Відстрочка від призову у воєнний час

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Відстрочка від призову у воєнний час

Час прочитання: 3 хв.

Незважаючи на повномасштабну війну в Україні не всі мають змогу воювати. Є категорії військовозобов’язаного населення, які з певних причин та обставин не можуть воювати та мають право на оформлення відстрочки у воєнний час.

Відстрочка від призову у воєнний час - information deskЧим важлива відстрочка від призову у воєнний час?

Відстрочка від призову військову службу у воєнний час є правом, а не обов’язком. Однак, у багатьох випадках отримання відстрочки є дуже важливим.

 

Відстрочка від призову у воєнний час - brand protection 2Ось кілька причин, чому відстрочка від призову у воєнний час може бути важливою:

  • Для збереження життя та здоров’я. У воєнний час військовослужбовці ризикують своїм життям і здоров’ям. Відстрочка від призову дозволяє уникнути цього ризику.
  • Для продовження навчання або професійної діяльності. В умовах воєнного часу навчання та професійна діяльність можуть бути ускладнені або навіть неможливі. Відстрочка від призову дозволяє продовжити навчання або професійну діяльність.
  • Для вирішення певних сімейних обставин та питань. У воєнний час багато чоловіків призовного віку виїжджають за кордон або опиняються в зоні бойових дій. Відстрочка від призову дозволяє чоловікові залишатися вдома та вирішувати сімейні питання (догляд, утримання, опіка та інше).

Відстрочка від призову у воєнний час - audit test 1Умовна категоризація підстав для відстрочки

Підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу у воєнний час можна умовно розділити на такі категорії:

  • Сімейні обставини. До цієї категорії відносяться такі підстави, як наявність малолітніх або неповнолітніх дітей, проходження служби іншим  подружжя, інвалідність батьків або дружини тощо. 
  • Стан здоров’я. До цієї категорії відносяться такі підстави, як наявність хвороби або травми, які перешкоджають військовій службі.
  • Освіта та професійна діяльність. До цієї категорії відносяться такі підстави, як навчання у вищому навчальному закладі, працевлаштування в галузі охорони здоров’я, освіти, культури, науки, на об’єктах критичної інфраструктури тощо.

Відстрочка від призову у воєнний час - urb 4423 1

Відстрочка від призову у воєнний час - tablet infoСкладність оформлення відстрочки та ризики отримання повістки

Оформлення відстрочки від призову на військову службу у воєнний час може бути складним і тривалим процесом. Для цього необхідно зібрати необхідні документи та подати їх до ТЦК та СП.

У разі отримання повістки про призов на військову службу чоловік, який є військовозобов’язаний повинен з’явитися до ТЦК та СП . У разі неявки без поважних причин чоловік може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

 

Відстрочка від призову у воєнний час - team informationВажливість юридичної допомоги

Для отримання відстрочки від призову на військову службу у воєнний час рекомендується звернутися за юридичною допомогою до адвоката. Адвокат допоможе зібрати необхідні документи, оформити заяву про відстрочку та представити інтереси клієнта в ТЦК.

Юридична допомога може бути особливо корисною у таких випадках:

  • У разі наявності складних або суперечливих обставин.
  • У разі відмови ТЦК та СП в наданні відстрочки.

Юрист зможе проаналізувати конкретну ситуацію та розробити оптимальну стратегію для отримання відстрочки.

Отже, для реалізації свого законного права на отримання відстрочки не варто зволікати, а потрібно користуватися фаховою правовою допомогою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація