"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Піпко Володимир Сергійович
E-mail
pipko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПРИБУТТЯ ЗА ПОВІСТКОЮ ДО ЦЕНТРУ КОМПЛЕКТУВАННЯ

В умовах військового стану і оголошеної мобілізації у багатьох громадян України виникають питання відносно того, яка відповідальність може настати у випадку неможливості з’явитись до центру комплектування у зазначений в повістці термін.

Причини неявки вчасно до центру комплектування можуть бути зовсім різні, починаючи від поганого самопочуття, закінчуючи надважливими особистими справами, проте закон передбачає відповідальність за неприбуття за відповідним викликом.

Які бувають різновиди повісток про виклик до центру комплектування? 

  • Повістка про виклик до центру комплектування у першу чергу може бути видана особі, яка підлягає мобілізації, з метою встановлення або уточнення облікових даних, стану здоров’я, відомостей про місце роботи, тощо. Така повістка зовсім не означає, що особу буде направлено одразу на проходження військової служби. Такі повістки вручають з метою формування цілісної картини у центрі комплектування відносно бажаючих проходити військову службу, а також формування статистики придатних осіб для проходження військової служби.
  • Повістка про виклик з метою проходження військово-лікарської комісії для встановлення фізичної та психічної придатності для військової служби. Після проходження такої комісії виноситься відповідна постанова, що встановлює фізичну та психічну придатність або не придатність для проходження військової служби. В окремих випадках тим чи іншим лікарем військово-лікарської комісії громадянина може бути спрямовано на додаткове обстеження, якщо буде достатньо підстав вважати, що особа має певні ураження здоров’я і потребує додаткового обстеження за відповідним напрямком.
  • Повістка у форматі мобілізаційного розпорядження вручається особам, які пройшли військо-лікарську комісію та яких відповідно було визнано придатними для проходження військової служби. Зазвичай у такому розпорядження йдеться про необхідність прибути протягом двадцяти чотирьох годин до відповідного центру комплектування з подальшою відправкою до військової частини.

Фактично повістку уповноважені на те особи можуть вручити будь-де, наприклад на ринку, на блокпості, просто на вулиці, оскільки законодавством наразі чітких правил вручення такої повістки не передбачено. Єдине, що перед її врученням необхідно ідентифікувати особу, якій вручається повістка, тому уповноважені на те особи, мають спочатку перевірити документи, а потім виписувати відповідну повістку.

Уповноважені особи, які можуть вручити повістку: 

  • Службова особа Національної поліції України;
  • Роботодавці;
  • Представники навчального закладу;
  • Посадові особи центрів комплектування.

Відповідальність за неприбуття за повісткою 

Отже за порушення законодавства у галузі військового обліку, а також законодавства у галузі мобілізації та мобілізаційної підготовки, особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 1 700,00 до 5 100,00 гривень.

А у випадку ухилення особи, яку визнано військово-лікарською комісією придатною для проходження такої служби, шляхом неприбуття до центру комплектування (військомату) для подальшого відправлення безпосередньо до місця проходження служби, такій особі загрожуватиме кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація