ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 2 хв.

Внаслідок повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України виникли ризики щодо незаконного розголошення, поширення персональних даних громадян України та іноземців, даних про їх майно, що зберігається і в реєстрах речових прав на нерухоме майно та юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. У тому числі, виникли ризики щодо незаконного відчуження нерухомого майна, рейдерського захоплення юридичних осіб. У зв’язку із початком війни на всій території був введений режим воєнного стану. Даний режим передбачає обмеження прав і свобод як резидентів так і нерезидентів. У тому числі, дані обмеження стосуються державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та юридичних осіб.

Питання особливостей державної реєстрації під час воєнного стану регулюється Постановою КМУ від 6 березня 2022 р. № 209 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”.

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ - urb 4421

Які ж особливості діють на даний момент?

  • По-перше, державна реєстрація, яка проводиться на підставі нотаріально засвідчених документів або нотаріально засвідчених підписів, здійснюється лише тими нотаріусами, які здійснювали вищевказане посвідчення. Винятком є передача територіальним органом Мін’юсту відповідних заяв/документів до іншого нотаріуса.
  • По-друге, забороняється реєструвати право власності, у зв’язку із укладанням договорів щодо відчуження нерухомого майна, про встановлення довірчої власності на нерухоме майно, якщо такі договори укладені від імені фізичної особи – відчужувача на підставі довіреності.
  • По-третє, якщо з дня попередньої державної реєстрації на нерухоме майно не пройшов місяць забороняється реєструвати право власності на таке майно. Винятком є набуття права власності в порядку спадкування та реєстрація у зв’язку із визначення часток у праві спільної сумісної власності.
  • По-четверте, зараз не можна зареєструвати право власності внаслідок внесення майна як внеску у статутний капітал юридичної особи, в тому числі, у зв’язку із переданням майна у власність фізичним та юридичним особам, які вийшли із складу засновників.
  • По-п’яте, забороняється реєструвати зміни стосовно юридичної особи на підставі договорів відчуження корпоративних прав або актів приймання-передачі частки у статутному капіталі, що укладаються від імені відчужувача – фізичної особи на підставі довіреності.

Як ми бачимо, суттєво обмежуються права осіб щодо оформлення/внесення відомостей про право власності на нерухоме майно, у тому числі корпоративних прав, відомостей про юридичні особи і т.д.

Дані складнощі щодо реєстрації, а в деяких випадках неможливість державної реєстрації створюють суттєві перепони для здійснення підприємницької діяльності. Найбільш актуальне це питання для підприємств, які зареєстровані на окупованих територіях та територіях ведення активних бойових дій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація