Фото: Чи мобілізують з 3 групою інвалідності?

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Чи мобілізують з 3 групою інвалідності?

Час прочитання: 3 хв.

З початком повномасштабного вторгнення тема мобілізації стала одним із найактуальніших питань в українському суспільстві. Поруч із загальними питаннями про призов, не обходять стороною й більш складні теми, такі як мобілізація осіб з інвалідністю. Багато людей, зокрема й ті, хто має певні проблеми зі здоров'ям, прагнуть зрозуміти, чи підлягають вони призову на військову службу.

Згідно з українським законодавством, зокрема Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та іншими нормативно-правовими актами, мобілізації підлягають громадяни, придатні до військової служби. Однак, є певні обмеження та виключення, які стосуються осіб з інвалідністю.

 

З цього виникає питання, що ж головне і що відрізняє групи інвалідності між собою?

Це ступінь погіршення стану здоров’я. Відтак, особи з 1 групи мають найважчий ступінь інвалідності, а також така особа повністю непрацездатна і потребує постійного стороннього догляду.

В свою чергу, 3 група - найлегший ступінь інвалідності. Тобто дана група інвалідності в Україні зазвичай означає помірну втрату працездатності, що не обов'язково виключає можливість виконання певних видів діяльності, в тому числі військових обов'язків.

Одним з поширених запитів є питання про мобілізацію осіб з 3 групою інвалідності.

  1. Однак, потрібно пам’ятати, що звільнення від мобілізації не означає автоматичне зняття/виключення з військового обліку.
  2. Інваліди 3 групи, як і всі інші військовозобов'язані, залишаються на обліку у ТЦК та СП.

Чи правда, що особи з інвалідністю можуть отримати відстрочку?

Так, правда, що особи з інвалідністю в Україні можуть отримати відстрочку від мобілізації.

Згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, звільняються від військової служби. Це стосується всіх груп інвалідності, в тому числі й 3 групи.

Звертаючись до ТЦК та СП для отримання відстрочки, важливо мати при собі документи, що підтверджують інвалідність. Це може бути посвідчення інваліда, довідка про групу інвалідності і інші необхідні документи.

Тож відповідаючи на питання: чи можуть мобілізувати з 3 групою інвалідності?

Можуть мобілізувати тільки за добровільною згодою.

 

Необхідний супровід адвоката в ТЦК та СП, щоб не підписати випадково добровільну згоду на мобілізацію? Залишились питання стосовно мобілізації осіб з інвалідністю?

Замовлення консультації може бути першим кроком до вирішення вашої проблеми. Вибравши кваліфікованого фахівця та підготувавшись до консультації, ви можете отримати необхідну підтримку та орієнтир. Зберіть будь-які відповідні документи або інформацію та надайте юристу на консультації та подумайте про те, чого ви хочете досягти в результаті.

Консультацію по мобілізації Ви можете отримати як у нас в офісі, так і онлайн: по телефону, по відеозв'язку у будь-який зручний для Вас спосіб. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.9

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація