Для чого потрібен технічний паспорт на нерухомість?

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Для чого потрібен технічний паспорт на нерухомість?

Час прочитання: 2 хв.

 Досить часто в юридичну компанію «Приходько та партнери» звертаються клієнти за роз'ясненням щодо необхідності виготовлення технічного паспорта на власну нерухомість, будь то квартира, гараж, об'єкт незавершеного будівництва, житловий будинок, дачний (садовий) будинок і в яких випадках він потрібен.

Для початку розглянемо, що ж собою являє технічний паспорт?

 Згідно приписів законодавства України технічний паспорт – документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, містить основні відомості про нього (місцезнаходження (адреса), склад, технічні характеристики, план та опис об'єкта, ім'я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна, відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт тощо) та видається замовнику. Технічний паспорт має бути прошнурований, пронумерований та скріплений підписом керівника суб'єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт і контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката на право виконання робіт з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна. Технічний паспорт може бути оформлений як на цілу будівлю так і на його частину, наприклад квартиру або групу приміщень.

В яких випадках необхідно виготовляти технічний паспорт?

 Технічний паспорт складається при проведенні як первинної, так і поточної інвентаризації і необхідний у таких випадках:

  • купівлі-продажу квартири/будинку (об'єкта нерухомості);
  • оформлення приватизації;
  • оформлення прав власності на будинок чи квартиру;
  • введення в експлуатацію самовільно побудованих будинків;
  • введення в експлуатацію будинків побудованих згідно дозвільної документації;
  • при здійсненні перепланування та реконструкції в квартирі/будинку з метою її узаконення (згідно «Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна» вже здійснену перепланування, можливо, узаконити шляхом виготовлення технічного паспорта та подальшої реєстрації в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

 Первинна інвентаризація проводиться вперше і є обов'язковою для прийняття в експлуатацію збудованих об'єктів (будинків): житлові будинки, дачі, гаражі, магазини, торгові центри та інші об'єкти інфраструктури і т. д.

 Де можна замовити технічний паспорт?

 Технічна інвентаризація з метою виготовлення технічного паспорта здійснюється за ініціативою власника. Щоб отримати технічний паспорт потрібно звернутися до комунального або приватного БТІ, у яких в компанії є інженери з відповідним сертифікатом який дозволяє проводити роботи такого типу. В сертифікаті має міститися інформація з індивідуальним номером сертифікації, котрий ви самі можете перевірити в  базі інженерів України.

 Заявник при замовленні даної послуги повинен мати паспорт громадянина України, документ, що підтверджує право власності. Власник квартири або уповноважена особа повинен забезпечити доступ в приміщення для проведення замірів.  Далі протягом обумовленого часу виготовляється технічний паспорт і передається власнику або довіреній особі.

 Термін дії технічного паспорта

 На даний момент термін дії технічного паспорта не регламентується. Але не забувайте, якщо виникне необхідність продажу, укладення або переукладення договорів іпотеки, проведення ремонтних робіт пов'язаних з переплануванням квартири (та інше) вам необхідно оформити новий технічний паспорт.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація