Відновлення закордонного паспорта

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Відновлення закордонного паспорта

Час прочитання: 3 хв.

Повномасштабна війна та виклики, пов’язані з нею, стали причиною того, що багато українців втратили свої документи. Хтось не встиг забрати їх, евакуюючись. У когось вони були знищені разом з помешканням. Причин може бути дуже багато. Тож нині проблема документів трапляється значно частіше, ніж це було до повномасштабного російського вторгнення. Якщо говорити про загальні особливості процедури оформлення нового закордонного паспорта, то для цього потрібно мати дійсний паспорт громадянина України. Окрім того, для виготовлення нового закордонного паспорта також треба мати довідку про ІПН.

 

Що важливо знати про правові аспекти процедури?

Під час отримання документа діє принцип екс-територіальності. Він є актуальним саме з огляду на воєнний стан у державі, коли громадяни не мають прив’язки до адреси, за якою вони зареєстровані, оформлюючи документи.

Якщо ви не лише втратили закордонний паспорт, а й термін дії внутрішнього документа сплив, то потрібно подаватися на обидва паспорти одночасно. До речі, з 14 років українці повинні в обов’язковому порядку мати внутрішній паспорт. Саме ним підтверджується громадянство України, котре виявляється у політико-правовому зв’язку зі своєю державою.

Що ще варто знати?

Якщо ви отримали громадянство іншої держави, однак не відмовилися від громадянства України, то відновлення паспортних документів є можливим. Дізнатися щодо наявності громадянства України можна, зробивши запит до ДМС або довіривши це питання адвокату. Ми працюємо з подібними клієнтськими зверненнями, тож команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» готова допомогти вам у вирішенні питань, пов’язаних з отриманням такої інформації.

Бувають ситуації, коли люди повертаються з тимчасово окупованої території та не мають українських документів. У такому випадку потрібно зробити спеціальний запит стосовно підтвердження громадянства України. Ми в цьому теж можемо допомогти. А далі, коли громадянство підтверджено, можна подати відповідь до консульства України у тій державі, де людина зараз перебуває. Там є нагода отримати закордонний паспорт чи посвідчення, за допомогою якого можна повернутися на Батьківщину для перетину кордону.

Коли ви перебуваєте з дитиною за кордоном, а їй уперше треба отримати внутрішній паспорт України, потрібен ідентичний дійсний документ когось з батьків, хто подаватиме документи дитини на оформлення паспорта.

 

Чим ми станемо для вас корисними?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» надають широкий спектр послуг, котрі пов’язані з міграційним правом. У тому числі – йдеться і про відновлення закордонного паспорта. Ми забезпечуємо професійний та якісний юридичний супровід у вашій взаємодії з уповноваженими державними органами, аби ця взаємодія була максимально комфортною та не займала у вас зайвого часу і зусиль.

Щодо того, аби отримати відповіді на значимі питання, ми пропонуємо формат консультування. Ви можете замовити в нашої команди консультацію як онлайн, так і оффлайн. У другому випадку варто завітати до нашого офісу. Ми допоможемо розібратися з актуальними правовими нормами та застосувати їх у розрізі конкретної ситуації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація