Вирішення спорів при поділі майна. Правові аспекти

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-25 +38 (093) 007-44-05

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Вирішення спорів при поділі майна. Правові аспекти

Час прочитання: 3 хв.

Правове вирішення спорів при поділі майна є невід'ємною частиною процесу розірвання шлюбу між подружжям. Українське законодавство надає визначені правові аспекти та процедури, яких слід дотримуватися при поділі спільного майна.

Які шляхи вирішення спорів при поділі майна подружжя?

Відповідно до СКУ, майно, набуте під час шлюбу, вважається спільним майном подружжя та підлягає поділу. При вирішенні спорів щодо поділу майна, існує кілька шляхів їх вирішення:

  • Добровільна угода або домовленість: Сторони можуть самостійно укласти угоду про поділ майна або добровільно домовитись про його розподіл. Угода є добровільною та може визначати умови поділу майна, розмір і спосіб розподілу майнових цінностей.
  • Медіація: Це добровільний процес, у якому незалежна третя сторона, медіатор, сприяє сторонам у досягненні домовленості щодо поділу майна. Медіатор допомагає вирішити спори шляхом конструктивного діалогу та пошуку взаємоприйнятних рішень.
  • Судовий шлях: Якщо сторони не можуть досягти домовленості між собою, то будь-яка з них може подати позов до суду. Суд розглядає справу та приймає рішення щодо поділу майна на підставі наявних доказів та згідно з нормами, закріпленими в СК.

Які правові аспекти враховує суд при розподілі майна подружжя? 

  1. Статус майна: Суд визначає, яке майно вважається спільним майном подружжя, а яке – приватним чи індивідуальним майном кожного з подружжя. Зазвичай, майно, набуте під час шлюбу, вважається спільним майном. Однак, є винятки, коли певне майно може бути визнане об’єктом приватної власності одного із подружжя. Наприклад, майно набуте до шлюбу; майно набуте на підставі договору дарування або спадщини; майно придбане за власні кошти одного із подружжя; речі індивідуального користування тощо.
  2. Внесок кожного з подружжя: Суд враховує внесок кожного з подружжя у набуття, збереження та поповнення спільного майна. Це можуть бути фінансові внески, трудовий вклад, догляд за сім'єю та домашнім господарством, а також інші форми внеску у спільне господарство. Внесок може бути оцінений як матеріально, так і нематеріально.
  3. Майновий стан подружжя після розлучення: Суд оцінює матеріальний та моральний стан кожного з подружжя після розлучення. Це може включати фінансові засоби, можливості заробітку, наявність дітей або осіб, які потребують догляду, та інші фактори, що впливають на стан і здоров'я сторін.
  4. Піклування про дітей: Суд може враховувати інтереси та потреби дітей, особливо якщо вони залежать від певного майна для свого належного розвитку та догляду.
  5. Виплата аліментів: Якщо одна зі сторін має право на отримання аліментів від іншої сторони, суд може врахувати цей факт при розподілі майна. Виплата аліментів може вплинути на обсяг та розподіл спільного майна.
  6. Індивідуальні обставини: Суд може враховувати особливі обставини, які впливають на розподіл майна, наприклад, стан здоров'я або інвалідність одного з подружжя, потреби та можливості кожної сторони, грошова ситуація тощо.

Однак, важливо пам'ятати, що конкретні рішення суду можуть варіюватися залежно від обставин кожного випадку, а юридична консультація з професійними юристами буде найкращим варіантом для отримання точної інформації щодо правових аспектів поділу майна.

Одними із таких юристів є адвокатське бюро “Приходько та партнери”, які є фахівцями в області сімейного права. Вони не тільки нададуть всі вичерпні відповіді стосовно розподілу майна між подружжям, а й підготовлять всю необхідну документацію по справі. А тому не зволікайте та звертайтесь до “Приходько та партнери”.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
riabchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-25 +38 (093) 007-44-05

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація