"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Відкриття рахунку в іноземному банку

У сучасному світі глобалізаційних процесів доступ до фінансових послуг за межами країни стає все більш доступним.

Відкриття рахунку в іноземному банку може бути вдалим рішенням для людей, які подорожують чи працюють за кордоном, а також для тих, хто шукає додаткові можливості для інвестування та відкриття власного бізнесу.

Перед початком ініціювання процедури відкриття рахунку в іноземному банку, важливо зорієнтуватись, по-перше, по реальним вимогам конкретного банку до іноземного клієнта, по-друге, по процесу підготовки документів для відкриття такого рахунку.

Дана процедура також передбачає ряд послідовних та обов’язкових кроків для її вдалої реалізації.

Розгляньмо їх усі та проаналізуємо ключові аспекти:

  • Крок 1 – Вибір банківської установи. Коли клієнт вже точно знає, яку країну планує відвідати, чи оселитися там на певний час, важливо відповідально підійти до вибору банку для відкриття рахунку. Звертаємо увагу на те, що у кожного банку є своя індивідуальна політика, що передбачає: різні вимоги до особи клієнта, підтвердження його статусу перебування на території країни, документів, що є обов’язковими для відкриття, а також різну політику щодо вартості обслуговування нерезидентів, комісійних витрат, податкового навантаження тощо.
  • Крок 2 – Аналіз вимог та збір належної документації. Будьте готові до можливих перепон, що можуть стати на шляху до відкриття рахунку в іноземному банку. До прикладу, у деяких випадках іноземні банки можуть вимагати наявності постійної адреси проживання в країні, де знаходиться банк, або довідку про підтвердження отримання доходу саме в цій країні. Щобільше, серед деяких банків досить поширеною є практика впровадження фінансових вимог вже після відкриття рахунку, таких як вимога першого мінімального внеску на рахунок визначеного розміру.
  • Крок 3 – Заповнення заявки та підтвердження деяких даних. Після збору необхідних документів банк попросить клієнта заповнити заявку на відкриття рахунку в обраному банку, де він надає свої особисті дані та іншу необхідну інформацію про свою фінансову ситуацію (за необхідності та на вимогу конкретного банку). Після подання заявки банк може зв’язатися з клієнтом для підтвердження наданих даних, після чого будуть надіслані документи для підписання та завершення процедури відкриття рахунку, а саме — угода про відкриття рахунку та інші документи згідно з політикою банку.

Більш детально зупинимося на переліку тих документів, що у клієнта має бути в обов’язковому порядку для відкриття рахунку в іноземному банку.

Відтак при особі має бути паспорт (закордонний паспорт) або інший документ, що підтверджує особу (наприклад, посвідчення водія у країні резидентства), докази на підтвердження адреси проживання (наприклад, рахунок за отримання комунальних послуг), документи, що підтверджують джерело доходів (наприклад, довідка від роботодавця з місця роботи).

Деякі банки також можуть вимагати додаткові документи, зокрема такі як податковий ідентифікаційний номер в країні перебування банківської установи та інші.

Перелік документів, описаний вище, є лише абсолютним мінімумом, що може знадобитись (особливо перші дві позиції) при відкритті рахунку в іноземному банку.

Ми також рекомендуємо звертатися безпосередньо до банку для отримання належної та детальної інформації щодо конкретних вимог та інструкцій.

 

За запитом клієнта, юристи АО “Приходько та Партнери” можуть надати одну із запропонованих нижче послуг:

  • Консультація по максимально різним аспектам даного процесу;
  • Юридичний аналіз та підготовка документів для відкриття рахунку;
  • Юридичний супровід спеціаліста на місці для відкриття рахунку в банківській установі.

Висновки

Відкриття рахунку в іноземному банку може бути витратною по часу процедурою через складнощі, пов’язані з вимогами щодо особи клієнта банку та ряду необхідних документів.

Аби убезпечити себе від надмірної тривалості цього процесу рекомендуємо вам звернутися до наших юристів для орієнтування в основних аспектах відкриття рахунку в іноземному банку конкретної країни.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи відкривали ви рахунок в іноземному банку до цього часу?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна вам допомога у підготовці документів для відкриття рахунку?

Так
Ні

3 питання

Чи потребуєте ви консультацію по вибору банку (під ваш запит)?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація