ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ. ПІДСТАВА: НА УТРИМАННІ ПЕРЕБУВАЮТЬ ДІТИ-СИРОТИ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ. ПІДСТАВА: НА УТРИМАННІ ПЕРЕБУВАЮТЬ ДІТИ-СИРОТИ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ

Час прочитання: 2 хв.

Чинним законодавством України передбачена можливість отримання військовозобов’язаними відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, у зв’язку із перебуванням на утриманні таких осіб прийомних дітей віком до 18 років.

Відповідно до положень статті 2563 Сімейного кодексу України прийомними дітьми визнаються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомної сім'ї.

Так, відповідно до положень абзацу 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.

Щоб скористатися даним правом на відстрочку необхідно, щоб військовозобов’язаний був, зокрема, усиновителем, опікуном, піклувальником дитини віком до 18 років та здійснював її утримання.

Звертаємо увагу, що у випадку наявності у Вас такої підстави для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, потрібно обов’язково повідомити про це територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, у якому знаходиться Ваша особова справа. Таке повідомлення здійснюється шляхом подачі відповідної заяви, до якої також додаються документи, що підтверджують факт усиновлення, встановлення опіки чи піклування дитини віком до 18 років. Також наголошуємо, що це стосується не лише подружніх пар, які, наприклад, усиновили дитину віком до 18 років, але й військовозобов’язаних, які самостійно усиновили дитину.

Тож, у випадку наявності у військовозобов’язаного зазначених вище підстав, він має звернутися до із відповідними документами до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, адже це свідчить про зміни у його сімейному стані, про які, відповідно до положень Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, він зобов’язаний повідомити. Окрім того, це попередить випадки незаконної мобілізації.

 

За наявності зазначених підстав, для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний проставити відповідну відмітку у військово-обліковому документі та надати відповідну довідку, що підтверджує право на відстрочку.

Якщо Ви є, зокрема, усиновителем, опікуном чи піклувальником дитини віком до 18 років, звертайтесь до АБ «Приходько та партнери», ми складемо відповідну заяву і допоможемо Вам отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація