"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ОБ‘ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ З КЛАСОМ НАСЛІДКІВ CC3

До будівель й споруд класу значних наслідків СС3 відносяться багатоквартирні житлові будинки понад сто метрів заввишки, великі громадські будівлі, промислові об’єкти, будівлі університетів, коледжів, шкіл, дошкільних закладів, ТРЦ, лікарень тощо. Оскільки це об’єкти підвищеної небезпеки, введення їх в експлуатацію вимагає дотримання суворих вимог законодавства, а також містобудівних нормативів та стандартів.

Команда фахівців практики нерухомості та будівництва ЮК «Приходько та Партнери», володіючи необхідною компетенцією та досвідом, готова надати правовий супровід для отримання документа, що засвідчує введення об’єкта нерухомості класу наслідків СС3 в експлуатацію – відповідного сертифіката. Ми заощадимо ваш час, допоможемо уникнути помилок та зайвих кроків.

Етапи введення в експлуатацію об’єкта CC3

Згідно зі ст.26 закону №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, документи для об’єктів СС3 приймаються тільки в електронній формі. Документи подаються заявником до Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), що була створена постановою Кабміну №1340 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» від 23.12.2020.

Для введення в експлуатацію об’єкта СС3, слід пройти такі кроки:

 • Отримати містобудівні умови й обмеження.
 • Розробити технічну й проектну документацію.
 • Пройти експертизу проектної документації.
 • Оформити дозвіл на виконання будівельних робіт.
 • Провести технічну інвентаризацію й отримати техпаспорт об’єкта.
 • Подати акт готовності об’єкта до експлуатації та заяву про видачу відповідного сертифікату до ДІАМ.
 • Оформити поштову адресу.
 • Зареєструвати права власності.

Подання документів для отримання сертифіката про прийняття об’єкта в експлуатацію

Документи подаються онлайн на веб-сервіс держ. послуг «Дія». При цьому слід врахувати наступні важливі моменти:

 • акт готовності об’єкта до експлуатації засвідчується КЕП замовника, ген. проектувальника, ген. підрядника, деяких інших учасників будівництва;
 • до документів необхідно додати квитанцію про оплату сертифіката;

Примітка: За отримання сертифіката для об’єкта СС3 слід сплатити 12 901 гривні 20 копійок (5,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

 • заява на видачу сертифіката формується автоматично на основі тих даних, які вносяться в онлайн-форму заявником, після підписання заява направляється до органу ДАБК за місцезнаходженням об’єкта;
 • відразу після видачі сертифіката, запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності.

Важливо! Коригування даних у вже виданому сертифікаті неможливе.

За ст.2 закону №208/94-ВР «Про відповідальність за порушення у сфері містобудування» від 14.10.1994, використання об’єктів СС3, не прийнятих в експлуатацію, тягне за собою штраф – 900 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на січень 2022-го – 2 232 900 гривень).

 

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація