Який штраф за керування авто без прав?

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Який штраф за керування авто без прав?

Час прочитання: 3 хв.

Кожен водій транспортного засобу при його керуванні обовʼязково повинен мати з собою водійське посвідчення, яке підтверджує можливість водити автівку.

Однак, в житті зазвичай трапляються різні ситуації, коли водійське посвідчення губиться, його можуть викрасти або воно може пошкодитися так, що неможливо буде зрозуміти зміст посвідчення.

В таких випадках зазвичай серед водіїв транспортних засобів постає питання, а який штраф існує за керування авто без прав?

Відповідь на дане питання ми і спробуємо навести у цій інформаційній статті.

 

Чим встановлюється відповідальність за керування автомобілем без водійського посвідчення?

На сьогодні українське законодавство визначає, що у випадках керування автомобілем особою, яка немає водійського посвідчення тягне за собою накладення штрафу.

Про це говориться у ст. 126 КУпАП, який і встановлює наявність адміністративної відповідальності для громадян.

Які розміри штрафів за ст. 126 КУпАП у 2024 році?

Диспозиція ст. 126 КУпАП передбачає настання відповідальності за керування транспортним засобом громадянином, який немає на це відповідних документів (сюди слід відносити водійське посвідчення, реєстраційні документи та поліс страхування на автомобіль), або не предʼявив їх для перевірки уповноваженій особі (зазвичай працівникам органів Нацполіції), або щодо якого наявне тимчасове обмеження у праві керування автомобілем, або його було позбавлено права керування автомобілем, або якщо він таке правопорушення вчинив повторно протягом 1 року.

В залежності від частини ст. 126 КУпАП і буде залежати розмір штрафу:

  • якщо громадянин керував автомобілем без наявності при собі необхідних документів (водійського посвідчення, реєстраційних документів та полісу страхування на автомобіль) або їх електронних аналогів, то передбачений штраф у розмірі - 425 грн (ч. 1 ст. 126 КУпАП);
  • якщо працівниками органів Нацполіції було виявлено, що громадянин (водій) немає взагалі водійських документів, що дозволяють йому керувати транспортним засобом, то передбачений штраф у розмірі - 3400 грн. (ч. 2 ст. 126 КУпАП);
  • якщо працівниками органів Нацполіції було виявлено, що громадянин (водій) був позбавлений права на керування автомобілем, то в такому випадку передбачений штраф у розмірі - 20400 грн. (ч. 4 ст. 126 КУпАП).

Зверніть увагу! Якщо на особу було накладено тимчасове обмеження у праві керувати автомобілем, то до неї штраф не застосовується, оскільки санкція ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачає, що в такому випадку особу позбавляють права керувати автомобілем на термін від 3 до 6 місяців.

Про повторність вчиненого правопорушення варто зазначити наступне. Якщо протягом 1 року водій був притягнутий до відповідальності за ч. 2-4 ст. 126 КУпАП, то до нього застосовується санкція у вигляді штрафу, яка складає - 40800 грн. та особу позбавляють можливості керувати автомобілем на термін від 5 до 7 років.

Крім цього, також може вилучатись транспортний засіб у правопорушника.

 

Якщо у вас залишились питання щодо сплати штрафів за керування авто без прав, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії під час проведення консультації розʼяснять відповідальність, що встановлює чинне законодавство за дане правопорушення, а також повідомлять про те, які існують засоби захисту в таких життєвих випадках. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація