувати для захисту інтересів клієнта.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація