menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика
Сімейна практика

 Земельні спори — це вид правовідносин, пов’язаних із розв’язанням розбіжностей, які випливають з порушення права власності та права користування земельною ділянкою, а також відводом або вилученням землі, що виникають між власниками землі та землекористувачами, іншими особами, органами місцевого самоврядування та державними органами, що здійснюють управління земельними ресурсами.

 Порядок вирішення земельних спорів

 Перелік органів, які уповноважені вирішувати земельні спори, передбачений ст. 158 Земельного кодексу України, зокрема, до них належать:

 •  суди;
 •  органи місцевого самоврядування;
 •  центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

 Так, виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

 Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.

 Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, вирішує земельні спори щодо меж земельних ділянок за межами населених пунктів, розташування обмежень у використанні земель та земельних сервітутів.

 У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, спір вирішується судом.

 Таким чином, судам підвідомчі всі земельні спори, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів уповноважені вирішувати лише окремі їх види.

 Крім того, відповідно до Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель” із змінами від 23.02.2012, функції щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель покладено на Державну інспекцію сільського господарства України.

 Лише після вирішення спорів у сфері земельних відносин вищевказаними компетентними органами або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань, у відповідності до вимог ст.21 Закону України “Про прокуратуру”, перевірки за заявами фізичних чи юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів, крім заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, здійснюються органами прокуратури. 

 Захист прав на землю гарантується законом. Але в той же час, між тими чи іншими особами дуже часто виникають такі земельні спори:

 • спори, пов’язані з визнанням права власності на землю;
 • суперечки, які виникли у зв’язку з неправильною реєстрацією права власності на землю;
 • конфлікти, пов’язані із захопленням чужих ділянок;
 • порушення правил добросусідства;
 • інші види суперечок.

 Наші юристи нададуть кваліфіковану допомогу у сфері земельного права:

 • оформлення різних угод із землею;
 • розділ земельних ділянок;
 • представництво своїх клієнтів у державних органах і в судових засіданнях;
 • визначення порядку користування земельними ділянками;
 • інші послуги.

 Вартість послуги визначається індивідуально,виходячи із складності справи.

 Звертайтесь до нас за консультацією.

X
Хотите перезвоним вам за
2 минуты ?
Перезвоните