Фото: Адвокат по статті 209 ККУ – Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 209 ККУ – Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом

Час прочитання: 3 хв.

Економіка будь-якої держави відрізняється своєю індивідуальністю. На даний момент українська економіка переживає кризові явища в різних сферах: економічній, соціальній, політичній та ін. Дуже важливе місце займає боротьба з економічними злочинами, зокрема, з легалізацією майна, яке було одержано злочинним шляхом. Якщо Вам потрібен адвокат за статтею 209 Кримінального кодексу України, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери готові Вам допомогти. 

Склад злочину за статтею 209 ККУ

Предметом злочинних дій за статтею 209 ККУ являються доходи, які були отримані злочинним шляхом. Мова йде про будь-яку категорію активів (права: майнові/немайнові, валюта, матеріальні цінності, об'єкти нерухомості, автомобілі та ін.), заволодіння якими підпадає під категорію протизаконних дій.

Об'єктом правопорушення являється порядок ведення господарської діяльності, встановлений на законодавчому рівні. Також до об'єктів за статтею 209 ККУ належать майнові права та майно юридичних та фізичних осіб. 

До відмивання майна, одержаного злочинним шляхом відносяться:

 1. Фінансові операції, включаючи операції, пов'язані з цими доходами.
 2. Володіння, придбання та використання коштів, отриманих незаконним шляхом.
 3. Дії, які спрямовані на приховування або маскування протиправної складової походження цих активів та їх справжніх вигодонабувачів.

Відповідно до статті 209 ККУ, відмивання коштів — це надання правомірності придбанню, користуванню, володінню речами або грошима, які набули нажиті незаконно. Закінченим правопорушення вважається з моменту вчинення однієї із вказаних вище дій. 

Суб'єктом за статтею 209 Кримінального кодексу України являється осудна фізична особа, якій виповнилось 16 років. Що стосується суб'єктивної сторони це прямий умисел, який має корисливий мотив. Тобто, особа має точно усвідомлювати протиправність власних дій. 

Фото Адвокат по статті 209 ККУ

Відповідальність за статтею 209 ККУ

Відповідальність за цією статтею залежить від міри тяжкості вчиненого правопорушення

Від 3-х до 6-ти років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною на ведення професійної діяльності (2 роки):

 • Маскування доходів.
 • Приховування джерел надходження активів.

Від 5-ти до 8-ми років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною на ведення професійної діяльності (3 роки):

 • Повторне вчинення злочинних дій за статтею 209 ККУ.

Вчинення правопорушення групою осіб.Від 8-ми до 12-ти років ув'язнення з конфіскацією майна та забороною на ведення професійної діяльності (3 роки):

 • Злочинні дії організовані групою осіб.
 • Завдання збитків в особливо великих розмірах.

Допомога адвокатів за статтею 209 ККУ

Посилення державного нагляду за майновими угодами, грошовими операціями, банківськими переказами достатньо часто призводить до того, що обвинувачення за статтею 209 ККУ можуть торкнутися зовсім невинних осіб.  В більшості випадків з подібними ситуаціями стикаються керівники бізнесу, приватні підприємці, які взаємодіють з різними контрагентами. Ніхто не може на 100% бути застрахованим від обвинувачень за легалізацію майна, яке було отримано незаконним шляхом. 

Допомогти розібрати з труднощами, зберегти власну ділову репутацію та кошти зможуть наші досвідчені адвокати – фахівці Приходько та Партнери. Ми надаємо весь спектр послуг, пов’язаних з захистом прав кожного громадянина:

 • Консультування в сфері дотримання фінансової безпеки.
 • Оцінка ризиків. 
 • Захист підозрюваних/обвинувачених за статтею 209 ККУ. 
 • Участь в допитах та інших слідчих діях.

Фото Адвокат по статті 209 ККУ

За необхідності ми ініціюємо оформлення та подання різноманітних процесуальних документів (скарг, клопотань, заяв). Наші адвокати успішно представляють інтереси клієнтів в державних структурах, банківських установах та в суді.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 209 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація