"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Ліцензування медичних установ

  Відповідно до чинного українського законодавства надання будь-яких медичних послуг в Україні має супроводжуватися отриманням ліцензії. Якщо не отримати ліцензію, діяльність визнається незаконною і карається штрафними санкціями (1000-2000 НМДГ). 

           Сучасне медичне право передбачає, що медична практика здійснюється:

 1. За лікарськими спеціальностями. Їх перелік затверджує Міністерство охорони здоров’я.
 2. За місцем надання медичної допомоги.
 3. За видами медичної допомоги. 

Ліцензія надається Міністерством охорони здоров’я України. Для її отримання важливо відповідати певним вимогам та зібрати необхідний пакет документів. Серед характеристик ліцензії – безстроковість. Це означає, що ліцензію видають  один раз, без потреби продовження. При отриманні ліцензії треба враховувати всі юридичні нюанси. Саме тому самостійно отримати ліцензію достатньо складно. Краще довірити цю справу справжнім фахівцям – юристам Приходько та Партнери. Ліцензування медичних установ - urb 0141 scaled

 

Актуальний пакет документів для отримання  медичної ліцензії 

           Для отримання ліцензії знадобиться наступний пакет документів:

 1. Код ЄДРПОУ.
 2. Письмова заява.
 3. Акт (висновок) санітарно-епідеміологічної служби.
 4. Наявність довіреності на представлення інтересів ліцензіата.
 5. Копії документів (паспорт, ІНН, трудова книжка) медичного директора.
 6. Документ, який дозволяє користуватися приміщенням (договір купівлі-продажу, оренди).
 7. Інформація про наявність матеріально-технічної бази.

Що потрібно враховувати при отриманні ліцензії? 

    Процес легалізації власної медичної практики достатньо важливий та тривалий. Він містить цілий комплекс процедур: від попередньої консультації до внесення змін/перегляду ліцензії. Довідник кваліфікаційних характеристик професій (частина 78, “Охорона здоров’я”) містить наступну інформацію:  кожна із окремих спеціальностей передбачає наявність окремої ліцензії. 

Після того, як буде отримана ліцензія, в окремих випадках знадобиться проходження акредитації установи охорони здоров’я. З часом для перевірки ліцензії та дотримання ліцензійних умов проводяться  перевірки (як планові, так і позапланові) відповідними профільними фахівцями. 

Актуальне питання на сьогодні – розширення дії медичної ліцензії додатковими спеціальностями, зміни до штатного припису, пов’язані з прийняттям на роботу нових медичних працівників. Тут важливо зберігати особливу уважність: вносити треба тільки актуальні дані, підкріплюючи їх відповідними документами. 

Важливе питання, яке варто враховувати – площа приміщень. Вона в обов’язковому порядку має відповідати нормам ДБН. Якщо тимчасово призупинена або повністю зупинена діяльність за спеціальностями, надається відповідне повідомлення. 

Окрім цього, зміни можуть бути пов’язані: з місцем реєстрації ФОП, найменуванням ліцензіата, зміною прізвища та інших даних. Про це варто заздалегідь повідомляти представників ліцензійного органу МОЗ. 

Дізнатись ціну послуг

Важливість отримання ліцензії 

        Ліцензування власної діяльності позбавить Вас від багатьох проблем в майбутньому. Наприклад, наявність та актуальність ліцензії можуть перевірити пацієнти, ділові партнери, постачальники та ін. Перевірка медичної ліцензії здійснюється відкрито. Для цього варто тільки ввести відповідну інформацію в реєстр МОЗ. 

Іншими словами наявність ліцензії – це узаконення надання медичних послуг різного спектру. Не варто ризикувати своєю репутацією. 

 

В яких випадках може знадобитися анулювання  медичної ліцензії? 

      Зважаючи на продовження воєнного стану в Україні, достатньо велику конкуренцію в сфері надання медичних послуг, дуже часто у бізнесу виникає потреба в тимчасовому або остаточному зупиненні діяльності. Юристи Приходько та Партнери допоможуть призупинити дію ліцензії у наступних випадках:

 1. Тимчасова неможливість використання придбаного чи орендованого приміщення.
 2. Відсутність медичного персоналу.
 3. Особисті причини.

Не треба нехтувати призупиненням/анулюванням ліцензії. Пам’ятайте про те, що наявність ліцензії надає органу ліцензування повне право на перевірку салону краси, медичного закладу та ін. При цьому анулювання ліцензії не обмежує право ліцензіата в поданні заяви щодо отримання нової ліцензії.

 

Послуги юристів Приходько та Партнери з медичного права 

     Ми пропонуємо цілий спектр послуг, пов’язаних з медичним правом. Окремий напрямок – ліцензування медичних закладів, салонів краси та ін. 

         Що ми пропонуємо? По-перше, всі документи будуть підготовлені максимально оперативно та відповідно до вимог чинного українського законодавства. По-друге, Ви гарантовано отримаєте розв’язання завдання будь-якої складності. Ми повністю відповідаємо за організацію процесу ліцензування. По-третє, юристи Приходько та Партнери гарантують чесність, безпеку та результат. 

            Важливо: ми займаємось не тільки підготовкою документів, а й надаємо важливі рекомендації, які стосуються проходження майбутніх перевірок Вашого закладу фахівцями МОЗ України. Наші клієнти – як лікарі, які займаються приватною практикою, так і великі медичні центри та поліклініки.

            Чекаємо на консультації!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У вас ТОВ?

Так
Ні

2 питання

Чи є у вас наймані співробітники-лікарі?

Так
Ні

3 питання

Чи є у вас акт СЕС на приміщення?

Так
Ні

4 питання

Чи отримували ви раніше ліцензію на медпрактику?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація