Захист ділової репутації юридичної особи

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Захист ділової репутації юридичної особи

З масовим розвитком інформаційних технологій по всьому світу вони стають все більш доступнішими для пересічних громадян, адже на сьогодні майже кожен має доступ до мережі Інтернет та різних соціальних мереж.

Однак, чим більше користувачів активно користується цифровими благами, тим частіше можна зустріти випадки застосування дискредитації іміджу юридичної особи або прояви недобросовісної конкуренції.

Це сприяє тому, шо тематика захисту ділової репутації юридичної особи в сучасному світі є надто актуальною.

А тому у цій статті ми поговоримо про те, які механізми захисту передбачає українське законодавство щодо ділової репутації юридичної особи.

Що слід розуміти під діловою репутацією юридичної особи?

Чинні положення законодавства України не дають чіткого визначення ділової репутації юридичної особи, а тому для його трактування слід виходити із загального розуміння науковців та судової практики про дане поняття.

Так, під діловою репутацією юридичної особи розуміють сукупність думок, уявлень та оцінок, які формуються в громадськості, клієнтів та партнерів про субʼєкт господарювання на основі здійснення ним господарської діяльності, наявних взаємовідносин між працівниками в компанії, а також безпосереднього виконання взятих на себе зобовʼязань.

Таким чином, можна сказати, що ділова репутація є не сталою величиною, яка час від часу може змінюватися. Одними із негативних явищ, що впливають на ділову репутацію є саме поширення неправдивої інформації про компанію.

Які існують способи захисту ділової репутації юридичної особи?

Всього можна виділити два основні способи захисту юридичної особи, а саме:

  • Нематеріальний. Положеннями ст. 94 ЦКУ передбачається, що юридична особа має право на недоторканність своєї ділової репутації, а захист такого права здійснюється в такому самому порядку, що і права фізичної особи. Тобто, у ситуаціях коли про юридичну особу поширюють неправдиву інформацію, то компанія має право надати відповідь стосовно цієї інформації або вимагати в субʼєкта її поширення (зазвичай це засоби масової інформації) спростування розповсюджених даних. Крім цього, варто зазначити, що надання відповіді повинно відбуватись не в образливій чи принизливій формі, щоб не порушувати положення законодавства;
  • Матеріальний. Якщо розповсюджена неправдива інформація про ділову репутацію юридичної особи завдала останній великих збитків, то компанія може стягнути із винуватця відшкодування за завдану матеріальну та моральну шкоду. Для цього потрібно звертатися до судового органу влади із відповідною доказовою базою про те, що розповсюджена неправдива інформація завдала шкоди діловій репутації юридичної особи. Також можливо примусити особу, яка поширила недостовірну інформацію публічно вибачитися за вчинені дії.

Важливо! Якщо ж особа масово розповсюджує неправдиву інформацію про юридичну особу і не реагує на вимогу про її спростування, то в такому випадку потрібно звертатися до судових органів влади із позовом про заборону поширення відповідної інформації.

Задоволення позову буде можливим, якщо суд встановить наявність складу правопорушення в діях особи.

Крім цього, позовна давність в таких справах не застосовується, виключенням є тільки випадки щодо вимог про спростування недостовірної інформації, розміщеної у ЗМІ (в даній ситуації діє спеціальна позовна давність терміном в 1 рік).

Якщо ви хочете захистити ділову репутацію юридичної особи, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії володіють ґрунтовними знаннями у різних галузях права України, які дозволяють надавати нашим клієнтам тільки належну правову підтримку в будь-яких ситуаціях, що виникають на практиці. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вважаєте, що вашій репутації було завдано шкоди?

Так
Ні

2 питання

Ви знайшли або побачили про себе (або вашу компанію) недостовірну інформацію?

Так
Ні

3 питання

Ви бажаєте відшкодувати грошові кошти за завдану шкоду вашій репутації?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація