"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Отримати громадянство Румунії

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Як зазначено в Законі про громадянство Румунії, отримати громадянство Румунії можна декількома способами: 

 • народження;
 • усиновлення;
 • на основі прохання (натуралізація);
 • репатріація (відновлення втраченого).

Отримати громадянство Румунії з народження

Присвоєння громадянства Румунії за правом народження здійснюється на підставі розділу А статті 5 Закону про громадянство Румунії. Так, діти, народжені на території Румунії від батьків – громадян Румунії, є громадянами Румунії. Також є громадянами Румунії особи, які:

 • народилися на території Румунії, і лише один із батьків має румунське громадянство;
 • народилися за кордоном, і обидва батьки або один з них є громадянином Румунії. І також дитина, особу батьків якої не встановлено, знайдену на території Румунії, вважається громадянином Румунії, якщо не доведено протилежне. 

Отримати громадянство Румунії з усиновлення

Присвоєння громадянства Румунії за правом народження здійснюється на підставі розділу В статті 6 Закону про громадянство Румунії. Румунське громадянство надається дитині – іноземному громадянину або особі без громадянства після її усиновлення прийомними батьками – громадянами Румунії, за умови, що усиновлена ​​дитина не досягла повноліття (18 років). Якщо лише один із усиновлювачів є громадянином Румунії, громадянство усиновленого неповнолітнього вирішується за взаємною згодою усиновлювачів. У разі, коли усиновлювачі не мають єдиної згоди, судова інстанція, у компетенції якої проходив акт усиновлення, вирішує питання громадянства неповнолітнього, керуючись його інтересами. Якщо дитині виповнилося 14 років, потрібна наявність її згоди. Якщо усиновлення здійснюється однією особою, і ця особа є громадянином Румунії, неповнолітній отримує громадянство усиновлювача.  

 

Отримати громадянство Румунії на основі прохання (натуралізація)

Присвоєння громадянства Румунії за правом народження здійснюється на підставі розділу С статті 8 Закону “Про громадянство Румунії”. Румунське громадянство може надаватися на прохання особі без громадянства або іноземному громадянину, якщо прохач громадянства виконав такі умови:

 • народився та проживає на день прохання громадянства на території Румунії; або якщо не народився на цій території, але проживає на законних підставах на території Румунії не менше 8 років, або якщо перебуває у законному шлюбі та проживає спільно з громадянином Румунії не менше 5 років від дня укладання шлюбу;
 • виявляє своєю поведінкою, діями та ставленням лояльність до Румунії, не робить і не підтримує дії, спрямовані проти законного порядку чи національної безпеки;
 • досяг повноліття (18 років);
 • забезпечений на території Румунії законними засобами для повноцінного існування в умовах, передбачених Законом про режим іноземних громадян;
 • не притягувався до відповідальності на території Румунії або за кордоном за правопорушення, що робить його негідним бути громадянином Румунії;
 • володіє румунською мовою та елементарними поняттями румунської культури та цивілізації достатньою мірою для інтеграції у суспільне життя;
 • знає Конституцію та національний гімн країни.

Також, звертаємо Вашу увагу, якщо іноземний громадянин, особа без громадянства, яка попросила надання румунського громадянства, перебуває поза територією Румунії понад 6 місяців протягом одного року, цей рік не зачитується при встановленні періоду, передбаченого відповідною вимогою.

ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНСТВО РУМУНІЇ ЧЕРЕЗ РЕПАТРІАЦІЮ

Присвоєння громадянства Румунії за правом народження здійснюється на підставі статті 11 Закону про громадянство Румунії. Особи, які були румунськими громадянами, але втратили своє румунське громадянство з незалежних від них причин, або особи, яким це громадянство було анульовано без їхньої волі, а також їхні нащадки до третього ступеня, на вимогу можуть відновити або можуть отримати румунське громадянство з можливістю збереження іноземного громадянства та встановлення місця проживання в країні або збереження його за кордоном, якщо вони відповідають умовам, передбаченим ст. 8 літ. d) , c) і d) .

 

Консультація міграційного юриста з питань отримання громадянства в Румунії

Де ви зможете проконсультуватись щодо отримання громадянства Румунії?

Міграційні юристи ЮК Приходько та партнери допоможуть Вам підготувати необхідні заяви та зібрати документи, а також подати документи до департаменту у справах громадянства Мін’юсту Румунії, та отримати так званий DOSAR-номер (код вашої справи у державних організаціях Румунії). Отримання вами DOSAR-номера відбувається тільки після скрупульозної перевірки ваших матеріалів Міністерством юстиції і тому практично є гарантією отримання громадянства Румунії.

Чи обов’язково подавати документи на громадянство Румунії особисто?

Міграційний юрист в Румунії проконсультує яким чином правильно відправити документи по пошті, як засвідчити підпис, як бути з малолітніми дітьми та дітьми у віці від 16 до 18 років, тощо.

Як можна записатися на прийом в консульство або в Мінюст для отримання громадянства Румунії?

Юрист з міграційних питань в Румунії допоможе віднайти оптимальне консульство або територіальне управління Мінюсту, його адресу та відправити відповідні документи на електронну пошту або звичайну пошту та проконтролюють відкриття реєстраційного номера по справі.

Які документи необхідно мати для отримання румунського громадянства?

Міграційні юристи в Румунії та Україні, перевірять наявні у Вас документи, проконсультують чого не хватає та де і як дістати потрібні документи, у випадку необхідності зроблять адвокатські запити та витребують документи з архівів або держустанов.

 

Які потрібні документи, у випадку отримання громадянства шляхом репатріації?

 • кольорові фотографії розміром 3,5×4,5 см у двох примірниках;
 • оригінали та копії закордонного та внутрішнього паспортів;
 • довідка про відсутність судимостей;
 • особисті документи про громадянський стан;
 • свідоцтво про народження батька (в разі смерті – свідоцтво про смерть з зазначенням місця і дати народження);
 • свідоцтво про народження матері (у разі смерті – свідоцтво про смерть з зазначенням місця і дати народження);
 • свідоцтво про шлюб батьків або в разі розлучення – свідоцтво про розлучення;
 • свідоцтво про народження бабусі – по одній з ліній (в разі смерті – свідоцтво про смерть, із зазначенням місця і дати народження);
 • свідоцтво про народження дідуся – так по тій же лінії (в разі смерті – свідоцтво про смерть, із зазначенням місця і дати народження);
 • свідоцтво про шлюб дідуся і бабусі або в разі розлучення – свідоцтво про розлучення;
 • ваша заява про те, що Ви не подаєте аналогічні документи в інші консульства і представництва (гарантія первинності прохання громадянства);
 • завірене нотаріусом Ваша заява про те, що Ви не збираєтеся робити будь-які протизаконні заходи, які можуть завдати шкоди національній безпеці Румунії;
 • письмова згода другого з батьків на придбання дитиною, яка не досягла 18-річного віку, громадянства Румунії (при оформленні громадянства для дітей).

Який строк отримання румунського громадянства?

Терміном від 8 до 14 місяців комісія Міністерства юстиції Румунії розглядає питання про надання вам громадянства, а по закінченню цього терміну видає відповідний наказ і публікує його на сайті.

 

Вартість оформлення громадянства Румунії залежить від обсягу послуг, які будуть надавати наші міграційні юристи в Румунії. Зазвичай до комплексу послуг входить 

 • переклад документів на румунську мову та його завірення у нотаріуса
 • консультації та юридичні послуги
 • допомога у заповненні необхідних заяв та документів 
 • послуги перекладача у разі потреби 
 • допомога з житлом та транспортом 

Як отримати громадянство Румунії громадянину України?

Це сьогодні одне з найбільш актуальних питань, на яке наші міграційні юристи знають відповідь та дадуть усі можливі варіанти.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зараз перебуваєте в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви зараз перебуваєте в Румунії?

Так
Ні

3 питання

У вас є підстави для отримання громадянства Румунії?

Так
Ні

4 питання

Консультація Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація