Військова пенсія по втраті годувальника

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Військова пенсія по втраті годувальника

Час прочитання: 3 хв.

Питання отримання військової пенсії по втраті годувальника регулюється у відповідності до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Цей нормативно-правовий акт передбачає, що право на таку пенсію мають батьки, а також дружина чи чоловік годувальника, котрий загинув, виконуючи свої службові обов’язки. Умовою отримання пенсії є вік, не менший від 55 років. Розмір пенсії має бути 70% від зарплати загиблого годувальника. При тому він не може бути меншим ніж 7800 грн.

Якими є особливості нарахування пенсії по втраті годувальника?

Така пенсія передбачена членам сім’ї годувальника та дитині. У тих випадках, коли в сім’ї є 2 та більше дітей, пенсія нараховується у розмірі по 50% на кожного з цих дітей. Водночас, діє норма, що вона не може бути меншою ніж 6100 грн.

Напевно, у багатьох виникло запитання щодо того, чи завжди обов’язково чекати саме 55 років, аби отримати пенсію по втраті годувальника? У більшості випадків – так, однак чинним законодавством передбачено ряд винятків. Цього не потрібно робити тим, хто:

  • має право на пенсію, незалежно від свого віку;
  • має право на отримання дострокової пенсії за віком;
  • має право на отримання пенсії на пільгових умовах;
  • має право на пенсію зі зменшенням передбаченого пенсійного віку.
  • Також сюди належить категорія осіб з інвалідністю.

Що робити, якщо смерть годувальника не пов’язана з виконанням службових обов’язків?

Для таких ситуацій діють інші правові норми, а право на пенсію мають дружина або чоловік, а також батьки годувальника. Але це не єдина різниця. Також для отримання цієї пенсії людина має досягти віку в 60 років. Наявність інвалідності чи інших обставин, перелічених у попередньому пункті, в цьому випадку не враховується в якості підстави для зменшення названого терміну.

Також суттєвою різницею є те, що розмір пенсії буде дорівнювати 30% заробітної плати померлого. Таку пенсію отримуватиме кожен з тих членів сім’ї, які передбачені у законодавстві.

Що ще варто знати?

Незалежно від того, якою є причина смерті годувальника, мінімальний та максимальний розміри пенсії, визначені чинними правовими нормами, застосовуються окремо до кожного із членів родини, які можуть претендувати на цю пенсію.

Чим ми можемо бути корисні?

Серед тем спеціалізації, в рамках яких працює команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» є запити в царині військового права. Ми постійно стежимо за змінами законодавства, яке є досить динамічним у цих питаннях. Особливо сказане стосується періоду воєнного стану. А ще ми добре знаємо з практики те, що клієнти нерідко стикаються зі штучними ускладненнями у реалізації своїх прав. Це може бути пов’язано як з бюрократичним, так і з людським фактором.

 

Навіть коли чинні правові норми на боці людини, вона може зіткнутися з ускладненнями у їх застосуванні до своєї ситуації. Тут на допомогу приходить якісна консультація та подальший фаховий юридичний супровід справи. Ми доволі часто працюємо з такими справами, тож знаємо, як діяти. Тому фахівці адвокатської компанії «Приходько та партнери» детально роз’яснять ваші права, а також подбають про те, аби їх якісно відстояти в площині реальної практики.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація