"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Бронювання IT-спеціалістів

Фахівці, котрі працюють в ІТ-секторі, роблять неабиякий внесок до української економіки. Загальновідомим є той факт, що робота в цій галузі є складною та інтелектуальною, тож природно, що вона приносить спеціалістам великі доходи. Своєю чергою, вони платять немалі податки. Ще станом на 7 вересня цього року бронь від мобілізації мали близько 3200 таких фахівців. Якщо говорити про відсоткове співвідношення, то воно є досить малим, адже всього представників ІТ-сфери в Україні є близько 300 тисяч. Тому, як можна зрозуміти, цей відсоток є не дуже великим.

 

Якими є загалом підстави бронювання?

Отже, заброньованими можуть бути працівники, котрі працюють:

  • в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, котрим встановлено певні мобілізаційні замовлення;
  • на підприємствах, котрі виготовляють товари, виконують роботи та надають послуги для ЗСУ;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, котрі є критично важливими для економіки.

Останній з цих пунктів звучить достатньо розмито, тож це питання більш детально регулює Кабмін своїми нормативно-правими актами. Але, як зрозуміло з цього переліку, більшість підприємств, де працюють ІТ-спеціалісти, можуть належати саме до цього пункту. Отож, таким критично важливим компаніям надана квота для бронювання працівників у 50% персоналу.

Великим ускладненням є те, що для бронювання фахівців, котрі взаємодіють з компаніями як ФОП або на основі гіг-контрактів, не передбачена можливість для броні. Тож іноді компанії йдуть на те, аби переводити таких спеціалістів у штат та працювати з ними на основі норм трудового, а не цивільного законодавства.

Коли йдеться про бронювання фахівців, які належать до IT-сектору, то здебільшого це стосується Team Lead та Sales. Звісно, такими посадами не обмежується перелік, однак саме вони є критично важливими для команд.

Що дає резидентство в Дія.Сіті?

Якщо підприємство працює в ІТ-секторі, воно має досить гарні перспективи для того, щоб забронювати від мобілізації своїх фахівців. Така можливість відкрита урядовою постановою № 76 від 27 січня 2023 року, котра має назву «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Цією постановою передбачено, що компанії, котрі є резидентами Дія.Сіті, мають деякі преференції в питанні бронювання працівників. Є 7 критеріїв для критично важливих підприємств, вони мають відповідати бодай 3 з них, аби мати підстави бронювати від мобілізації своїх спеціалістів. Першим з критеріїв є вже згадуване резидентство. Тобто – якщо компанія дотрималася цього одного критерію, то їй залишається 2 з нижче наведеного списку. Отож, йдеться про те, що:

  • сума нарахованих та сплачених податків перевищує еквівалент у 1,5 мільйона євро за звітний рік;
  • сума надходжень в іноземній валюті, окрім кредитів та позик, перевищує 32 мільйони євро;
  • у підприємства є стратегічне значення для економіки, про що свідчить його місце у відповідному переліку;
  • підприємство відіграє важливу роль у своїй галузі або задоволення потреб територіальної громади (пункт є досить неоднозначним, оскільки критерії значення підприємства для громади визнають органи виконавчої влади);
  • компанія не боргує по сплаті ЄСВ;
  • середня зарплатня на підприємстві серед застрахованих працівників становить не менше, ніж середня заробітна плата в регіоні станом на ІV квартал 2021 року. Приміром, по Києву станом на цей період йшлося про зарплатню в розмірі 22 794,60 гривень.

 

Отже, якщо компанія є резидентом Дія.Сіті, а також відповідає переліченим критеріям (бодай ще двом), це створює можливості для бронювання ІТ-фахівців. Однак на практиці така процедура є дуже складною та має багато «підводних каменів». Тож варто звернутися до професійних юристів, здатних зробити її простішою.

Підсумовуючи…

Якщо потрібен юридичний супровід бронювання ІТ-фахівців, команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» радісно в цьому допоможе. Звертайтеся та отримуйте переваги професійної підтримки.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи визнана ваша компанія критично важливою для функціонування економіки?

Так
Ні

2 питання

Чи надаєте ви послуги чи здійснюєте постачання товарів для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань?

Так
Ні

3 питання

Чи оновлені у вас військово-облікові документи?

Так
Ні

4 питання

Ви хочете отримати консультацію щодо бронювання?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація