Оформлення ID-картки за кордоном
E-mail
fedortsov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-43

Юрист практики міжнародної міграції. Спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Румунія, Угорщина, Іспанія, Чехія).

Зв'язатися зараз

Оформлення ID-картки за кордоном

Час прочитання: 3 хв.

Оформлення ID-картки регулюється таким нормативно-правовим актом як Постанова Верховної Ради «Про затвердження положень про паспорт громадянина України». Коли особа, якій потрібно виготовити внутрішній паспорт, перебуває в Україні, з цим не виникає ніяких проблем та ускладнень. Однак за кордоном це складніше, тож одразу виникають питання, куди звертатися з метою виготовлення паспорта.

Чи займаються консульські установи виготовленням ID-карток?

Коли йдеться про Консульство України (у якій би державі воно не знаходилося), важливо знати, що воно не займається виготовленням ID-карток. У компетенції цих дипломатичних установ – лише виготовлення закордонних паспортів. Однак це не означає, що виготовити внутрішній український паспорт у вигляді ID-картки за кордоном неможливо.

 

Представництва державного підприємства «Документ» є в різних країнах. В їх числі – Польща, Словаччина, Італія, Німеччина, Іспанія, Туреччина, Чехія. Тож ви зможете звернутися у цих країнах до згаданого державного підприємства, подати необхідні документи та скористатися відповідною послугою.

Якими є особливості процедури?

Щоб оформити ID-картку через ДП «Документ», потрібно попередньо записатися за допомогою опції електронної черги на сайті паспортного сервісу. З цим можуть виникнути певні ускладнення у зв’язку з відсутністю вільних слотів на подання документів.

Щодо оформлення ID-картки, то подати документи може громадянин, котрий досяг 14 років. Якщо він народився за кордоном або його батьки є іноземцями, з-поміж інших документів, важливою є довідка про те, що особа зареєстрована громадянином України.

Перший паспорт у вигляді ID-картки видається з 14 до 18 років, а наступні – на 10 років. Якщо йдеться саме про виготовлення першого паспорта, то при собі варто мати свідоцтво про народження і документи батьків. Коли ж мова йде про подальші паспорти, то варто взяти з собою РНОКПП. Також важливою є довідка про місце реєстрації, оскільки ці дані вносяться в чип на ID-картці.

Скільки часу триває оформлення ID-картки?

Паспорт у вигляді ID-картки – це документ, котрий в Україні можна виготовити упродовж 20 робочих днів. Однак за кордоном на це йде значно більше часу – від 3 до 5 місяців. Справа в тому, що документ все одно виготовлятимуть в Україні – на поліграфкомбінаті «Україна». Тож комунікація між різними суб’єктами та подальше пересилання готового документа дипломатичною поштою займає певний час. Тому строки виготовлення ID-картки в Україні та за кордоном є такими різними.

 

Чим буде корисною допомога юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери»?

В адвокатському бюро «Приходько та партнери» працюють фахівці, котрі добре знають та якісно виконують свою роботу, а міграційне право належить до нашої ключової спеціалізації. Тож ми можемо надати своїм клієнтам наступні послуги:

  • консультацію щодо можливості оформлення ID-картки за кордоном у випадку, якщо особа народилася у батьків-іноземців або не в Україні;
  • консультацію щодо необхідного пакету документів саме у вашому випадку;
  • допомогу в тому, щоб записатися до ДП «Документ» для подальшого виготовлення ID-картки.

Також ми готові надати юридичний супровід в усіх питаннях, котрі не вимагають вашої особистої присутності. Тож звертайтеся – фахова допомога у важливих юридичних питаннях значно спрощує життя та економить час.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
fedortsov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-43

Юрист практики міжнародної міграції. Спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Румунія, Угорщина, Іспанія, Чехія).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація