Хто має право на відстрочку від мобілізації?

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується у питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, надання консультацій, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Хто має право на відстрочку від мобілізації?

Час прочитання: 3 хв.

Відстрочка – це відкладення виконання чогось на певний час. А от у контексті військової служби в Україні відстрочка від мобілізації – це відстрочення виклику до військової служби в разі загрози національній безпеці або військових дій. Це офіційне рішення відповідних державних органів, яке дає певним категоріям громадян можливість не бути мобілізованим на військову службу.

Отримання відстрочки дозволяє громадянам реалізувати свої конституційні права, як от право на освіту, а також у разі потреби встановити догляд за рідними та близькими.

Відстрочку можуть отримати особи, які мають відповідні підстави на це. Перелік таких підстав міститься в Законі України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».

Якщо узагальнити, то підстави поділяються на особисті та пов’язані з сімейними обставинами.

 

До особистих можна віднести надання відстрочки:

  • за станом здоров’я, а саме у разі інвалідності чи тимчасової непридатності;
  • для заброньованих осіб на підприємствах та організаціях, які відносяться до критичної інфраструктури та відіграють значну роль в підтримці економіки під час дії воєнного стану;
  • для осіб, які здобувають освіту на денній або дуальній формі навчання;
  • для осіб, які є науковими та науково-педагогічними працівниками, та працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Хто має право на відстрочку від мобілізації? - urb 9864 1

До сімейних можна віднести надання відстрочки:

  • для осіб, які виховують хворих дітей та дітей з інвалідністю;
  • для осіб, які самостійно виховують дитину або утримують 3 і більше дітей;
  • для осіб, які мають дружину з інвалідністю, батьків чи батьків дружини з інвалідністю І та ІІ групи;
  • для осіб, які зайняті постійним доглядом або є опікунами осіб з інвалідністю чи недієздатними;
  • для осіб чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час участі в АТО та під час відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Як отримати відстрочку?

Для отримання відстрочки від призову необхідно звернутися до ТЦК та СП за місцем проживання та надати необхідні документи, які підтверджуть відповідну підставу.

Хто має право на відстрочку від мобілізації? - fast timeНа який період надається відстрочка?

Відстрочка надається на період існування обставини на підставі якої вона була надана. Проте, є певні випадки коли відстрочка надається на рік або пів року і особа має підтверджувати наявність обставини на підставі якій було надано відстрочку, до таких осіб відносяться студенти, які повинні підтверджувати своє навчання. Більше того, відстрочка не надається на період закінчення навчання на бакалавраті та вступу на магістратуру.З аналізу даної норми також видно, що студенти заочної форми навчання не мають право на відстрочку.

 

Хто має право на відстрочку від мобілізації? - team informationЧи можна втратити право на відстрочку?

Так, можна. Необхідно з акцентувати увагу на тому, що після отримання мобілізаційного розпорядження і зарахування до частини, особа переходить зі статусу військовозобов’язаного до військовослужбовця, що означає, те, що військовослужбовець втрачає право на відстрочку. З огляду на це, оформлювати відстрочку краще одразу як виникла підстава для того аби реалізувати своє законне право.

У разі, якщо у Вас виникли питання або необхідна допомога в написанні заяви для отримання відстрочки звертайтеся за юридичною консультацією до юридичної компанії «Приходько та Партнери». Щоб розрахувати вартість допомоги юриста по отриманню відстрочки заповніть форму нижче і наш юрист Вам зателефонує.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація