ЗАХИСТ ПРАВ СВІДКА

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Експерт в галузі кримінального, адміністративного та цивільного права. Спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі

Зв'язатися зараз

ЗАХИСТ ПРАВ СВІДКА

Час прочитання: 2 хв.

ЗАХИСТ ПРАВ СВІДКА - kubov andrey 300x300 1 Свідком є ​​особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що вимагають доказів в ході кримінального процесу. Така особа буде викликана до суду для надання свідчень.

 У суді дуже часто трапляються ситуації, коли свідки різко змінюють свої показання: половину показань записував слідчий, використовуючи матеріали по справі; свідок підписав протокол, не вдаючись у подробиці, що саме в ньому зазначено (через нерозбірливий почерк слідчого); підписав протокол, не читаючи, на довірчих відносинах зі слідчим і інше.

 Якщо людина перший раз у своєму житті виступає в ролі свідка у певній справі, він може не до кінця розуміти всю значимість цієї події. Мало хто знає, що на свідка покладаються конкретні обов’язки, в разі невиконання яких – його очікує кримінальна відповідальність. Як правило, в цей список входить відмова від дачі показань або ж дача завідомо неправдивих показань.

 Тому, якщо Вам прийшла повістка в суд в ролі свідка, необхідно своєчасно звернутися за допомогою до адвоката. На практиці дуже часто трапляються ситуації, коли підозрюваного допитують як свідка, а після отримання всієї необхідної інформації – вже  як підозрюваного у справі. Таким чином, всі отримані свідчення незабаром будуть спрямовані проти нього ж самого.

 Щоб запобігти подібному сценарію – на допит необхідно ходити з адвокатом по кримінальних справах.

 Свідок може на протязі всього допиту отримувати консультації від свого адвоката зі спірних питань. У свою чергу, адвокат буде вести письмові нотатки, з дозволу слідчого ставити цікаві запитання. Згідно із законом адвокат має право заборонити свідкові відповідати на запитання слідчого, але при цьому відхилені питання обов’язково повиннні бути записані в протоколі. Після допиту адвокат отримує можливість скласти письмову заяву, в якій може вказати всі правопорушення слідчого по відношенню до свідка і саму процедуру. Всі заяви також будуть занесені в протокол допиту і в подальшому допомога адвоката допоможе Вам уникнути неправомірних наслідків.

 Випадки коли особу не можна допитати як свідка:

  • цивільного позивача, цивільного відповідача, представника потерпілого, юридична особа, якої стосується діловодство, і т.д.;
  • адвокатів, чиї відомості є адвокатською таємницею;
  • нотаріусів, чиї відомості є нотаріальної таємницею;
  • працівників медичних установ, чиї відомості є медичною таємницею, що стосується захворювань особи, його медоглядів, особистої та інтимного життя;
  • священнослужителів, чиї відомості були отримані в ході сповіді;
  • журналістів, чиї відомості є інформацією, яка не підлягає розголошенню;
  • присяжних і суддів;
  • особи, які брали участь при укладенні мирової угоди в кримінальному діловодстві;
  • особи, щодо яких застосовані засоби безпеки;
  • особи, які мають право дипломатичної недоторканності або співробітники дипломатичних відомств (без згоди цього відомства).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація