Історія

День народження юридичної компанії «Приходько та Партнери» – 26 січня 2017 року. Між цією датою та сьогоденням пролягає шлях від амбітної ідеї в голові однієї людини до лідерства на ринку правових послуг України. Автор ідеї – Андрій Анатолійович Приходько, доктор юридичних наук, керуючий партнер компанії, який зумів акумулювати власні фахові компетенції й підприємницьких хист, та зібрати команду «гравців Вищої Ліги» у сфері юриспруденції.

На разі юридична компанія «Приходько та Партнери» – це мультипрофільне об’єднання фахівців інноваційного формату, де клієнт може розв’язати практично будь-яке правове питання. «Трьома китами» успіху компанії є:

  • робота на результат;
  • стовідсоткова залученість кожного члена команди в роботу;
  • клієнтоорієнтованість.

Натомість рушіями розвитку є використання технологій – Legal tech, та впровадження ефективних маркетингових стратегій. Чому та як компанія зуміла стати такою?

ІДЕЯ створення власного юридичного бізнесу з’явилася в голові 29-річного Андрія Приходька, коли він щоразу натикався на гостре несхвалення від керівництва та бюрократичні перепони, пропонуючи нові нестандартні шляхи вирішення проблем в межах своїх посадових обов’язків юрисконсульта у державному підприємстві. На той час за плечима вже був багаж досвіду прокурора, слідчого та оперативника. Проте покинути раз та назавжди стабільну роботу в ДП «Газ України» НАК Нафтогаз України з непоганою зарплатнею було складно.

Тому першою була спроба ведення бізнесу паралельно з основною роботою – створення разом з партнером ЮК «EFFECTEAM». З появою перших клієнтів та гонорарів Андрій Приходько наважився покинути роботу на держпідприємстві. А от його партнер цього не зробив. Повне залучення в роботу тільки одного з партнерів стало очевидним чинником гальмування розвитку. Тому Андрій Приходько вирішив залишити «дрейфуючу» юридичну компанію партнеру, щоб розпочати вже тільки свою власну справу з чистого листа.


ГРОШІ на повномасштабний старт бізнесу та оренду власного офісу були зароблені всього за кілька місяців. Бо юридичний бізнес роблять не юристи та адвокати, а бізнесмени! Бути просто хорошим юристом для успіху на ринку юридичних послуг замало. Потрібен підприємницький хист, вміння монетизувати ідеї, репутацію, ділові зв’язки. 26 січня 2017 року, в День народження ЮК «Приходько та Партнери», Андрій Приходько ще не мав ані грошей, ані клієнтів, ані офісу. Компанія була створена лише формально на папері.

Проте вже через місяць вдалося домовився з однією бухгалтерською компанією про так званий бартер: бухгалтери виділили Андрію Приходьку один кабінет в користування безкоштовно, а він взяв на себе вирішення усіх їхніх юридичних питань. Паралельно він обслуговував своїх клієнтів від свого імені. 150 тисяч гривень, зароблені за перший місяць, були до копійки вкладені в створення сайту, маркетинг та рекламу, зокрема – в таргетовану рекламу на Facebook, контекстну рекламу в Google Ads та розміщення оголошень на онлайн-майданчиках на кшталт OLX. І вже через три місяці справи стрімко пішли в гору – з’явилися кошти як на оренду власного офісу, так і на прийняття на роботу помічників.


КЛІЄНТИ здебільшого приходили через лід-форми. Це були незнайомі люди, які потрапляли до юридичної компанії з інтернету. Вже потім, значно пізніше, дехто з них починав замовляти послуги на постійній основі, приводив до компанії своїх знайомих. Ба більше – з певними клієнтами вдалося налагодити теплі приятельські відносини, цінність яких в рази перевищує будь-які гонорари. Але спочатку були не персоніфіковані клієнти та не ексклюзивні послуги. Приміром, попитом користувалася реєстрація бізнесу, отримання ліценцій, оформлення посвідки на тимчасове чи постійне проживання в Україні.

Закономірними кроками в розвитку компанії став комплексний супровід бізнесу та поява VIP-клієнтів. В пригоді для Андрія Приходька стали знання зсередини роботи правоохоронних органів та особливостей їхньої взаємодії з бізнесом, а також практика врегулювання різноманітних проблем в господарських правовідносинах, яка була накопичена в НАК Нафтогаз України. В портфоліо компанії з’явилися успішні кейси з антирейдерського напрямку, стягнення дебіторської заборгованості, розв’язання податкових питань. Коло клієнтів почало поповнюватися відомими підприємцями, політиками, представниками шоу-бізнесу.


МЕДІЙНІСТЬ, впізнаваність, рейтинговість – все це теж прийшло до Андрія Приходька та до членів його потужної команди. На разі ЮК «Приходько та Партнери» – не просто назва компанії, а бренд, що асоціюється з якістю, іноваційністю, технологічністю юридичних послуг. Андрія Приходька постійно запрошують на телеефіри як експерта, що дає фахові коментарі. Зокрема, він багаторазовий гість ток-шоу «Кримінал» на «Прямому» та «Стосується кожного» на «Інтері», запрошений експерт телепрограм «Свідок» на НТН, «Гроші» на 2+2, «Один за всіх» на СТБ.

Андрій Приходько та члени його команди заслужили високу репутацію не лише серед клієнтів, але й в середовищі колег. Помітним чином цьому сприяв захист Андрієм Анатолійовичем докторської дисертації з теми «Адміністративно-правове забезпечення запобігання та протидії корупції в Україні за умов євроінтеграції», та набуття науково ступеня доктора наук 26 листопада 2020 року. На разі він бере участь у найпрестижніших фахових заходах у якості спікера. Зокрема, серед таких заходів – форум ААУ «Адвокатура. Формула успіху. Трансформація бізнесу 2.0» 9 вересня 2021 року та 11-th Kyiv Criminal Law Forum 10 грудня 2021 року.


ІНОВАЦІЇ стали поштовхом до створення успішного бізнесу колись, і продовжують бути орієнтиром сьогодні. Йдеться про технологічні інновації для ведення юридичного бізнесу, включно – власну CRM-систему, яка координує роботу керівника, юристів та маркетологів. Водночас мається на увазі інноваційне мислення, що допомагає нешаблонно підходити до вирішення завдань клієнтів. Зокрема, переймається досвід іноземних колег та використовують правові алгоритми, які ще ніхто не застосовував в Україні. Також мова йде про інноваційні бізнес-модель самої компанії, де кількість оплачуваних годин більше не є ключовим показником ефективності. На зміну йому прийшли показники високих продажів та постійне повернення клієнтів. Кожен співробітник, починаючи від партнера й закінчуючи секретарем або молодшим юристом, отримує відсоток від прибутку компанії.

Серед іновацій – проєкт КОНСУЛЬТАНТ, започаткований у 2019-му. Це юридичний онлайн-маркетплейс, де кожен охочий може максимально просто та доступно отримати фахову консультацію юриста. Як на час створення, так і дотепер проєкт не має аналогів в Україні, та неодноразово відзначався в переліку кращих стартапів. Як зазначає Андрій Приходько: «Юридичний ринок чекає ще багато змін, і той, хто першим адаптується до них – стане лідером». Юридична компанія «Приходько та Партнери» має все необхідне для лідерства!