E-mail
mykolaieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+380930074405

Адвокат - проектний партнер, експерт сімейної практики

Зв'язатися зараз

ЯК ЗМІНИТИ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ?

Підставами для зміни розміру оплачуваних аліментів є зміна доходу, матеріального становища або сімейного статусу, поліпшення або погіршення здоров’я одержувача або платника аліментів, а також інші причини, передбачені українським законодавством.

  Які ж підстави для зміни суми аліментів суди приймають до уваги?

► Різке зменшення / збільшення доходу одержувача аліментів. Якщо аліментних виплат не вистачає на основні потреби дитини, його харчування і утримання, суд може збільшити розмір виплат або змінити спосіб їх оплати, наприклад, з фіксованої суми на часткову, або навпаки. Потрібно визначити, який варіант у конкретному випадку для отримання аліментів буде вигідніше і правильно скласти позовні вимоги.

► Втрата джерела доходу, роботи одержувачем аліментів. Суд іде на зустріч і може поставити інтереси дитини на перше місце в разі, наприклад, втрати роботи одержувачем аліментів на дитину. Наприклад, мати скоротили або за станом здоров’я вона не може працювати і залишилася без джерела доходу. Тут береться до уваги саме неможливість працювати, а якщо звільнення за власним бажанням не має вагомих на те причин, то збільшити розмір аліментів буде складніше. Якщо дитина у віці до трьох років або з інвалідністю, можна не тільки збільшити суму аліментів, а й стягнути аліменти на утримання матері (або одержувача аліментів на дитину).

► Тяжка хвороба одержувача аліментів або дитини. Потреба в лікуванні і дорогих ліках, неможливість працювати у зв’язку з хворобою і забезпечувати дитині повноцінне харчування і утримання.

► Втрата близьких людей і родичів, які надавали матеріальну підтримку для утримання дитини і в результаті чого у одержувача аліментів різко погіршилося матеріальне становище. В даному випадку суди йдуть назустріч, якщо в результаті позбавлення такого джерела доходів, матеріальне становище погіршилося і не вистачає грошей на утримання дитини та забезпечення його базових потреб.

► Істотне збільшення цін на продукти, товари і послуги, збільшення потреб дитини, при тому що заробітна плата залишилася на тому ж рівні. В основному це випадки, коли з позовом до суду мати дитини звернулася, коли дитина була ще зовсім маленька, і по закінченню декількох років, потреби дитини збільшилися, а рівень життя погіршився.

  Також пам’ятайте, що у матері (або у того, хто живе з дитиною і отримує аліменти на його утримання) є право на своє власне утримання крім дитини, наприклад, під час вагітності або утримання дитини до 3-х років, непрацездатність виникла під час шлюбу або протягом одного року після розлучення, передпенсійний вік, виховання неповнолітньої дитини з інвалідністю.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація