E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЯК ОТРИМАТИ ВІЗУ D ДЛЯ В’ЇЗДУ В УКРАЇНУ ІНОЗЕМНОМУ ГРОМАДЯНИНУ?

 Коли іноземний громадянин приймає рішення прибути на територію України, йому необхідно отримати візу для в’їзду в Україну. Це стосується не всіх іноземних громадян, а тільки тих, у яких з Україною встановлено візовий режим для в’їзду в Україну. Повний список таких країн розміщений на офіційному сайті Міністерства закордонних справ.

 Для початку потрібно розібратися в деяких особливостях.

В першу чергу, що таке “віза”?

 Віза – це дозвільний документ, який дозволяє перетинати кордон певної держави. Залежно від громадянства людини, для в’їзду в Україну йому потрібно отримувати візу чи ні. Треба розуміти, з якою саме метою людина планує поїздку в Україну, так, як в залежності від характеру поїздки, необхідно отримувати відповідну візу.

Існує кілька типів віз:

віза «В» – транзитна, в рамках цієї візи людина має право перебувати в Україні не більше 5 днів;

віза «С» – короткострокова, її ще називають гостьовий або туристичної. Така віза видається не більше, ніж на 90 днів. Такі візи можуть бути з одноразовим в’їздом або багаторазовим в’їздом. Якщо з багаторазовим в’їздом, то це означає, що протягом 180 днів, іноземний громадянин має право кілька разів виїжджати / в’їжджати за цією ж візою в Україну. Головне правило – не перевищити рубіж дозволених 90 днів. Якщо віза з одноразовим в’їздом – по ній можна в’їхати в Україну тільки один раз і залишатися на території України до її закінчення;

віза «D» – довгострокова. Найбільш затребувана віза, оскільки вона дає право на перебування в Україні на термін більше 90 днів і дозволяє оформити в Україні певні документи, наприклад, тимчасовий вид на проживання або дозвіл на проживання. Існують країни, які з Україною мають повністю безвізовий режим, відповідно, для громадян цих країн віза «D» не потрібна, навіть для оформлення тимчасового або постійного виду на проживання. Таких країн всього сім.

 Головними відмінними рисами візи «С» від візи «D» є те, що для оформлення тимчасової посвідки на проживання потрібна виключно віза «D», інші візи не підійдуть, а також, візу «D» можна отримати виключно за наявності певних підстав, наприклад , навчання, шлюб з громадянином/кою України, працевлаштування в Україні тощо.

 Необхідні документи на отримання візи «D» можна подати виключно в консульських установах / посольстві України в країні громадянства іноземного громадянина або іншій країні, якщо в цій країні в іноземця є право на тимчасове або постійне проживання (в даному випадку, за винятком України). З урахуванням карантину, багато іноземних громадянина думають, що через проблеми з виїздом з України візу «D» можна отримати на території України – це найбільший самообман. Умови отримання візи «D» для в’їзду в Україну на території України можливий тільки для співробітників дипломатичних установ в Україні.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація