menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Зняття арешту і повернення майна, відновлення порушених прав

 Арешт будь-якого майна, у тому числі й квартири – це необхідний запобіжний захід, що вживається державним виконавцем, для недопущення ймовірності його відчуження й появи можливості уникнути виконання взятих на себе фінансових зобов’язань перед банківською або будь-якою іншою установою.

 Арешт майна може бути застосований для забезпечення в подальшому дійсного виконання рішення суду і має своїм наслідком неможливість повною мірою розпоряджатися своїм майном. Арешт майна може проявлятися в його опису, встановлення заборони відчуження, вилучення та передачу на збереження іншим особам. Арешт майна може бути застосований для забезпечення надалі дійсного Виконання решения суду й має своим наслідком неможлівість повною мірою розпоряджатіся своим майном. Арешт майна може проявлятися в його описі, встановленні Заборона відчуження, вілучення й передачі на Збереження іншім особам.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 Як зняти арешт і заборону відчуження майна залежно від суб’єкта, що його наклав? Як зняти арешт з квартири, накладений на майно за рішенням суду?

 Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням суду в якості забезпечення позову, відбувається в порядку ст. 154 ЦПКУ. Для цього необхідно в суді обґрунтувати відсутність необхідності арешту, зміни ситуації у справі, в зв’язку з якою зникли підстави для забезпечення позову.

 Крім того, арешт майна можливий і в кримінальному процесі за рішенням слідчого судді (суду) з погодженого клопотання слідчого із прокурором або прокурора окремо, а також цивільного позивача. Відповідно клопотання про скасування арешту також необхідно подавати слідчому судді (якщо справа на стадії досудового розслідування) або суду (якщо почато судове провадження). Клопотання подається в порядку ст. 174 КПК України.

Як зняти арешт з майна, накладений ДВС?

 Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням державного виконавця, можливе – за рішенням органу ДВС:

  • виходячи із ч. 2 ст. 50 ЗУ “Про виконавче провадження” при завершенні виконавчого провадження, виконавець ухвалює рішення щодо зняття арешту, що був накладений на майно;
  • якщо будуть виявлені порушення в процедурі накладення арешту – арешт знімається на підставі постанови начальника відділу ДВС;
  • якщо буде ухвалено рішення про недоцільність або неможливість реалізувати арештоване майно (надмірне зношування, нерентабельність реалізації) – арешт знімається на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відділу.

 У цих випадках представник ДВС самостійно ухвалює рішення щодо зняття арешту, якщо ж ви не згодні з його рішенням, або з його бездіяльністю, необхідно оскаржити його рішення, звернувшись до начальника відділу, керівника вищого органа ДВС або до суду. Боржник може оскаржити дії виконавця лише в суді.

 За рішенням суду:

Подача позову особою, якій належить майно і яка не є боржником.

 Нерідкі випадки, коли, при спробі здійснити яку-небудь угоду з майном, власник дізнається, що на його майно накладено арешт при абсолютно невідомих йому обставинах. Така заплутана ситуація цілком можлива, й ваші дії повинні бути наступними:

  • візьміть у нотаріуса витяг з єдиного реєстру заборони відчуження нерухомого майна, у якому ви й побачите, на підставі якого документу був накладений арешт;
  • зверніться у відділ державної виконавчої служби, що наклав арешт, отримайте письмову відмову (найбільш часта ситуація полягає в тому, що матеріали у виконавчій службі знищуються по закінченню 3-х років);
  • подайте позовну заяву в суд. Докладна інструкція про те, як самостійно подати позов знаходиться тут.

 Нотаріус

 Нотаріус вправі накласти заборону на відчуження майна й зареєструвати його у відповідних реєстрах у безлічі випадків. Наприклад, у момент засвідчення ним договору довічного утримування або спадкоємного договору, договору застави (іпотеки) майна, що підлягає державній реєстрації. Відповідно суб’єкт, що має право звернутися до нотаріуса для зняття заборони відчуження, у кожному окремому випадку інший. Приміром, у випадку припинення договору застави (іпотеки), нотаріус зніме заборону із заяв обох сторін договору або ж за заявою лише заставника, якщо він надасть належні докази того, що зобов’язання за договором виконано; після смерті відчужувача майна за договором довічного утримування (або спадкоємним договором), нотаріус зніме заборону за заявою набувача зазначеного майна, якщо ж договір довічного утримування (або спадкоємний договір) за рішенням суду розірваний або визнаний недійсним, то звернутися до нотаріуса може кожна із сторін.

 Крім того, за договором застави (іпотеки) у боржника також є ще один варіант, як зняти заборону відчуження в нотаріуса Згідно ст. 537 ЦКУ боржник може внести кошти по своєму борговому зобов’язанню на депозит нотаріуса. У цьому випадку боржник зобов’язаний надати нотаріусові докази неможливості виконання зобов’язання перед кредитором, внаслідок відсутності або відхилення кредитора (його представника) від прийняття виконання зобов’язання.

 Накладення арешту на майно найбільш активно використовуваний вид забезпечення вимог, що може принести чимало турбот власникові згодом. Крім того, власник майна може бути абсолютно не пов’язаний ніякими борговими зобов’язаннями, але при бажанні виконати ту або іншу угоду дізнається про настільки неприємну ситуацію. Слід зазначити, що якщо розглядати положення ст. 60 ЗУ “Про виконавче провадження”, то пункти 3, 4 статті (зняття арешту у зв’язку з виявленням порушень виконавця, а також наявністю письмового висновку експерта про недоцільність реалізації арештованого майна) дуже рідко застосовуються на практиці. Реальною можливістю зняти арешт з майна в багатьох ситуаціях залишається подача судового позову або судове оскарження тих чи інших рішень та дій.

 Для того, щоб здійснити цю процедуру швидко й успішно, необхідно не тільки володіти певними теоретичними знаннями в сфері юриспруденції, але й володіти певним багажем практичного досвіду, щоб розуміти, які саме методи для зняття арешту будуть ефективні в кожному конкретному випадку. Крім того, хотілося б відзначити, що якщо арешт застосовувався як забезпечення позову, то особа, у відношенні якої суд застосував арешт на майно, має у своєму розпорядженні лише 5 днів, з моменту ознайомлення з копією судового рішення.

 Наші кваліфіковані фахівці оперативно й грамотно проведуть наступні дії:

  • визначать максимально швидкий і надійний спосіб зняття арешту з майна;
  • сформують пакет підтверджувальних документів;
  • професійно складуть всі необхідні процесуальні документи й оформлять їх відповідно до вимог законодавства;
  • здійснять представництво ваших прав та інтересів у суді, органах ДВС, слідчих органах, а також у нотаріуса.

 Наші кваліфіковані юристи допоможуть у найкоротші строки повернути ваші права власності й позбавлять вас від самостійного вирішення такої проблеми, як зняття арешту з майна боржника. Наша юридична компанія впевнено стане на захист ваших інтересів і гарантовано доб’ється бажаного результату.

 Вартість послуги визначається індивідуально,виходячи із складності справи.

 Якщо Ви бажаєте отримати консультацію по юридичній або бухгалтерській тематиці, то юридична компанія “Приходько та партнери” дає Вам чудову можливість отримати відповіді на Ваші питання ОНЛАЙН! Як це зробити та які переваги перед звичайною консультацією?

 Дуже просто. Завантажуйте за посиланнями мобільний додаток «Констультант» в App Store та Google Play, задавайте свої питання і отримуйте відповіді на них одразу від декількох спеціалістів. Отримавши корисну пораду від юриста чи бухгалтера, Ви можете обрати собі спеціаліста, чия відповідь Вам найбільше довподоби та сплатити за консультацію онлайн платіжною карткою, не виходячи з дому та не витрачаючи час на поїздки в офіс. Сервіс онлайн консультацій “Консультант” є абсолютно БЕЗПЕЧНИМ та гарантує, що Ваші дані не будуть передані третім особам! Якщо Ваше питання потребує зустрічі з юристом, адвокатом чи бухгалтером – це теж  не проблема!

 Мобільний додаток “Консультант” дає і таку можливість! Ви можете відкрити контакти спеціаліста та призначити зустріч у зручний для Вас час! 

= Вартість послуг адвоката по кримінальним справам =

Дивитись вартість послуг:
Поділіться в