Порядок зміни цільового призначення землі

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Порядок зміни цільового призначення землі

Час прочитання: 2 хв.

Отримати земельну ділянку у власність не проста процедура, яка потребує часу та зусиль. Якщо отримавши землю, є бажання використовувати її не за цільовим призначенням - потрібно це зробити у законний спосіб. Багато землекористувачів задають собі питання з чого почати та куди звертатися для того, щоб змінити цільове призначення землі. Про це детальніше буде розказано далі.

 Відповідно до ЗУ “Про землеустрій” землі за своїм цільовим призначенням поділені на дев'ять категорій: (сільськогосподарські землі, землі житлової та громадської забудови, землі водного фонду, землі лісового, оздоровчого, історико-культурного та рекреаційного призначення, землі природоохоронного фонду). Тому, якщо власник або користувач землі хоче змінити цільове призначення, то йому потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.

 

 По-перше, куди звертатися для зміни цільового призначення землі?

 Чинний Земельний кодекс України вказує, що рішення про зміну цільового призначення землі можуть приймати: Верховна Рада України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які надавали дозвіл на відведення цієї земельної ділянки у користування або у власність.

 Змінити цільове призначення землі можна на підставі проекту з землеустрою. Тобто, потрібно звернутися до будь-якої землевпорядної організації, яка має право на проведення робіт з землеустрою з заявою про виготовлення проекту.

 Відповідно до договору, який буде укладено з землевпорядною організацією у вказаний термін повинен бути виготовлений проект землеустрою в електронній та паперовій формах.

 Далі необхідно затвердити цей проект землеустрою. Для цього потрібно звернутися у відповідні органи.

 Якщо ця земля знаходиться на території населеного пункту, то необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування (сільська, селищна або міська ради) з відповідним клопотанням, якщо ж земля знаходиться за територією населеного пункту — до районної державної адміністрації, а якщо за межами села або міста, яке не входить до складу району — до обласної державної адміністрації.

 

 Отже, для того щоб змінити цільове призначення землі власнику або землекористувачу цієї земельної ділянки необхідно вчинити такі дії:

  • Звернутися до землевпорядної організації з заявою про виготовлення проекту землеустрою.
  • Отримавши проект землеустрою необхідно звернутися до ОДВ або ОМС з письмовим клопотанням про затвердження цього проекту землеустрою та зміну цільового призначення цієї землі.
  • Далі потрібно звернутися з заявою до кадастрового реєстратора в відповідному територіальному органі (районному або міському відділі) Держгеокадастру з заявою про внесення змін до відомостей про земельну ділянку.

 До заяви необхідно додати погоджений проект землеустрою. Кадастровий реєстратор має 14 днів для розгляду даної заяви та внесення змін до відомостей про земельну ділянку або на віднову у внесенні. Відмову кадастрового реєстратора можна оскаржити в судовому порядку. Плата за надання послуги по внесенню змін до відомостей про земельну ділянку не сплачується. Для розрахунку вартості послуг юристів нашої компанії по зміні цільового призначення землі - заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація