Виїзд моряків за кордон під час воєнного стану

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Виїзд моряків за кордон під час воєнного стану

Час прочитання: 3 хв.

Правила перетину кордону для моряків змінювалися від початку введення воєнного стану. Спочатку ця опція була не передбаченою, однак згодом законодавці та урядовці внесли зміни у регулювання цього питання. Якщо вас цікавить виїзд моряків за кордон, останні новини, починаючи з осені, є втішними. Так, у вересні Кабмін дозволив морякам перетинати кордон, аби працювати на судні. Перебувати на судні за межами нашої держави можна в рамках терміну, передбаченого контрактом. Постанова датується 2 вересня 2022 року та має номер 992.

Що саме передбачено у Постанові?

У документі йдеться про те, що навіть під час воєнного стану громадяни призивного віку, які є моряками, можуть перетинати кордон у тих випадках, коли вони прямують для:

  • роботи в екіпажах морських суден чи суден внутрішнього плавання;
  • проходження практичної підготовки для такої роботи.

 

Документ визначає, про які саме категорії моряків йдеться. Серед них:

  1. курсанти, які навчаються у закладах освіти для проходження подальшої практики на судні – як з українським, так і з іноземним прапором;
  2. моряки, які прямують до роботи на суднах, котрі здійснюють експорт української агропромислової продукції у межах так званої «зернової ініціативи»;
  3. інші українські моряки.

Третя група є найбільш чисельною, як свідчить практика. Однак для усіх груп є певна умова. Йдеться винятково про тих моряків, які:

  • здобули цю освіту ще до початку повномасштабного вторгнення 2022 року;
  • завершили навчання вже у період, коли було введено воєнний стан.

Якщо детальніше пояснювати цю законодавчу норму, вона спрямована на те, аби моряками, які можуть виїздити за кордон, не стали ті, хто зараз обрав би таку спеціальність лише з цією метою.

Виїзд моряків з України: особливості

Усе вищеописане не є свідченням того, що сама приналежність до професії моряка дозволяє виїздити за кордон без жодних інших підготовчих дій. Потрібно у встановленому законом порядку отримати дозвіл на виїзд за кордон. А це означає, що попередньо треба зібрати усі необхідні документи. Передусім йдеться про посвідчення особи моряка, а решта документів залежить від його категорії. Розглянемо це більш детально.

Отож, якщо йдеться про курсантів, вони повинні надати довідку, котру видав їм заклад освіти. Також до неї додаються військово-облікові документи. Щодо моряків, які мають бути у складі суден, що прямують в рамках так званого Зернового коридору, то потрібні документи щодо суднової ролі від Адміністрації судноплавства. Окрім того, додаються копії освітніх та кваліфікаційних документів.

 
Для більшості моряків передбачена необхідність подання не лише підтвердження від Адміністрації, а й військово-облікових документів, де представники військкомату зробили необхідні відмітки.

Чим можуть бути корисні наші послуги?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно тримають руку на пульсі новин, пов’язаних законодавчими нормами щодо виїзду моряків за кордон. Ми відповімо на всі Ваші запитання та розповімо про алгоритм дій конкретно у Вашому випадку, адже вимоги відрізняються для різних категорій моряків.

Окрім консультування, ми можемо забезпечити юридичний супровід у взаємодії з військкоматом, що значно полегшить Вам це питання та вбереже від бюрократичних аспектів чи перевищення повноважень його представниками.

Тож звертайтеся. У команді нашої юридичної компанії працюють фахівці, які допоможуть Вам розібратися з питаннями виїзду за кордон моряків та здійснять увесь необхідний юридичний супровід такого виїзду. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація