Фото: Відстрочка по догляду за інвалідом

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Відстрочка по догляду за інвалідом

Час прочитання: 3 хв.

Законодавство, яке посилило мобілізацію, значно трансформувало правове поле довкола цього питання. Спочатку йшлося про закон № 10449, який було прийнято у квітні і який набрав чинності 18 травня. Потім додатковим приводом для обговорення стала Постанова Кабміну № 560, котра має назву «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». Отже, що змінили ці 2 нормативно-правові акти? Насправді зміни торкнулися понад 15 законів та підзаконних актів у їхній попередній редакції. Тепер питання мобілізації регулюється більш жорстко, а перелік підстав для відстрочки – суттєво звужено.

 

Як змінилася підстава стосовно догляду за особою з інвалідністю?

Ключовою зміною стало те, що догляд за особою з інвалідністю, з якою військовозобов’язаний не перебуває у родинних зв’язках, перестав бути підставою для відстрочки. Тепер не служити у війську з цієї причини стало неможливим, в принципі. Та навіть коли йдеться про дружину/чоловіка з інвалідністю, батьків (власних чи дружини/чоловіка) або дитину, потрібно зібрати значно більший пакет документів, аніж це передбачалося раніше.

Не менш значимими стали зміни, котрі стосуються догляду за дружиною, котра має інвалідність ІІІ групи. Відстрочка для тих чоловіків, чиї дружини мають І та ІІ групи інвалідності, збережена, як і раніше. А що стосується ІІІ групи, то це питання більш детально унормоване. Законодавці передбачили конкретний спектр захворювань, при яких діє відстрочка.

Як свідчить практика, у багатьох наших клієнтів виникають запитання стосовно того, чи змінилося щось в оформленні відстрочки там, де це право збережене. Так, процедура та пакет документів регламентовані більш жорстко. Особливо – коли йдеться про батьків дружини. У такому випадку потрібно буде доводити те, що дружина сама не має змоги доглядати за своїми батьками. Звісно, підтверджувати цей факт доведеться документально. Це можливо тоді, коли сама дружина має серйозні проблеми зі здоров’ям (що підтверджено відповідними медичними висновками), є безвісти відсутньою або померлою.

Який висновок з цього можна зробити?

Навіть там, де підстави для відстрочки залишилися, їх наявність стане складніше доводити. Самостійно взаємодіяти з ТЦК не завжди безпечно, оскільки відомі випадки силової мобілізації навіть тоді, коли особа мала право на відстрочку. Ще гіршою може бути ситуація, коли військовозобов’язаний помилково бере не той документ, не маючи таким чином змоги підтвердити підставу для відстрочки. У цьому випадку особу можуть призвати.

 

Що передбачає супровід оформлення відстрочки по догляду за інвалідом «під ключ»?

Супроводжуючи такі клієнтські кейси у форматі «під ключ», команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» надає увесь спектр необхідних послуг. Ми виконуємо наступні дії:

  1. консультуємо, відповідаючи на всі питання клієнтів;
  2. орієнтуємо в тому, який пакет документів потрібен, та допомагаємо його зібрати, коли клієнт потребує якісного юридичного супроводу у взаємодії з державними органами;
  3. забезпечуємо фізичний супровід до ТЦК та СП, що унеможливлює перевищення повноважень посадовими особами.

Юридичний супровід у таких питаннях допомагає уникнути неприємних несподіванок, зберігши час і нерви. Щоб отримати консультацію юриста та отримати розуміння щодо конкретно Вашої ситуації заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

3.9

Кількість оцінок:

15

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація