СКАРГИ НА ТЕНДЕРНУ ДОКУМЕНТАЦІЮ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

СКАРГИ НА ТЕНДЕРНУ ДОКУМЕНТАЦІЮ. ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

Час прочитання: 2 хв.

 Відповідно до закону Про публічні закупівлі " передбачена можливість подати скарги на тендерну документацію та / або рішення, дії чи бездіяльність замовника,  що відбулися до граничного строку подання тендерних пропозицій.

 Левову частку скарг у цій категорії складають скарги на дискримінаційні умови тендеру. Таку скаргу можуть подати як учасник торгів, так і потенційний учасник (на момент подання – зареєстрований користувач системи).

 Законом передбачено, що тендерні документи – це документація про умови пропозиції, яка розробляється та затверджується замовником та публікується для вільного доступу в електронній системі закупівель.

 По-друге, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та дискримінують учасників. Одним із принципів державних закупівель в Україні є недискримінація учасників. Замовник не повинен пред’являти до учасників жодних дискримінаційних вимог. Однак, у законодавстві немає визначення дискримінаційної вимоги та переліку дискримінаційних вимог.

 Деякі найпоширеніші вимоги щодо тендерних документів, які можна вважати дискримінаційними:

 Визначення технічних вимог до товару, які відповідають тільки продукту певного виробника. У цьому випадку Антимонопольний комітет України (АМКУ) вивчить можливість участі в тендері як мінімум на двох учасників.

 Скаржник повинен довести порушення свого права на участь у тендері через незаконне заявлення замовником вимог до товару.

 Замовник повинен бути готовий надати АМК інформацію та документи, що підтверджують наявність принаймні двох виробників, продукція яких відповідає вимогам тендерних документів. Ненадання замовником такої інформації та документів призводить до задоволення скарги АМКУ та зобов’язання внести зміни до тендерних документів.

 Зобов’язання надати документи, які не вимагаються законодавством.

 Іноді учасникам тендеру доводиться надавати додаткові документи, які не вимагаються/не передбачені законодавством.

 Закон не дозволяє замовникам на власний розсуд пред’являти вимоги, які перевищують вимоги, передбачені законодавством. Відсутність документів,  у складі тендерних пропозицій учасників, які не передбачені Законом, не може бути причиною відмови участі у тендері. У цьому випадку замовники повинні довести АМКУ, що вимоги по тендерним документам лежать на рівні закону та не виходять за рамки нього.

 Наявність працівників з відповідною кваліфікацією, які мають необхідні знання та досвід. Скаржник повинен продемонструвати, чому ця вимога дискримінує його – чому це унеможливлює участь у тендері і відповідно порушує законні права та інтереси заявника. 

   Учасники повинні пам’ятати:

що скарги, навіть при позитивному результаті, не є виграшем в тендері, а лише дозволяють брати участь у ньому.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація