Виїзд за кордон заброньованих осіб

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Виїзд за кордон заброньованих осіб

Час прочитання: 3 хв.

Навіть під час війни, для стабільної роботи економіки підприємства повинні працювати. Є види підприємств, які не можуть обійтися без чоловічої праці. В такому випадку, підприємство має право забронювати військовозобов'язаних працівників. Це дасть змогу підприємству безперебійно працювати та не хвилюватися, що в якийсь момент працівник буде мобілізований.

Важливість виїзду за кордон заброньованих працівників для діяльності підприємства

Виїзд за кордон заброньованих працівників є важливим для діяльності підприємства з таких причин:

  • Забезпечення безперебійної роботи підприємства. У разі відсутності працівника на підприємстві його робота може бути заблокована або призупинена. Це може призвести до збитків для підприємства, у тому числі до втрати клієнтів, зниження продуктивності праці, збільшення витрат.
  • Залучення до міжнародної діяльності. Виїзд за кордон дозволяє працівникам брати участь у міжнародних проектах, навчанні, конференціях та інших заходах. Це допомагає підприємству розвиватися та розширювати свій бізнес.
  • Підвищення кваліфікації працівників. Виїзд за кордон дозволяє працівникам отримати нові знання та навички, які можуть бути корисними для підприємства. Це допомагає підвищити продуктивність праці працівників та конкурентоспроможність підприємства.
  • Придбання нових технологій та знань. Виїзд за кордон заброньованих працівників може бути корисним для придбання нових технологій та знань. Наприклад, якщо підприємство хоче впровадити нову технологію, то виїзд заброньованих працівників для навчання за кордоном може бути ефективним способом набуття необхідних знань і навичок.

 

Яким законом регулюється?

Виїзд за кордон заброньованих працівників регулюється статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та роз'ясненнями Державної прикордонної служби України від 17 березня 2022 року № 23-6855/0/6-22-Вих "Щодо порядку організації виїзду за кордон на період дії правового режиму воєнного стану". 

Відповідно до цього закону, виїзд за межі України заброньованих працівників дозволяється у таких випадках: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час.

Що потрібно для успішного перетину кордону?

Для успішного перетину кордону заброньовані працівники повинні мати такі документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • витяг з наказу Мінекономіки про бронювання;
  • документи про відрядження (в разі наявності).

Необхідність професійної допомоги юриста

Отримання дозволу на виїзд за кордон заброньованого працівника може бути складним і тривалим процесом. Тому, у разі виникнення такої потреби, рекомендується звернутися за професійною допомогою юриста.

 

Юрист може допомогти підприємству у таких питаннях:

  • з'ясування підстав для виїзду за кордон заброньованих працівників;
  • оформлення документів, необхідних для перетину кордону;
  • захист прав підприємства у разі відмови у наданні дозволу на виїзд за кордон заброньованих працівників.

Законодавство України постійно змінюється, тому важливо звертатися за юридичною допомогою до фахівців, які мають досвід роботи у цій сфері. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста по бронюванню працівників - заповніть форму на нашому сайті.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація