menu
Графік роботи

Пн-Пт: 09:30-18:00

Кримінальна практика
Антикорупційні заходи
Судова практика
Правова допомога
Державна реєстрація
Міграційні послуги
Нерухомість та будівництво
Бухгалтерський аутсорсінг
Податкова практика

Збір доказів, підготовка процесуальних документів

 Докази – це будь-які фактичні дані, тобто факти об’єктивної діяльності, а також відомості про них. Факт знаходження особи в певний час в одній місцевості доводить неможливість особистого здійснення ним яких-небудь дій в цей же час в іншій місцевості (алібі).

 Для сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження способами збирання доказів є:

ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій;

витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок;

здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів (ч. 3 ст. 93 КПК України).

 ➔ КОНСУЛЬТАЦІЯ АДВОКАТА    ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ! ☎ (093) 007-44-03

 Основним способом збирання доказів стороною захисту, потерпілим, представником юридичної особи є витребування та отримання від зазначених органів, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок.

 Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” від 5 липня 2012 року, адвокат має право звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб за їх згодою.

 Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи може впливати на збирання доказів, ініціюючи проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. Це здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому ст. 220 КПК України.

 Фіксація доказів є обов’язковим елементом процесу збирання доказів і складається із системи дій з процесуального закріплення фактичних даних, що мають значення для правильного вирішення кримінального провадження.

 Фіксація доказів є складовою частиною проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. Способами фіксації доказів є:

 • складання протоколів слідчих (розшукових) дій;
 • застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження (фотографування, звукозапис, аудіо- чи відеозапис);
 • виготовлення фототаблиць, схем, зліпків, відбитків та ін.                                       

 Особою, яка проводила процесуальну дію, до протоколу можуть долучатися такі додатки:

 • спеціально виготовлені копії, зразки об’єктів, речей і документів;
 • письмові пояснення спеціалістів, які брали участь у проведенні відповідної процесуальної дії;
 • стенограма, аудіо-, відеозапис процесуальної дії;
 • фототаблиці, схеми, зліпки, носії комп’ютерної інформації та інші матеріали, які пояснюють зміст протоколу (частини 1, 2 ст. 105 КПК України).

 Процесуальний документ – важливий атрибут процесуальної дії або рішення, органічна частина процесуального акту. Неприпустиме здійснення будь-якої процесуальної дії без складання передбаченого законом процесуального документа і навпаки.

 Процесуальна документація може бути декількох видів:

 • позов до суду;
 • заява для встановлення юридичних фактів в особливому провадженні;
 • клопотання до суду;
 • заява про видачу судових наказів;
 • заява про оскарження рішень чи дій органів влади, службових та посадових осіб, пов’язаних з ними.

 До процесуальної документації відносяться також різні види скарг.

= Вартість послуг адвоката по кримінальним справам =

Дивитись вартість послуг:
Поділіться в