Скарга на рішення про відповідність критеріям ризиковості

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Скарга на рішення про відповідність критеріям ризиковості

Час прочитання: 3 хв.

Якщо ваша компанія потрапила до переліку ризикових, це веде до цілого ряду ускладнень у діяльності. До речі, такі ускладнення стосуються не лише безпосередньо вас, а й, приміром, ділових партнерів по договірним взаєминам, котрі не зможуть отримувати податковий кредит, взаємодіючи з вами. Але цим не обмежуються усі ті випробування, які починаються з моменту, коли компанія потрапляє до переліку ризикових. Перебування у цьому списку – вже підстава для подальшого блокування податкових накладних. Таким чином, ця проблема, якщо її не вирішувати, породжує ще ряд штучних проблем та ускладнень. Тож не варто відтягувати час, слід звертатися до фахівців, котрі знають, як діяти у таких випадках, та здатні забезпечити професійний юридичний супровід.

Отримати консультацію юриста щодо ризиковості підприємства

Що означає пункт 8 у списку критеріїв ризиковості компанії

Нормами Порядку № 1165, котрий був ухвалений Кабміном 11 грудня 2019 року, передбачено 8 критеріїв ризиковості платника податків. Це можуть бути як очевидні проблеми (як-то недійсна інформація, вказана під час реєстрації компанії), так і причини, котрі податківці трактують доволі суб’єктивно. Саме це можна сказати про пункт 8. Там йдеться про ризиковість господарської операції.

Якщо слідувати букві закону, то, вважаючи підприємство ризиковим саме за цим критерієм, податківці мали б деталізовано пояснити, на підставі чого вони вбачають ризиковою господарську операцію, яка стала причиною такого їхнього рішення. Однак практика показує зворотне. Підприємство отримує штучно створену проблему, а представники ДПС не дають переконливих пояснень, чому включили його до переліку ризикових.

Чому варто одразу звертатися до юристів

Як свідчить наш досвід, платникам податків складно самостійно вирішувати такі проблеми. Були численні звернення, коли керівництво компаній намагалося до десятка разів вплинути на ситуацію самотужки, однак усе зсувалося з мертвої точки лише після втручання фахівців. Отож, розповімо більш детально про те, як ми працюємо у таких кейсах. Усе відбувається в наступному алгоритмі:

  • Детальний аналіз стану підприємства, його основних засобів, історії сплати податків, відомостей про штат, партнерів по договірних правовідносинах, типових операцій та особливостей галузевої специфіки.
  • Написання пояснення до ДПС на основі усієї проаналізованої інформації, аби компанію виключили з переліку ризикових.

Коли питання вирішене, можна далі без жодних штучних проблем та ускладнень здійснювати реєстрацію накладних.

Переваги нашої роботи

Юридична компанія «Приходько та партнери» спеціалізується на податковому праві та знає, як у таких запитах допомогти своїм клієнтам справді якісно та ефективно. Написання скарг на рішення про відповідність критеріям ризиковості – один з ключових фокусів практики нашої команди у царині податкового права.

Розрахувати вартість допомоги адвоката у оскарженні ризиковості підприємства

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, не варто відтягувати з її вирішенням. Зверніться до тих, хто здатен дієво на неї вплинути та зробити усе необхідне в правовому полі, аби ваша компанія могла знову безперешкодно продовжувати свою господарську діяльність. Саме таких експертів ви зустрінете у нашому адвокатському бюро. Вони старанно роблять свою роботу та допомагають клієнтським компаніям у налагодженні більш конструктивної взаємодії з ДПС.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація