Cтягнення аліментів закордоном
E-mail
Borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Cтягнення аліментів закордоном

Час прочитання: 2 хв.

Аліменти, або підтримка для дітей і батьків, є важливою частиною правових систем у багатьох країнах.

Проте, що робити, коли боржник, який має сплачувати аліменти, перебуває за кордоном?

Стягнення аліментів в такому випадку може стати викликом, але існують міжнародні механізми та правові норми, які допомагають забезпечити справедливість і захистити права дітей та інших отримувачів аліментів.

У цій статті ми розглянемо процедури та правовий аспект стягнення аліментів за кордоном.

Cтягнення аліментів закордоном - portrait sad girl with parents arguing2 1

Визначення аліментів та їх важливість

Аліменти – це фінансова підтримка, яку один з батьків повинен надавати дитині (дітям) як після розлучення.

Варто зауважити, що чинним законодавством не заборонено звертатися до суда з вимогою про стягнення аліментів навіть коли подружжя ще перебуває у шлюбі.

Окрім того, аліменти можна стягнути не тільки на користь дітей, а і на користь іншого з подружжя або батьків у передбачених законодавством випадках.

Міжнародні угоди та конвенції

Процес стягнення аліментів з-за кордону регулюється рядом міжнародних угод і конвенцій. Найбільш важливою з них є Гаазька конвенція про стягнення аліментів з-за кордону, що регулює визнання та виконання рішень суду з однієї держави на території іншої.

Тобто, якщо суд в Україні прийняв рішення щодо сплати аліментів, це рішення може бути визнане та виконане в іншій державі-учасниці конвенції, де проживає боржник.

Варто зазначити, що багато країн (зокрема Україна) укладають міжнародні двосторонні угоди, що регулюють стягнення аліментів між країнами.

Дані процедурні механізми спрощують процедури стягнення аліментів між країнами-учасницями та визнання рішень суду таких країн.

Процес стягнення аліментів закордоном

Стягнути аліменти з одного з батьків, що проживає та/або працює закордоном можна за допомогою двух шляхів.

  1. Звернення до відповідного компетентного органу тієї країни, де проживає боржник. В цьому зверненні подається клопотання щодо визнання та надання дозволу на виконання прийнятого в Україні рішення про стягнення аліментів.
  2. Безпосереднє звернення до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, зі заявою про прийняття рішення стосовно аліментів.

Основні проблеми та їх вирішення

Під час стягнення аліментів закордоном можуть виникнути різні проблеми, такі як затримки в процедурі, зміна місцезнаходження батька, або незгода стосовно суми аліментів. Для вирішення таких питань зазвичай важливо мати юридичний супровід.

Інші нюанси

Важливо відзначити, що аліменти, які отримують громадяни інших держав в Україні, не підлягають оподаткуванню.

Проте законодавство кожної країни унікальне та може мати свої законодавчі особливості та норми, тож ми радимо завчасно проконсультуватися з профільним юристом, щоб досягти позитивного результату в такій справі.

Висновок

Стягнення аліментів в іншій державі- це важлива та складна правова процедура, яка стосується багатьох родин у всьому світі. Міжнародні угоди та правові механізми спрощують цей процес та допомагають забезпечити підтримку дітей, незалежно від того, де проживають їх батьки.

Важливо, щоб цей процес був справедливим та враховував права та інтереси всіх сторін, забезпечуючи таким чином дітям найкращі умови для їхнього розвитку і добробуту.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація