ПОСИЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВИКРАДЕННЯ АБО ПІДРОБКУ ДОКУМЕНТІВ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ПОСИЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВИКРАДЕННЯ АБО ПІДРОБКУ ДОКУМЕНТІВ

Час прочитання: 2 хв.

ПОСИЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВИКРАДЕННЯ АБО ПІДРОБКУ ДОКУМЕНТІВ - usilenie kriminalnoy otvetstvennosti za pohishhenie ili poddelku dokumentov На сьогоднішній день збільшився відсоток випадків по підробці документів, які підтверджують особистість людини, його громадянство України або ж спеціальний статус в Україні, а також документів, на підставі яких, оформляються вищезгадані документи. Посилаючись на почастішання подібних випадків, глава ДМС України висунув на розгляд до ВРУ законопроект, розроблений ДМС України, який прийняли в першому читанні щодо посилення кримінальної відповідальності за підробку таких документів.

У контексті, маються на увазі такі документи, як:

  • паспорт громадянина України;
  • закордонний паспорт України;
  • тимчасовий або постійний вид на проживання;
  • різні свідоцтва про акти громадянського стану, так, як на підставі цих документів здійснюється легалізація іноземців в Україні.

 Відповідно, при їх підробці можливо заволодіння чужим майном, фінансами, уникнути відповідальності за правопорушення, незаконно перетинати кордон та інше.

 У своєму виступі, під час аргументації на захист даного законопроекту, глава ДМС України Соколюк акцентував свою увагу на тому, що на сьогоднішній день рівень підробки документів виріс до такого рівня, що існують навіть віртуальні інтернет-магазини, в яких можна придбати будь-який документ на замовлення. При цьому, приступні організація здійснює також незаконне переміщення осіб через кордон України і легалізують іноземців в Україні на підставі вигаданих або підроблених фактів, документів. Також, Соколюк зазначив, що основною причиною таких дій є проста безкарність. Відповідно до законодавства за подібного роду порушення санкція існує тільки у вигляді штрафу, а саме, в розмірі 850 гривень.

 Законопроектом хочуть внести зміни в Кримінальний кодекс України, а саме, в статті 357 і 358, а також, доповнити його статтею 358-1, в якій просять закріпити наступне:

  • викрадення, привласнення документів, які підтверджують громадянство людини або його спеціальний статус, а також свідоцтв про реєстрацію актів громадянського стану, а також інше умисне незаконне володіння документів;
  • використання завідомо підроблених документів, які підтверджують громадянство України або інший спеціальний статус, а також, свідоцтва про різних актах цивільного стану;
  • підробка документів, які підтверджують громадянство України, спеціальний статус людини або свідоцтва про різних актах цивільного стану їх розповсюдження або збут чи інша форма передачі. 3 грудня 2020 року ВРУ затвердила даний законопроект, поданий ДМС України в першому читанні.

 Залишається тільки сподіватися, що внесення подібних змін і закріплення їх на законодавчому рівні дасть можливість зменшити, а в найкращому випадку, – ліквідувати підробки документів, їх збут і розповсюдження.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація