Фото: Стаття 405 ККУ – Адвокат у справі про Погрози або насильство щодо начальника

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Стаття 405 ККУ – Адвокат у справі про Погрози або насильство щодо начальника

Час прочитання: 3 хв.

Військові злочини — своєрідні види кримінальних правопорушень. Донедавна їх застосування було вкрай рідкісним. Після початку повномасштабної війни на території України це питання постало особливо гостро. Наприклад, якщо насильство чи погрози були адресовані начальнику, дії особи підпадають під статтю 405 ККУ. В цій статті ми детально розглянемо склад злочину за цією статтею. До речі, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери мають великий досвід захисту інтересів підозрюваних за статтею 405 ККУ. 

Склад злочину та відповідальність за статтею 405 ККУ

Якщо військовослужбовця буде визнано винним за статтею 405 ККУ він може отримати покарання у вигляді двох років перебування в дисциплінарному батальйоні. У випадку, якщо дії особи призведуть до важких наслідків: заподіяння побоїв та інших тілесних ушкоджень, загроза вбивства, пошкодження, військовослужбовцю загрожує реальне позбавлення волі строком до 2-х років. Термін покарання може бути збільшено до 7-ми років у випадках, коли суб'єкт злочину завдає начальнику тілесні ушкодження через виконання ним професійних обов'язків. 

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Серед двох особливо кваліфікуючих складів злочину:

  1. Здійснення в особливих умовах. Сюди можна віднести і воєнний стан. Покарання — позбавлення волі до 8-ми років.
  2. Скоєння злочину в бойовій обстановці, групою осіб, із застосуванням будь-якого типу зброї — позбавлення волі строком до 10-ти років.

Таким чином, безпосередній об'єкт злочину за статтею 405 ККУ — порядок покори начальнику. Цей порядок встановлено внутрішніми документами Збройних Сил України. Відповідно до законодавчої бази начальник може керувати діяльністю підлеглих виключно в інтересах військової служби. Саме тому додатковим об'єктом являється особиста недоторканність, здоров'я та життя начальника. Протиправні дії за статтею 405 ККУ призводять до того, що начальник не може в повній мірі виконувати свої професійні обов'язки. 

Форми об'єктивної сторони злочину:

1) заподіяння побоїв, тілесних ушкоджень начальнику;

2) погрози;

3) пошкодження майна начальника.

Важливо: погроза може бути висловлена безпосередньо начальнику чи передана через третіх осіб. Закінченим злочином погроза вважається з того моменту, коли вона (тобто, погроза), була сприйнята начальником. Суб'єкт злочину — військовослужбовець. 

Допомога професійних адвокатів за статтею 405 ККУ

Війна в Україні триває вже більше 10 років. Це дуже складний час для нашої країни. У багатьох не витримують нерви, постійне перебування у стресових ситуаціях — надзвичайно згубне явище для нашого організму. До категорії найбільшого ризику належать військовослужбовці. Під час несення військової служби, в бойовій обстановці вони можуть відмовитись виконувати наказ начальника і навіть погрожувати керівництву. Якщо трапилось так, що Вас обвинувачують за статтею 405 ККУ, перше, що потрібно зробити, подбати про захист власних прав. 

Адвокати Приходько та Партнери зможуть якісно захистити Ваші права в рамках чинного українського законодавства. Ми маємо необхідну кваліфікацію, знання та практичний досвід для досягнення бажаного для наших клієнтів результату. Наші адвокати надають весь спектр послуг за статтею 405 ККУ: від консультування до оскарження рішень суду. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката у справі про Погрози або насильство щодо начальника  заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-41-04

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація