Відмова у наданні відстрочки від мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відмова у наданні відстрочки від мобілізації

Час прочитання: 3 хв.

З початком повномасштабного вторгнення в Україні був запроваджений воєнний стан, який по цей день і продовжується, а разом з ним продовжується і мобілізація. Проте не кожен громадянин, може йти служити з огляду на об’єктивні обставини. І для таких осіб передбачена процедура надання відстрочки від мобілізації.

Відмова у наданні відстрочки від мобілізації - audit test 1Чим регулюється надання відстрочки від мобілізації?

Підстави для отримання відстрочки передбачені у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у якому міститься вичерпний перелік підстав для військовозобов’язаних осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Ці особи, які підпадають під цей перелік можуть реалізувати своє право звернувшись до ТЦК та СП з відповідною заявою, яку краще написати з юристом, щоб чітко викласти обставини та запобігти допущенню елементарних помилок. Та відповідно зібрати документи, які підтверджують ту чи іншу обставину.

З огляду на зміни в законодавстві стосовно надання відстрочок, військовозобов’язані все частіше почали отримувати відмову у наданні відстрочки.

Відмова у наданні відстрочки від мобілізації - information deskЩо ж робити якщо Ви отримали відмову у наданні відстрочки у мобілізації?

  • По-перше, звернутися до юриста за консультацією. Надати всі документи, які Ви надавали ТЦК та СП та роз’яснити в деталях підставу на якій Ви хочете отримати відстрочку. Якщо відповідь від ТЦК та СП була письмова, обов’язково повідомити про це юриста та надати йому цю відповідь для ознайомлення.
  • По-друге, якщо у ході консультації виявиться, що відмова була усна або документи не прийняли належним чином, або ж прийняли проте не розглянули. Юрист надасть кваліфіковані та практичні поради, яким чином потрібно діяти. Та отримає письмову відповідь від ТЦК та СП стосовно Вашого звернення та відмови.

Надалі, якщо всі досудові важелі було застосовано, а проблема не вирішена, а Ви дійсно маєте право на відстрочку і Вас хочуть неправомірно мобілізувати, потрібно звертатися з позовом до суду.

 

Відмова у наданні відстрочки від мобілізації - urb 9864 1 3 e1682015882785

На жаль, ще немає цілковито сформованої напрацьованої практики у цьому полі, проте вже є непоодинокі випадки оскарження відмови у наданні відстрочки. Відтак, у справі номер №600/5410/23-а Чернівецького окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування рішення, Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у справі, що стосувалася надання відстрочки чоловіку, у якого є дружина з ІІІ групою інвалідності, суд повністю задовольнив позов.

 

Тож, якщо Ви отримали відмову у наданні відстрочки у мобілізації не поспішайте опускати руки, а якомога скоріше звертайтеся до юриста, щоб не гаяти час та не пропустити строки на оскарження.

Відмова у наданні відстрочки від мобілізації - discuss 1Порада

Оскільки, процес оформлення відстрочки є дещо складним та деякою мірою ризиковим завданням, краще звернутися до спеціаліста в галузі військового права, який проконсультує Вас в індивідуальному порядку опираючись на напрацьований досвід.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація