"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Військова пенсія по інвалідності

Питання військової пенсії по інвалідності регулюється ст. 18 Закону України № 2262. Цей документ має назву «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та датується 1992 роком. Разом з тим, згодом до нього вносилися численні поправки. Станом на сьогодні останні з них датуються жовтнем 2022 року. А це значить, що нормативно-правовий акт є достатньо адаптованим для реалій воєнного стану. Розглянемо його норми більш детально, а також торкнемося питання про те, чим можуть бути корисними послуги фахівців, які працюють в команді адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Що говорить Закон?

Отож, пенсії по інвалідності передбачені для тих осіб, інвалідність яких настала в період проходження служби або не пізніше 3 місяців після того, як людина звільнилася. Також підставою може бути інвалідність, котра настала пізніше згаданого терміну, але є наслідком хвороби, каліцтва, контузії чи травми, що отримано під час служби або перебування в полоні чи заручником. Водночас, аби отримати таку пенсію, має бути дотримана істотна умова – під час перебування в статусі заручника чи полоненого особа не вчинила злочинів проти миру та людства.

 

Який розмір пенсії передбачено для таких випадків?

Коли йдеться про пенсію за інвалідністю, то її розмір передбачається від 40 до 100 відсотків сум грошового забезпечення. Про це більш детально можна почитати у статті 21 вже згадуваного закону. Консультуючи своїх клієнтів, ми детально відповідаємо на ці питання, адже розуміємо те, що часто буває складно самотужки розібратися з правовими нормами, коли аналітика на них у відкритих джерелах буває недостатньо якісною чи об’єктивною.

Якщо відповідати на це питання коротко, то конкретний розмір пенсії по інвалідності залежить від таких факторів, як:

  • група інвалідності, яку має військовослужбовець;
  • її причина;
  • статус військовослужбовця.

Так, особи, які отримали І групу інвалідності унаслідок війни, матимуть пенсію в розмірі 100% грошового забезпечення. Коли йдеться про ІІ групу, то тут передбачена пенсія у розмірі 80% грошового забезпечення, а при ІІІ групі інвалідності це буде 60% грошового забезпечення.

Якщо ми говоримо про інших осіб з інвалідністю, то І група стає підставою для пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення, ІІ група – 60% грошового забезпечення, а ІІІ група – 40% грошового забезпечення.

Таким чином, законодавці регламентували все достатньо детально.

Підсумовуючи…

Отож, підбиваючи підсумок, варто відзначити те, що розмір пенсії залежить від причини інвалідності. Вона призначається з того моменту, коли група була встановлена або особа звільнилася. Однак між звільненням та встановленням групи не повинно пройти більше 3 місяців, за винятком ситуацій, про які вище згадувалося.

Для того, щоб підтвердити особливий правовий статус, який спричинила інвалідність, під час оформлення пенсії потрібно буде надати виписку з акту огляду МСЕК.

 

Якщо у Вас виникли ті чи інші документальні проблеми або ви почуваєтеся заручником бюрократичних процесів під час оформлення пенсії, є сенс звернутися до фахівців, які працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». Ми допоможемо вам у взаємодії з уповноваженими державними органами, а в разі потреби здійснимо представництво інтересів у судовій інстанції.

Якщо ж наразі ви потребуєте просто розібратися в актуальних для вашої ситуації правових нормах, для вас може бути доречною консультативна підтримка. Ми надаємо її як в форматі живого спілкування у нашому офісі, так і в режимі телефонного дзвінка. Тож обирайте зручний формат та звертайтеся.

Обираючи юридичну компанію «Приходько та Партнери» Ви отримуєте:

Успішну юридичну компанію, що надає послуги по всій території України;
Кращих юристів та адвокатів, які мають досвід у пенсійних питаннях та чудово розуміються на законодавстві;
Професійний підхід та орієнтацію на результат.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже вийшли на пенсію?

Так
Ні

2 питання

Ви тільки плануєте вийти на пенсію?

Так
Ні

3 питання

Ви звертались до суду?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна допомога з оформленням військової пенсії по інвалідності?

Так
Ні
Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.9

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація